Diabeł na wieży

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2018-07-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788364384776
Liczba stron: 328

Ocena: 4.17 (6 głosów)
Inne wydania:

Anna Kańtoch

Diabeł na wieży

Zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania - tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!

Kup książkę Diabeł na wieży

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Diabeł na wieży

Zbiór lekkich opowiadań o oryginalnym, inteligentnym oraz nieco irytującym bohaterze, Jordanie, który poszukuje (albo to jego znajdują) przygody o nieco kryminalnym podtekście. Lekka i przyjemna fantastyka, tak na jeden dzień, aby oderwać się od realiów naszego świata.
Link do opinii
Książka pewnie nigdy nie wpadłaby mi w ręce, gdyby nie to, że trafiłam na nią w dyskoncie książkowym. Biblioteczka wzbogaciła się o dwie pozycje autorstwa Anny Kańtoch - "Zabawki diabła" i "Diabła na wieży" właśnie. "Diabeł na wieży" to zbiór opowiadań, umiejscowionych mniej więcej w XVIII wieku, nie brakuje więc magii, zaklęć i wiedźm. Mocną stroną powieści jest zdecydowanie postać głównego bohatera, Domenica Jordana, lekarza z pewnym nietypowym hobby... Otóż Domenic ma ciągotki do prowadzenia badań nad martwymi organizmami. Nie jest on człowiekiem z którym możnaby uciąć sobie pogawędkę przy kawce. Jest inteligentny, małomówny, cyniczny, a kontakty z ludźmi nie są tym, na czym mu zależy najbardziej na świecie... ale nie można nie polubić tego wiecznie ubranego w czerń osobnika! Od książki bije ponury klimat, bohater ma skłonność do znajdywania się w miejscach, w których dzieją się dziwne rzeczy, a jego dociekliwość i umysł domagający się wiedzy nie pozwalają mu odpuścić - bohater rozwiązuje więc kryminalne zagadki, które niestety, wg mnie, były trochę za proste. Przy książce zatrzymało mnie to, że niewiele wiadomo o Domenicu... Z każdym kolejnym opowiadaniem poznajemy kolejne fakty, jego przeszłość ciekawi, bo jest on bardzo tajemniczą postacią. Pozostali bohaterowie są już niestety pozbawieni charakteru, nie zwraca się na nich uwagi. Miałam wrażenie, że zmieniają się tylko ich imiona, a czasami i ich zapominałam. Najbardziej podobało mi się opowiadanie pierwsze. Niektóre były trochę chaotyczne, nie ma tutaj też miejsca na jakiekolwiek domysły, gdyż autorka po prosu nam na to nie pozwala - prowadzi nas jak po sznurku, co jest malutką wadą tej pozycji, którą jednak Jordan skutecznie nam wynagradza. Zbiór uważam za dobry, choć nie pozbawiony wad, i z pewnością sięgnę po "Zabawki diabła", a ponury bohater na pewno dołaczy do grona moich ulubionych postaci.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Heyter
Heyter
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Przedksiężycowi. Tom 1
Anna Kańtoch0
Okładka ksiązki - Przedksiężycowi. Tom 1

Poznaj Lunapolis - ostatnią metropolię na samotnej planecie. Miasto artystów i morderców, którzy z zabijania uczynili sztukę, niezwykły tygiel mechanoidów...

Tajemnica Godziny Trzynastej
Anna Kańtoch0
Okładka ksiązki - Tajemnica Godziny Trzynastej

Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz laureatka Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, powraca z kolejnym tomem zachwycającej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy