Publikacja ta prezentuje wyniki badań stanu świadomości społeczeństwa polskiego, efektów współpracy szkół i samorządów w dziedzinie edukacji środowiskowej społeczności lokalnych na tle strategii zrównoważonego rozwoju w świetle przepisów prawnych i polityki ekologicznej państwa. Celem tej pracy jest wskazanie rozwiązań metodycznych pomocnych w kształtowaniu poglądów i postaw przyjaznych środowisku wśród społeczeństwa polskiego. W publikacji wykorzystano wieloletnie doświadczenia zebrane dzięki organizacji licznych projektów edukacyjnych prowadzonych ze studentami biologii oraz ochrony środowiska, a także ogólnopolskich konferencji dla nauczycieli i samorządowców na temat edukacji środowiskowej społeczności lokalnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz spotkań na terenie całego kraju.

Informacje dodatkowe o Diagnoza stanu edukacji środowiskowej społeczności lokalnych w wybranych regionach Polski:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: b.d

Kup książkę Diagnoza stanu edukacji środowiskowej społeczności lokalnych w wybranych regionach Polski

Diagnoza stanu edukacji środowiskowej społeczności lokalnych w wybranych regionach Polski - opinie o książce

Metodyka nauczania biologii i ochrony środowiska
Ligia Tuszyńska0
Okładka ksiązki - Metodyka nauczania biologii i ochrony środowiska

Książka przeznaczona jest dla studentów i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Ma przybliżyć metody i formy przekazywania wiedzy w nowym ustroju szkolnym....

Ligia Tuszyńska0
Okładka ksiązki - Edukacja środowiskowa społeczności lokalnych w programach warszawskich spółdzielni mieszkaniowych

Monografia poświęcona nowym metodom wdrażania lokalnych programów edukacji środowiskowej realizowanych w ramach struktur administracyjnych najbliżej związanych...