Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem

Czy rzeczywiście geny mówią o nas wszystko? Czy konflikt płci jest nie do uniknięcia? Czy lepszą strategią reprodukcyjną jest pójście za głosem serca czy też za głosem rozsądku? Dlaczego nasze ciało zmienia nastroje później niż my sami? "Małpie amory" to wybór esejów z pogranicza biologii behawioralnej, ewolucjonizmu i socjologii.

Robert Sapolsky, wybitny biolog z Uniwersytetu Harvarda, z ogromną erudycją, a zarazem humorem i swadą przedstawia w nich najnowsze odkrycia naukowe i rozważa ich konsekwencje, nierzadko ukazując znane już fakty z nowej perspektywy i wykraczając w swoich refleksjach poza ramy nauk przyrodniczych. Część pierwszą książki poświęca interakcji między genami a środowiskiem, druga dotyczy związków między mózgiem, ciałem i zachowaniami, trzecia zaś - oddziaływań szeroko rozumianego środowiska, kultury i biologii człowieka.

Połączenie chłodnego dystansu z prawdziwą wiarą w naukę jako źródło poznania, żywy, przystępny język i cięty dowcip sprawiają, że eseje Sapolskiego to frapująca i inspirująca lektura dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi zagadnieniami biologii, psychologii i antropologii.

Informacje dodatkowe o Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2008-03-20
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7469-718-7

Kup książkę Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem

Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem - opinie o książce

Robert M. Sapolsky0
Okładka ksiązki - Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z ludzi to, co najgorsze, i to, co najlepsze

Zachowuj się - znakomita, kompleksowa publikacja amerykańskiego biologa i neurologa, Roberta Sapolsky'ego, o motywach ludzkiego zachowania. Kolejny tytuł...

Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu
Robert M. Sapolsky0
Okładka ksiązki - Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu

Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii...