Dlaczego mamusia pije

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2019-02-19
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 978-83-276-4010-9
Tytuł oryginału: Why mummy drinks. The diary of an exhausted mum
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marta Żbikowska

Tom 1 cyklu Mamusia

Przygotujcie miskę popcornu, usiądźcie wygodnie na kanapie i zapnijcie pasy - oto bowiem Gill Sims, naczelna propagatorka rodzicielstwa bez filtrów, wjeżdża na salony. Jeśli czasem tęsknicie za erą sprzed macierzyństwa, place zabaw uważacie za najnudniejsze miejsca na świecie i oddałybyście wiele, by wieczory ze Świnką Peppą zmienić na cykliczne spotkania z koleżankami przy winie - to pozycja dla Was. Lektura zabawnego i zarazem przerażająco autentycznego dziennika styranej matki, skrzyżowanego z roastem na parenting, to idealny pretekst, by na dobre porzucić myśli o dopłacie 500+.

Tagi: Humor obyczajowe

Kup książkę Dlaczego mamusia pije

Dlaczego mamusia pije to zabawna, pełna inteligentnych spostrzeżeń opowieść o Ellen, która była tak piękna, że pół Szkocji się za nią oglądało, która wyszła za Simona, w którym kochało się pół miasta, a która skończyła z kredytem, którego nie ma jak spłacić, z bałaganem w domu, dwójką rozbrykanych dzieci, nijak nie pasujących do wyobrażenia o idealnej rodzinie, a także z psem, który w dziwny sposób często wymiotuje. Ellen ma trzydzieści dziewięć lat i poczucie, że coś w jej życiu poszło nie tak, jak trzeba. A to dom nie wygląda jak z katalogu, a to dzieci nie chcą jej zdrowych (potencjalnych – bo Ellen nie ma czasu na gotowanie i odmraża szybkie dania) posiłków, a w ogóle zawsze są umorusane, a Jane uznaje jedynie ubrania z działu chłopięcego, chociaż powinna być słodką dziewunią, za to Simon woli leżeć bykiem na kanapie i oglądanie durnego programu o samochodach zamiast kulturalnie pójść z Ellen na sztukę po francusku albo chociaż pojechać z nią na jakąś ekscentryczną wystawę. Są jeszcze mamuśki z klanu doskonałych mamusiek, czatujące pod szkołą, które wpędzają Ellen w depresję. I na dokładkę odjechana siostra Simona, meganaturalna, członkini jakiejś tajemniczej sekty, czcicielka bogini, nowoczesna veganka, matka sześciorga dzieci i żona podstarzałego hipisa, która najeżdża dom Ellen z okazji świąt. Po jej wyjeździe ...

Opinie o książce - Dlaczego mamusia pije

Avatar użytkownika - Dominika_B
Dominika_B
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - katarzynasuwaluk
katarzynasuwaluk
Przeczytane:2019-07-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Do zdobycia, 26 książek 2019,

Choć mamą nie jestem, to ta książka wiele mi uświadomiła. Po pierwsze, że wychowanie dzieci, to praca na cały etat plus nadgodziny. Nie masz wolnych weekendów, świąt czy wakacji. Po drugie to, że dążenie do bycia Perfekcyjną Mamą nie ma najmniejszego sensu. Nie ma, bo nie jest to tak naprawdę możliwe. Każda mama wychowując swoje dziecko na pewno popełni jakiś błąd. I to jest normalne. To bardzo lekka, zabawna i pouczająca lektura.

Luźna, ciekawa, wciągająca i zabawna powieść. Miło mi się ją czytało, nie raz uśmiechnęłam się pod nosem. Podoba mi się "lekkie pióro" autorki, podobały mi się niecenzuralne słowa, które idealnie do niej pasują, abstrakcyjne postaci i historie też, nadały jej tylko charakteru. Oczywiście, jak do wszelkich pozycji tego typu, należy zachować spory dystans, szczególnie do alkoholowych ciągot głównej bohaterki, do sposobu wychowania dzieci i podejścia do życia.
Warto czasem sięgnąć po taką książkę, żeby właśnie nabrać dystansu w tym idealnym świecie :)

Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz