Diabeł z Hollywood

Tom 1 cyklu Nie taki diabeł straszny

,,Diabeł z Hollywood" to romans, w którym pewien szef z piekła rodem spotyka asystentkę obdarzoną wyjątkowo ciętym językiem. Co z tego wyniknie? Płomienny romans czy katastrofa?

Czasem w życiu nadchodzi taki moment, że trzeba schować dumę do kieszeni i zdobyć się na coś, czego w innej sytuacji nigdy by się nie zrobiło. Tali przekonała się, jakie to uczucie, kiedy przekroczyła próg apartamentu słynnego hollywoodzkiego chirurga plastycznego. Hayes Flynn może i jest chodzącą reklamą urody i wigoru, ale chyba w zamian za oszałamiający wygląd oddał cały swój zapas wrażliwości i empatii, jeśli w ogóle kiedyś go posiadał. Gdyby nie fakt, że Tali rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy, z pewnością uciekłaby w popłochu. Praca z takim nadętym bufonem to przecież prawdziwe piekło!

W tym wypadku jednak trafił swój na swego. Tali nie zamierza w milczeniu znosić dziwnego zachowania szefa i wprost mówi, co myśli o jego szaleńczym pracoholizmie połączonym z zamiłowaniem do imprezowego stylu życia. Szybko okazuje się, że diabelski kostium to tylko kamuflaż, a doktor Flynn ma także drugą twarz. Kto wie, czy to właśnie ten drugi, bardziej ludzki Hayes nie okaże się dużo większym zagrożeniem dla Tali. A w zasadzie dla jej spokoju i serca...

,,Diabeł z Hollywood" jest powieścią, która spodoba się wszystkim wielbicielom klasycznych romansów biurowych oraz motywu enemies to lovers. Nie brak tu także wątków obyczajowych, humoru i zwrotów akcji. Elektryzujące Los Angeles, świat gwiazd i wielkiej kariery, a w nim dwoje ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Czy to nie brzmi jak romans idealny?

Elizabeth O'Roark opublikowała swoją pierwszą powieść w 2013 roku, po latach pisania publikacji medycznych. Ukończyła studia licencjackie z dziennikarstwa i sztuki na Uniwersytecie Teksańskim oraz zdobyła tytuł magistra psychologii poradnictwa na Uniwersytecie Notre Dame. Mieszka w Waszyngtonie z trójką dzieci. ,,Diabeł z Hollywood" jest jej dziewiątą książką.

Informacje dodatkowe o Diabeł z Hollywood:

Diabeł z Hollywood - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-03-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam okazji żadnej przeczytać, postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji książki "Diabeł z Hollywood", do której sięgnięcia zachęcił mnie interesujący opis. Można powiedzieć, że jest to romans biurowy. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko, ja pochłonęłam historię bohaterów w jeden poranek. Fabuła została w ciekawy sposób nakreślona, równie dobrze poprowadzona i chociaż jest dosyć przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki, co pozwoliło mi lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Żałuję jedynie, że autorka nie pokusiła się o zaprezentowanie również punktu widzenia Hayesa, bo byłam szalenie ciekawa co siedzi w głowie tego mężczyzny. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami została w bardzo interesujący sposób przedstawiona, od początku czuć było wyraźną chemię między Tali a Hayes'em, a ich potyczki słowne wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech. Jednak im bardziej zagłębiałam się w historię bohaterów tym bardziej dostrzegałam, że oboje stwarzają pewne pozory, ponieważ nie chcą być powtórnie zranieni. Pisarka udowadnia, że nie powinniśmy nikogo pochopnie oceniać, bez bliższego poznania, a to co widzimy na pierwszy rzut oka może się okazać bardzo złudnym wrażeniem. Autorka w swojej powieści porusza również wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które wywołują w Czytelniku wiele skrajnych emocji i skłaniają tym samym do głębszych przemyśleń, chodzi mi głównie o relacje Tali i Hayes'a z ich rodzinami. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i niebawem zabieram się za kolejny tom z tej serii! Polecam!

Avatar użytkownika - Nalawie
Nalawie
Przeczytane:2023-02-19,

⛰️ Ta książka zawiera to, co uwielbiam. Motyw enemies to lovers, motyw pracownicy i szefa, humor i namiętność. Jest to książka, która idealnie nadaje się na wolny wieczór. Jest krotka, ale zawiera w sobie to, co najlepsze. Czyta się ją błyskawicznie i nie można się od niej oderwać. Pomimo, że wątek romantyczny jest na głównym miejscu, to książka zawiera też dużo poważnych tematów, które sprawiają, że książka jest jeszcze bardziej ciekawa. Przy tej książce uśmiałam się, ale też wzruszyłam. Był to trochę taki rollercoaster, ale zapamiętam ta książkę na długo i na pewno będę do niej wracać! Polecam dla wielbicieli romansów ❤️

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-01-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ona po swoim ostatnim związku boi się zaufać.
On nie chce ponownie zostać zranionym.

Gdy w grę wchodzą niespodziewane uczucia, zabawa dopiero się rozpoczyna.

Pod wieloma względami bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten tytuł. Niektórym mogłoby się wydawać, że romans pomiędzy szefem a jego asystentką to już oklepana sprawa, jednak mogę was zapewnić, że jeśli chodzi o ten tytuł autorka przedstawiła tą historię w bardzo oryginalny sposób. Poza tą całą maską dobrego humoru, ciętego języka i słownych zaczepek kryje się bardzo wartościowa historia, która mnie osobiście wzruszyła.

Wiele emocji kryje się pod tytułem. Złamane serce, strata ukochanej osoby, ciągłe obawy dotyczące zranienia, stanu rodziny i funkcjonowania z połową serca. Autorka w bardzo prawdziwy i szczery sposób zaprezentowała nam historię Tali i Hayesa. Stworzyła bardzo realistyczne postacie, które swoją aurą przyciągają uwagę czytelnika. Choć w tej historii jest naprawdę bardzo dużo ciętego języka, to tak naprawdę mnie za serce najbardziej chwyciły te uczucia, które rozgrywają się tutaj pomiędzy wierszami.

Trzeba to przyznać i podkreślić grubą kreską - autorka pięknie pisze o uczuciach i emocjach, które rodzą się i charakteryzują postacie które stworzyła. W tym duecie nie brakuje chemii i namiętności, która na całe szczęście nie została tutaj rzucona na pierwszy plan. Autorka skupiła się na zaufaniu, a właściwie na jego odbudowie.
Jednak już nic więcej Wam nie zdradzę na temat fabuły. Powiem jedynie, że "Diabeł z Hollywood" to połączenie słodko - gorzkiego romansu z porządną nutą humoru. Dodatkowo w środku znajdziecie świetnie wykreowane, konkretne postacie, mały rollercoaster emocji, szczyptę dramatu, zazdrości i prawdziwych uczuć. Jest to idealny tytuł jeśli szukacie dobrej zabawy i chcecie miło spędzić czas. Ja przy tej historii po prostu płynęłam. Pióro autorki jest bardzo lekkie, przyjemne i wciąga już od pierwszych stron. Polecam sięgnąć po tą historię!
Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Życie lubi sprawiać niespodzianki i przez to często plany nie są realizowane w taki sposób jak było to zamierzone. Zdarza się że okoliczności oraz ludzie- ci którzy nagle pojawią się w życiu i ci, którzy z dnia na dzień z niego znikną, sprawiają że wszystko może ulec zmianie. Łącznie z naszymi uczuciami. I choć każdy w głębi duszy wie, że najlepiej spodziewać się niespodziewanego, to czasem takie zaskoczenia od losu potrafią solidnie wytrącić z równowagi- zarówno w pozytywnym jak i negatywnym sensie. I trudno wtedy podjąć jakiekolwiek istotne decyzje w sprawie przyszłości. Tali zupełnie inaczej planowała swoje życie w LA. Niestety, nie wszystko w jej życiu ułożyło się tak, jak tego sobie życzyła opuszczając rodzinne Kansas. Pracuje w barze, mieszka w kiepskich warunkach i stara się odnaleźć na powrót wenę do pisania, gdyż nieubłaganie zbliża się czas oddania jej debiutanckiej powieści. Do tego w jej rodzinie nie dzieje się najlepiej i cała odpowiedzialność za bliskich spada na jej barki, choć sama nie do końca poradziła sobie z zakończeniem związku, który ją zdruzgotał. Jednak pomimo trudnej sytuacji, w której Tali się znajduje, ona nie traci siły czy samozaparcia i każdego dnia podejmuje nierówną walkę z losem, choć jest w niej dość osamotniona. Szansę zdobycia dodatkowej gotówki traktuje zbawiennie, nawet gdy w grę wchodzi praca z mężczyzną, którego reputacja go wyprzedza. Hayes to tytułowy diabeł i nie bez powodu zyskał ten przydomek. Ten piekielnie przystojny mężczyzna mógłby złamać wiele kobiecych serc... gdyby zainteresował się jakąś na dłużej niż jedna noc. Jest arogancki, pewny siebie, potrafi być naprawdę niemiły, a do tego nadużywa alkoholu oraz przygodnego seksu, a tempo jego życia jest naprawdę zawrotne. W branży natomiast jest niezwykle cenionym chirurgiem plastycznym gwiazd, a jego umiejętności oraz dyskrecja sprawiają, że ten mężczyzna nie ma pojęcia czym jest dzień wolny. I można by pomyśleć, że Hayes ma wszystko, lecz w jego zmęczonych oczach można dostrzec o wiele więcej niż on chce pokazać światu. Jednak czy uda mu się zejść z dawno obranej ścieżki prowadzącej prosto ku autodestrukcji? "Diabeł z Hollywood" to książka, po którą sięgnęłam dla relaksu, mniej więcej wiedząc czego się po niej spodziewać. I teoretycznie nie jest to powieść nad wyraz wybitna, wyróżniająca się czy odkrywcza i nie jestem w stanie wytłumaczyć nawet jej fenomenu, ale ja w niej po prostu przepadłam! Nie byłam w stanie jej odłożyć, rozdział po rozdziale angażując się coraz bardziej i wnikając w świat bohaterów. Być może to kwestia naprawdę świetnego pióra Autorki, być może genialnej kreacji postaci, być może ciekawie poprowadzonej fabuły bez jakichkolwiek zbędnych scen, jednak bezsprzecznym jest fakt, że jestem w tej książce po uszy zakochana. Dała mi mnóstwo emocji- od frustracji z uwagi na budowane między bohaterami napięcie, poprzez uśmiech podczas obserwowania przekomarzań postaci, aż po wzruszenie. Co dla mnie ważne, główni bohaterowie są wielowymiarowi, nieoczywiści w swoich wyborach i zwyczajnie ludzcy, borykający się z własnymi kłopotami, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. I oboje mają naprawdę słuszne powody, ku temu, by nie angażować się w jakikolwiek związek. Dodatkowo, dynamika ich relacji jest po prostu perfekcyjna, niezwykle przekonująca i od początku do końca diabelnie dobrze rozpisana. Spodobał mi się też pomysł wplecenia do fabuły tworzonej przez Tali książki, która idealnie odzwierciedla zmiany jakie zachodziły w kobiecie i nadaje oryginalności tej powieści. Już dawno żadna książka nie dała mi aż takiej radości z lektury i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy serii! Gorąco polecam!

Diabeł na Hawajach
Elizabeth Oroark0
Okładka ksiązki - Diabeł na Hawajach

Jak najlepiej sprawdzić faceta? Pojechać z nim na wakacje! Wakacje z byłym? To nie brzmi jak dobry pomysł, ale jeśli istnieje idealne miejsce, by spróbować...