Disko

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2012-06-06
ISBN: 978-83-63387-11-2

Dowcipna historia, która nigdy się nie wydarzyła. Ale mogła... Paweł Kozioł, cyniczny i wyrachowany typ, robi swoją małą karierę – zostaje nauczycielem tańca w szkole podstawowej gdzieś na Śląsku. W szarej rzeczywistości lat 90. jest jak intrygujący przybysz z innego świata. Tym łatwiej może realizować swój ohydny plan – ma teraz nieograniczony dostęp do małych, słodkich, niewinnych dziewczynek. Choć może nie tak bezbronnych, jak mu się wydaje... Oryginalna, mocna powieść „pełną gębą”. Krystyna Kofta

Kup książkę Disko

Opinie o książce - Disko

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2016-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Z dużą dozą nieufności podeszłam do tej książki i bardzo pozytywnie zostałam zaskoczona. To naprawdę dobrze napisana opowieść! Rzecz dzieje się na Śląsku, pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Paweł Kozioł, niespełniony showmen, tancerz, drobny kombinator, próbuje "załapać" się do jakiejś szkoły (chce uczyć tańca) - wreszcie mu się to udaje. Kozioł chce uczyć tańca nie dlatego, że ma dobre serduszko i chce się dzielić swoja pasja z innymi, nie. To jego sposób na - w miarę bezpieczne - zbliżenie się do niepełnoletnich dziewczynek. Bo Paweł Kozioł to wstrętny pedofil. On wie, że jego skłonności to zboczenie, chociaż on sam wcale tak tego nie definiuje. Cierpliwie tka swą pedofilską sieć, w którą chce złapać Agnieszkę, dwunastoletnią dziewczynkę. Kozioł doskonale wybrał swoją ofiarę: to niezbyt ładna, chudziutka, zakompleksiona dziewczynka; do tego osaczona przez dominującą babkę. Agnieszka to półsierota, jej mama nie żyje, ojciec (pracuje w cyrku) też rzadko bywał w domu i nie wiedział, jak zajmować się nastolatką. Wątki tej powieści cudnie się plotą, by połączyć się i eksplodować w końcowej scenie. Kozioł nieźle nawywijał i - na szczęście! - spotkała go zasłużona kara, za wszystko. Uważam, że "Disco" to bardzo udany debiut literacki Anny Dziewit - Meller.
Avatar użytkownika - MLIG
Przeczytane:2014-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, dla Mili, Mam,
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Zaczęłam czytać już w tramwaju, od razu po wyjściu z biblioteki. A skończyłam ok. 4 w nocy. Wprost nie mogłam się oderwać.
Ok. 2 w nocy postanowiłam, że czas spać i odłożyłam książkę.
Ok. 15 minut kręciłam się na łóżku i nie mogłam zasnąć, bo ciągle myślałam jaki będzie ciąg dalszy.
Ok. 10 minut później włączyłam lampkę, wzięłam "Disko" i doczytałam do końca.

Książka zawiera dużo wulgaryzmów, to na pewno. Patrząc na delikatną twarz pani Dziewit-Meller aż nie podejrzewa się nawet tego, że zna takie słowa. Nie jestem zwolenniczką przeklinania, jednak w tej książce (aż tak bardzo) mnie te wulgaryzmy nie raziły.

Rozczarowało mnie nieco zakończenie. Jak dla mnie jest banalne, nieprzemyślane, bez elementu zaskoczenia. Takie na "hurra", jakby Autorce albo brakło pomysłu, albo czasu na dopisanie go.

Historia sama w sobie nie jest (przynajmniej ostatnimi czasy - niestety) oryginalna, ale książka wciąga. Mnie przynajmniej wciągłęła bardzo, bardzo mocno.

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy
Anna Dziewit-Meller0
Okładka ksiązki - Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie...

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy
Anna Dziewit-Meller0
Okładka ksiązki - Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy

Nowe, kolorowe wydanie wielkiego bestsellera! Cześć, jestem Heńka. Chcę Ci przedstawić moje koleżanki. Już dawno nikt ich nie odwiedzał, a mają mnóstwo...

Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;