U ludzi, podobnie jak u zwierząt, może lub nie może występować potencjał cech demonicznych, zwierzęcych, ludzkich i boskich. Wszystko zależy od stopnia indywidualnego rozwoju. Cechy demoniczne to, ogólnie rzecz biorąc, agresja i zachłanność na terytorium, a w szczególności gniew, zazdrość, nienawiść, złość, pożądanie czyjegoś mienia i duma mylona częstokroć ze sporym zadowoleniem. Do cech typowo zwierzęcych należy poprzestawanie na samym jedzeniu, spaniu i rozmnażaniu. Do cech typowo ludzkich należy głód wiedzy, poznawanie tajemnic natury i kreatywność. Cechy boskie określa jednoczenie się z Bogiem w bezinteresownej miłości i służbie. Duchowy rozwój zmierza do działania dla dobra nie tylko ludzkiej społeczności, ale i całej przyrody. Zwierzęta, podobnie jak ludzi, cechuje mądrość i zdolność do bezinteresownej miłości. Przykładem mogą być choćby słonie, które osłaniają sobą przed ostrzałem rannego słonia, próbując go wyprowadzić w bezpieczne miejsce. Istnieją też ptaki, które dla swoich ukochanych przynoszą w darze kwiaty.

Informacje dodatkowe o Dla urodzonych wedle chińskiego zodiaku pod znakiem mądrego szczurka i ryczącego bawołka:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2022-04-20
Kategoria: Poezja

Kup książkę Dla urodzonych wedle chińskiego zodiaku pod znakiem mądrego szczurka i ryczącego bawołka

Elbamudra0
Okładka ksiązki - Dla urodzonych wedle chińskiego Zodiaku pod znakiem posłusznego pieska i kochającej świnki

Układ gwiazd i planet w momencie urodzenia jest bardzo istotny i nic nie jest tu przypadkowe, ale nie determinuje tak do końca tzw. przeznaczenia. ...

Elbamudra0
Okładka ksiązki - Dla urodzonych wedle chińskiego zodiaku pod znakiem brykającego tygryska i wrażliwego króliczka

Mahatma Gandhi ostrzegał, że przez stosowanie mściwego odwetu ,,oko za oko" świat ślepnie. Czym innym jest sprawiedliwość, czym innym drapieżna mściwość...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;