Diabeł na Hawajach

Tom 2 cyklu Nie taki diabeł straszny

Jak najlepiej sprawdzić faceta? Pojechać z nim na wakacje!

Wakacje z byłym? To nie brzmi jak dobry pomysł, ale jeśli istnieje idealne miejsce, by spróbować od nowa, to z pewnością są nim słoneczne Hawaje! Zresztą znana wokalistka Drew i tak nie ma w tej chwili lepszego pomysłu na wyjście z życiowego kryzysu. Pakuje więc walizki i wraz ze swoim ekschłopakiem wyrusza na rodzinną wycieczkę.

Tropikalna przygoda szybko zmienia się w prawdziwy tor przeszkód. Drew naprawdę stara się dać Joelowi drugą szansę i przy okazji odwdzięczyć się jego rodzinie za okazaną życzliwość. Okazuje się to jednak szalenie trudne, kiedy na każdym kroku wpada na irytującego starszego brata swojego byłego - Joshuę. Ten nadęty i złośliwy lekarz sprawia, że złamane serce Drew zaczyna bić szybciej. Ale zaraz, zaraz... Przecież to nie z tym Baileyem miała spędzić gorące wakacje...

Informacje dodatkowe o Diabeł na Hawajach:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-03-08
ISBN: 9788383211930
Tytuł oryginału: The devil and the deep blue sea

Kup książkę Diabeł na Hawajach

Diabeł na Hawajach - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2023-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak najlepiej sprawdzić faceta? Pojechać z nim na wakacje!

Przekonała się o tym główna bohaterka książki - Drew. Gdy były chłopak zaproponował jej wyjazd na Hawaje nie spodziewała się rodzinnych wakacji z udziałem rodziców, brata i jego dziewczyny. Wakacje marzeń zamieniły się w prawdziwy tor przeszkód. Drew utknęła w raju z dwójką emerytów i dwiema osobami, których delikatnie mówiąc nie znosiła. W dodatku jak ma się skupić na naprawieniu swojego związku, gdy Joshua - brat jej byłego chłopaka ciągle wchodzi jej w drogę. Ten nadęty i złośliwy lekarz sprawia, że złamane serce Drew zaczyna bić szybciej. Ale zaraz, zaraz… Przecież to nie z tym Baileyem miała spędzić gorące wakacje…

🤍 ODURZAJĄCO PIĘKNE HAWAJE, DWÓCH ZUPEŁNIE RÓŻNYCH BRACI I JEDEN WYJAZD, BY ULECZYĆ ZŁAMANE SERCE. 🤍

Dosłownie czytając tę książkę czułam promienie słońca muskające moją twarz, podziwiałam piękne widoki i oglądałam wschód słońca razem z Drew i Joshuą. 🥰

Autorka w przepiękny i malowniczy sposób przedstawiła opisy krajobrazów. Sprawiła, że poczułam się tak, jakbym dosłownie uczestniczyła z bohaterami w wycieczce po Hawajach! 🏝 To było niesamowite przeżycie!

Przygotujcie się na recenzje pełną ochów i achów, ponieważ ta książka tak mi się spodobała, że będę ją polecać dosłownie każdemu! 💙 Już dawno nie czytałam tak świetnego, a zarazem bardzo zabawnego romansu. I ani trochę nie żałuję tego, że ją przeczytałam, bo historia okazała się być zabawna, intrygująca i taka prawdziwa.

Nie spodziewałam się, że fabuła książki będzie taka rozbudowana. Działo się naprawdę dużo, przez co nie mogłam się oderwać od lektury. „Diabeł na hawajach” naprawdę przypadł mi do gustu. Polubiłam bohaterów, zżyłam się z nimi i nie chciałam opuszczać tego świata. W dodatku autorka posługuje się lekkim językiem, dlatego też książkę czyta się błyskawicznie. Pochłonęłam ją w kilka godzin.

„Diabeł na Hawajach” to perfekcyjna lektura. Dla fanów tego gatunku będzie jak znalazł, ale i nie tylko dla nich. Książka dostarczy wam mnóstwo śmiechu i niezapomnianych wrażeń. W dodatku sprawi, że czytając perypetie bohaterów poczujecie się tak jakbyście byli razem z nimi na Hawajach! 🏝🤭

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Związki są jak podróże. Niektórzy wybierają długą, krętą drogę bez żadnych gwarancji, że dotrą w jakieś piękne miejsce, a inni wsiadają w ekspres. Nie zabierze on ich w żadne wyjątkowe miejsca, ale przynajmniej wiedzą, czego mogą się spodziewać."

Elizabeth O'roark powraca z serią "Nie taki diabeł straszny" i tytułem "Diabeł na Hawajach". Tym razem autorka przedstawiła nam historię Drew Wilson, którą mogliśmy poznać we wcześniejszym tomie. Piosenkarka przechodzi trudny okres w swoim życiu. Jej kariera się sypie, zerwała z chłopakiem a jej relacje z rodziną pozostawiają wiele do życzenia. Wtem jej były chłopak zaprasza ją na wspólny wyjazd na Hawaje. Ma to być ich ostatnia szansa. Dziewczyna godzi się, jednak nie wie, że na wycieczkę wybierają się również rodzice chłopaka i jego starszy brat - Joshua, z którym dziewczyna nie ma dobrych relacji. Jednak tutaj wszystko może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni.

Dwóch mężczyzn, jedna kobieta i piękne malownicze widoki. Czegoż chcieć więcej?

Przyznając szczerze, ja nie potrzebuję niczego innego. Jestem totalnie zauroczona tą historią, gdyż po raz kolejny autorka skradła całe moje serducho. Przygotowała dla nas niebanalną historię z relacją hate - love, humorem i ciętym językiem w tle. Zawarła również motyw "kto się czubi, ten się lubi" czym totalnie zyskała całą moją uwagę. Drew i Joshua to dwójka bohaterów, których przyciąganie czuć na kilometr. Zostali świetnie wykreowani, nie są bohaterami bez wad, jednak ich urok osobisty i dobre serca hipnotyzują czytelnika i nie pozwalają oderwać się od lektury.

W tej książce nie brakuje uczuć i emocji. Romantyczna dusza (taka jak ja), będzie miała nie lada gratkę czytają o tych małych gestach, trosce i bezgranicznym wsparciu. Przeciwieństwa się przyciągają, jednak w tej historii tak naprawdę spotykają się dwie bratnie dusze, które będą musiały przetrwać gorsze momenty, aby móc cieszyć się upragnionym szczęściem i spokojem.

Jednak niech was nie zmylą moje ohy i ahy, ta historia niesie za sobą również mroczniejszą, bardziej bolesną historię. Autorka skupiła się na trudnych relacjach rodzinnych, samobójstwie, problemach związanymi z atakami paniki, nieuleczalnej chorobie bliskiej osobie oraz bardzo niebezpiecznym wyjeździe w rejony wojenne, który może przynieść tragiczne skutki.

Historia ta ma swój klimat, który urzeknie niejednego czytelnika. Bohaterowie są realistyczni, prawdziwi i uroczy. Styl autorki przyciąga czytelnika, a humor, przyciąganie i namiętność pomiędzy bohaterami tylko wzbudza apetyt na więcej. Akcja jest bardzo dynamiczna. Autorka podczas wyjazdu zabiera nas na kilka wysp, na których będzie się działo. A musicie uwierzyć mi na słowo, że powrót do domu, również nie będzie nudny. Ta historia jest spójna od samego początku do samego końca. Ciężko się od niej oderwać, ponieważ jest lekka i przyjemna, a sam Joshua z pewnością stanie się niejednym książkowym mężem. Bezapelacyjnie polecam ten tytuł i już nie mogę doczekać się kolejnej części! Obok tej serii nie możecie przejść obojętnie, gwarantuję wam, że nie będziecie żałować! ?

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Drew od lat ma słabość do Sixa. Ich związek daleki jest od ideału, charakteryzuje się burzliwością i brakiem stałości. Jednak dziewczyna i tak ciągle do niego lgnie. A przecież Drew mogłabym mieć każdego mężczyznę - jest piękna, sławna, a jej kariera ciągle rozkwita. Ma prawo wymagać dla siebie czegoś więcej, niż otrzymuje od obecnego chłopaka. Lecz za maską światowej gwiazdy Drew skrywa rany, które nigdy się nie zabliźniły i problemy, których nigdy odpowiednio nie przepracowała. Samotna, przepracowana, przytłoczona opinią mediów i fanów, otoczona nieprzychylnymi jej ludźmi, z przeszłością, która jej ciąży. Czy odnajdzie w sobie siłę, by dostrzec swoją wartość i zawalczy o należne jej szczęście?   Josh jest lekarzem, bez miar oddanym pacjentom. Chce leczyć, pomagać, szerzyć dobro i nie patrzeć na zyski. Jest chlubą rodziny, w odróżnieniu od swojego brata - gwiazdy muzyki, Sixa. Josh nie przepada za spoufalaniem się z innymi, jego wyraz twarzy nie wydaje się sympatyczny, a usposobienie pozostawia wiele do życzenia. To człowiek zajęty, kompletnie niezaangażowany w obecne realia i świat show biznesu. Serce już dawno przeznaczył dla ludzi potrzebujących jego wiedzy i umiejętności. Ale może coś z niego jeszcze zostało dla odpowiedniej kobiety?   ,,Diabeł na Hawajach" to książka, co do której miałam szalenie wysokie oczekiwania. Po znakomitej poprzedniczce, która postawiła jej poprzeczkę naprawdę wysoko, już na starcie nie miała u mnie łatwo. I choć moim zdaniem nie udało jej się doścignąć pierwszego tomu serii, to spędziłam z nią wartościowy i absolutnie niezmarnowany czas. Ta książka jest zupełnie inna, niż ,,Diabeł z Hollywood", choć zachowuje świetny styl pisania Autorki i dynamikę wydarzeń. Bohaterowie mają unikalne charaktery, siłę, a spięcia między nimi są tak samo urocze jak ich drobne, pomocne gesty wobec siebie. Jednak to, co jest tu najważniejsze, to duża głębia, którą znalazłam w tej książce. Bowiem za pomocą postaci Autorka porusza wiele naprawdę wartościowych tematów oraz dotyka spraw szalenie istotnych. Pierwszy raz spotykam się z poruszeniem trudnej sytuacji w krajach trzeciego świata w takiej literaturze i odbieram to niezwykle pozytywnie. Warto o tym mówić, uświadamiać czytelników i za pomocą teoretycznie lekkich książek pokazywać im realia życia innych ludzi - choćby oględnie i wzmiankowo, ale tyle wystarczy, by zasiać ziarno informacji. Ponadto oboje głównych bohaterów boryka się z chęcią działania na przekór rodzicom, a korzenie tych działań sięgają głęboko i kierują ich życiem. To również ciekawy wątek, który świetnie pokazuje jak dzieciństwo często wpływa na dalsze, dorosłe wybory i losy ludzkie. Książka porusza również kwestię popularności oraz wszystkich jej blasków i cieni. Pokazuje, że nie wszystko jest takim, jakie się może wydawać, a ludzie z pierwszych stron gazet niekoniecznie wiodą tak królewskie i pełne wygód życie jak się spodziewamy. To także powieść o pokonywaniu własnych lęków, godzeniu się z przeszłością i odnajdywaniu siły, by sięgnąć po swoje marzenia, bez tracenia siebie. Oczywiście to także piekielnie przekonujący i świetnie napisany romans, z miłością oparta na wsparciu, opiece, troskliwości i tych małych gestach, które budują wielkie uczucia. Niezmiennie jestem zakochana w pomysłach Autorki, ale też ich wykonaniu i gorąco polecam również tę historię. Dodatkowo fani serii doczekają się także wzmianek o poprzednich bohaterach, co znakomicie spaja cykl - lecz bez większego problemu można powieści czytać oddzielnie.

Diabeł z Hollywood
Elizabeth Oroark0
Okładka ksiązki - Diabeł z Hollywood

,,Diabeł z Hollywood" to romans, w którym pewien szef z piekła rodem spotyka asystentkę obdarzoną wyjątkowo ciętym językiem. Co z tego wyniknie? Płomienny...