DIABELSKI SZCZYT

Jedno straszliwe pchnięcie – prosto w serce. Nigdy nie chybia, nigdy się nie waha. Egzekutor, który wymierza karę. Dla mediów i opinii publicznej jest bohaterem. Dla komisarza Griessela – seryjnym mordercą. Seryjnym mordercą, który stanie się życiową szansą, zburzy jego kodeks moralny i całkiem odmieni znaczenie słowa sprawiedliwość. Powieści Deona Meyera – osadzone w egzotycznej scenerii Afryki Południowej – przemawiają do czytelnikow we wszystkich obszarach kulturowych, od Kanady po Japonię. Są wydawane w 19 krajach, zdobywają międzynarodowe nagrody literackie (południowoafrykańska ATKV Prose Prize, niemiecka Krimi Preis, francuskie Le Prix Mystere de la Critique i Grand Prix de Litterature Policiere) i nominacje (do szwedzkiej nagrody Martina Becka i do International IMPAC Dublin Literary Award),a ostatnio sięgnęli po nie producenci filmowi. Prawa do ekranizacji najnowszej powieści zostały sprzedane jeszcze przed jej wydaniem w kwietniu 2010 roku. Amerykańska wytwornia filmowa będzie realizować film na podstawie Martwych za życia. Deon Meyer zrobił dla południowoafrykańskiego kryminału to,co Stieg Larsson dla szwedzkiego. Jego niejednoznaczni, głęboko ludzcy bohaterowie wpisani są w społeczeństwo, ktorego ciemne strony Meyer obnaża z przenikliwością twórcy Millennium.

Informacje dodatkowe o DIABELSKI SZCZYT:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-03-04

Kup książkę DIABELSKI SZCZYT

DIABELSKI SZCZYT - opinie o książce

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Ocena: 5, Czytam,
bardzo mądrą, ciekawa i warta poznania książka
Z wielkim zainteresowaniem sięgnę po nią
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax