Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)

Co tak naprawdę znaczy E=mc2?

Profesorowie Brian Cox i Jeff Forshaw zabierają czytelników w fascynującą podróż na rubieże fizyki XXI wieku, by pokazać, w jaki sposób słynne równanie odzwierciedla strukturę naszej rzeczywistości i jak błędne są powszechne wyobrażenia na jego temat.

Dzięki współpracy jednego z najmłodszych profesorów w Wielkiej Brytanii i cenionego fizyka teoretycznego czytelnicy otrzymują jedną z najbardziej klarownych i pełnych pasji książek, dotyczących współczesnej fizyki.

Cox i Jeff Forshaw wspaniale radzą sobie z podaniem odpowiedzi na tytułowe pytanie i powiązaniem jej z najnowszymi osiągnięciami fizyki XXI wieku.

BBC Focus Magazine

Aby dotrzeć do źródeł E=mc2, Cox i Forshaw muszą sięgnąć do fundamentalnych zasad nauki. Robią to bardzo sprawnie, odważnie wyznaczając szlak przez onieśmielające terytorium.

,,New Scientist"

Brian Cox - profesor University of Manchester, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki, autor wielu programów popularnonaukowych telewizji BBC, a także członek Royal Society i laureat przyznawanej przez Royal Society Michael Faraday Prize. Prowadzi badania z dziedziny fizyki cząsteczkowej w CERN (LHC, program ATLAS).

Jeff Forshaw - profesor fizyki teoretycznej University of Manchester, laureat Physics Maxwell Medal.

Informacje dodatkowe o Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić):

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-26
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)

Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić) - opinie o książce