Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu

Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze życie, czyniąc nas podatnymi na choroby cywilizacyjne, wywołując m.in. zaburzenia pamięci i funkcjonowania mózgu, otyłość czy cukrzycę. Stresu nie można wyeliminować, ale zrozumienie mechanizmów tej reakcji, jej przyczyn i efektów, pomoże nam radzić sobie z otaczającym światem.

Informacje dodatkowe o Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2010-12-01
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Why zebras don't get ulcers
Tłumaczenie: Małgorzata Guzowska-Dąbrowska

Kup książkę Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu

Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu - opinie o książce

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka troszkę trudna dla laików.. Niemniej jednak jest bardzo interesująca i w sposób naukowy przedawia to co już wiemy - czyli jak szkodliwy jest stres na nasz organizm i organizm zwierząt. Człowiek czyta nie tylo dla relaksu ale również by się rozwijać , dlatego zachęcam. Może nie na 1 wieczór ale z pewnością do przeczytania od deski do deski. Recenzja - książka o psychofizjologi stres, jak w tytule, czyli co się dzieje w psychice i jak to przekłada isę na ciało.

Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem
Robert M. Sapolsky 0
Okładka ksiązki - Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem

Czy rzeczywiście geny mówią o nas wszystko? Czy konflikt płci jest nie do uniknięcia? Czy lepszą strategią reprodukcyjną jest pójście za głosem serca czy...

Robert M. Sapolsky0
Okładka ksiązki - Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z ludzi to, co najgorsze, i to, co najlepsze

Zachowuj się - znakomita, kompleksowa publikacja amerykańskiego biologa i neurologa, Roberta Sapolsky'ego, o motywach ludzkiego zachowania. Kolejny tytuł...