Dinozaury w komiksie. Tom 1

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2018-11-02
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788365454911
Liczba stron: 48

Ocena: 0 (0 głosów)

 Pierwszy tom albumu, który przypadnie do gustu miłośnikom wielkich (i tych nieco mniejszych) dinozaurów! "Dinozaury w komiksie" przeniosą Cię do czasów prehistorycznych.
Czasem aż trudno uwierzyć, że miliardy lat temu po ziemi stąpały wielkie gady. O zwierzętach tych nadal wiemy niewiele, jednak niezwykłe stwory wciąż fascynują i inspirują!

Dinozaury uwielbiane są szczególnie przez dzieci, dlatego specjalnie z myślą o najmłodszych powstają książki, takie jak "Dinozaury w komiksie". Daj się ponieść przygodzie i podziwiaj wspaniałe stwory, dzięki kolorowym ilustracjom, przedstawiającym różne dinozaury.

Jeśli lubisz dinozaury, to koniecznie sięgnij po tę książkę. Znajdziesz w niej zarówno łagodnych roślinożerców, jak i drapieżnych przedstawicieli gatunku, takich jak słynny tyrannosaurus rex czy krwiożerczy welociraptor. Nie zabraknie tu również latających gadów, czyli pterozaurów. Oprócz wspaniałych ilustracji, przedstawiających rozmaite dinozaury, w książce znajdują się również ciekawe treści. Twórcy umieścili w niej wiele edukacyjnych treści, dzięki którym każdy pasjonat niesamowitych dinozaurów dowie się czegoś nowego na ich temat.

Tagi: przygoda komiks nauka Bajka dzieci dinozaury zabawa

Kup książkę Dinozaury w komiksie. Tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dinozaury w komiksie. Tom 1

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-12-02, Przeczytałam, 26 książek 2019,

 Co dzieci uwielbiają najbardziej...? Oczywiście, zabawę, zwierzęta, słodycze i... dinozaury! Tak, tak - nie da się bowiem ukryć, iż każde dziecko przeżywa okres fascynacji tymi niezwykłymi stworzeniami, które budzą ich ciekawość, zachwyt i wielką miłość. I oto właśnie dla nich ukazała się w naszym kraju znakomita opowieść komiksowa pt. "Dinozaury w komiksie. Tom 1", która zaprasza nas swoją lekturą i przepiękną szatą ilustracyjną, wprost do codzienności dinozaurów i ich wielce zaskakujących spraw... Komiks ten ukazał się nakładem Wydawnictwa Scream Comics.

Jak już wiemy z powyższego wstępu, dzieło to przedstawia nam sobą historię dziejów tych potężnych i budzących respekt gadów, podaną nam tu oczywiście w bajkowej i komediowej formie. Tworzy ją zestaw kilkunastu odrębnych mini opowieści, obrazujących życie, perypetie, przygody, ale też i chociażby smutny koniec, dinozaurów. Część z nich została poświęcona tylko i wyłącznie zwierzęcym panom tamtego świata, zaś część wiąże się z osobą niezwykle odważnego podróżnika i naukowca - Indono Jonesa, który na wskutek pewnych niezwykłych zdarzeń, trafia do świata dinozaurów. Tam - by móc wrócić do domu, musi odnaleźć wyjątkowego dinozaura - który posiada magiczne umiejętności. Na szczęście z pomocą przychodzi mu mały, charakterny i wieczny głodny dinozaur o imieniu Kompsk, z którym przyjdzie przeżyć mu tu moc niezwykłych przygód...

Arnaud Plumeri (scenariusz) i Bloz (rysunki), oferują nam tym oto niniejszym dziełem wspaniałą, niezwykle intrygującą, a do tego także i przezabawną opowieść o życiu dinozaurów. Opowieść, która elektryzuje swoją relacją, bawi ciętym i często czarnym humorem, jak i wreszcie edukuje w zakresie tego, jak wyglądały, żyły i czym od siebie różniły się te potężne stworzenia. Niezwykle ważną cechą tego komiksu jest bowiem to, że w fascynujący sposób łączy on sobą przyjemne z pożytecznym, czyli czytelniczą rozrywką z nauką o świecie dinozaurów. Tym samym też tytuł ten może okazać się idealnym wyborem zarówno dla dziecięcego czytelnika, jak i też starszego odbiorcy, który z chęcią poszerzy swoją wiedzę na temat prehistorii.

Pod względem fabularnym rzecz ta przedstawia się iście wyśmienicie, dając nam zbiór kilkunastu historyjek, których bohaterami są poszczególne gatunki dinozaurów, jak i też oczywiście wspominany Indon Jones. Dinozaury zostały obdarzone tu oczywiście ludzkimi cechami - z myśleniem, mową, a nawet i uszczypliwością, na czele. I tak też mamy przyjemność poznać tu ich przedziwne zwyczaje, nie zawsze przyjemny stosunek do mniejszych kolegów, czy też swoistą dumę dinozaurów z faktu, że nimi są. To humor i przygoda z jednej strony, z drugiej zaś cenna wiedza o tych gadach - od teorii ich podchodzenia począwszy, poprzez m.in. żywieniowe zwyczaje, a na przedziwnych teoriach wyginięcia (czasami prześmiesznych), skończywszy. Dzięki temu też czyta się tę opowieść z wielką przyjemnością, ciekawością i zaintrygowaniem tym, co też przyniosą nam kolejne jej strony!

Równie znakomicie przedstawia się szata ilustracyjna tego komiksu, która imponuje nam swoją spektakularnością i bajkowym charakterem. Przede wszystkim są to piękne, pociągnięte lekką kreską i przyjemne dla oka w swej cartoonowej formie, rysunki. Rysunki, które jednocześnie cechuje wielka szczegółowość z zakresie ukazania wyglądu, fizjonomii i różnić pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami dinozaurów, co ma duże znaczenie w kontekście edukacyjnej strony tej opowieści. I wreszcie kolory - wielobarwne, żywe, przyjemne dla oka, dzięki czemu od pierwszych chwil czujemy wielką radość z podziwiania tych obrazków. I trzeba tu także zaznaczyć, że to właśnie te wspaniałe ilustracje tworzą w dużej mierze niepowtarzalny klimat tego dzieła.

Dinozaury nie są z pewnością nowością w świecie komiksowej sztuki, ale muszę przyznać obiektywnie, że chyba żadna dotychczasowa odsłona tego literackiego nurtu nie przedstawiła ich tak znakomicie, jak dzieło Arnauda Plumeriego i Bloza. Otóż wyjątkowość ta bierze się przede wszystkim z połączenia bajki, komedii i dzieła popularnonaukowego w jedną, spójną i dopracowaną pod każdym względem, całość. Dzieci będą zachwycone tą zabawną historią, absolutnie bezpieczne pod kątem narażenia na kontakt ze scenami przemocy, jak i też oczarowane obrazem, który jest po prostu piękny i niezwykłe łagodny. Dorośli zaś docenią tu z pewnością świetny scenariusz, znakomite poczucie humoru i bardzo udany przekład na polski język, który w mej ocenie nie ujął nic z oryginału. I dlatego też możemy się pokusić o stwierdzenie, że jest to komiks absolutnie dla każdego!

Podsumowując - komiksowa opowieść pt. "Dinozaury w komiksie. Tom 1", to dzieło kompletne, porywające od pierwszej strony i gwarantujące przednią zabawę każdemu czytelnikowi, niezależnie od wieku, w jakim się on znajduje. To humor, przygoda i potężna porcja wiedzy, z której grzechem byłoby nie skorzystać. Tym samym też nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli gorąco polecić wszystkim sięgnięcie po ten tytuł!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje