Dobry cz這wiek

Tom 3 cyklu Komisarz Zuzanna Nowacka
Ocena: 5.13 (8 g這s闚)

R騜nica mi璠zy nimi a S豉wkiem polega na tym, 瞠 on rzeczywi軼ie nie powinien si tu znale潭, a ju na pewno nie sam. Za swoj lekkomy郵no嗆 zap豉ci najwy窺z cen. Straci rodzin, mieszkanie i firm. Zabrali mu wszystko, a on nie mo瞠 si teraz z tym pogodzi. Tymczasem komisarz Zuzanna Widacka, odstawiona na boczny tor przez komendanta, dostaje na odczepne, wydawa這by si, prost spraw. Jednak tam, gdzie inni widz zwyk造 wypadek, ona odkrywa z這 w najczystszej postaci. Ods豉niaj帷 powoli t這 tragicznej 鄉ierci m篹czyzny i ch這pca, dociera do mrocznych zakamark闚 ludzkiej duszy. Sama te nie uniknie trudnych wybor闚, kt鏎e wp造n na ca貫 jej 篡cie...

Informacje dodatkowe o Dobry cz這wiek :

Wydawnictwo: Pi徠e Marzenie
Data wydania: 2022-04-21
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller
J瞛yk orygina逝: Polski

wi璚ej

Kup ksi捫k Dobry cz這wiek

Cytaty z ksi捫ki

Lu苓zie twier苓z, 瞠 na苓zie虻a umie訃a ostat要ia, ato nie計raw苓a, bo ma訃ze要ia s nie頁mier負el要e. Sta訃ze虻 si, zmie要ia虻, ale nigdy nie umie訃a虻

Wi璚ej

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

Dobry cz這wiek - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2022-04-28, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Krymina/sensacja ,

Kiedy Mariusz Kanios rozpoczyna przygod z pisaniem ksi捫ek, my郵 瞠 nikt nie spodziewa si a takiego sukcesu, a on sam chyba najmniej. Pami皻am wiadomo嗆, kt鏎 dosta豉m z nie鄉ia豉 zach皻 do przeczytania ,,Uczynkiem i zaniedbaniem". Przyznam si, 瞠 troch sceptycznie podesz豉m do niej, ale czytaj帷 kolejne co raz to lepsze opinie, postanowi豉m da szans tej ksi捫ce. Dodatkowym czynnikiem jaki mnie skusi do niej by fakt, 瞠 akcja ksi捫ki obsadzona jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Pocz徠kowo trudno by這 mi si wbi w fabu喚 pierwszej cz窷ci, ale potem ju przepad豉m. Kiedy pojawi造 si zapowiedzi ,,Kart z豉", nie zastanawia豉m si d逝go, musia豉m je mie. Drug cz窷 czyta這 mi si ju znacznie lepiej i z jeszcze wi瘯szym zainteresowaniem. Teraz mam ju za sob fina trylogii i jest mi smutno, 瞠 to ju koniec, ale zosta闓y jeszcze chwil z naszymi bohaterami, u kt鏎ych du穎 si dzia這.

Komisarz Zuzanna Widawska dostaje do rozwik豉nia spraw wypadku drogowego, w kt鏎ym zgin掖 m這dy m篹czyzna i jego synek. Zuzann zdziwi fakt, 瞠 ta sprawa trafi豉 do wydzia逝 kryminalnego, postanowi豉 si jej jednak bli瞠j przyjrze. W wyniku sekcji zw這k okaza這 si, 瞠 m篹czyzna i dziecko zosta赧 zamordowani. Widawska z zespo貫m rozpoczynaj szukanie mordercy. Zuzanna nie mo瞠 oboj皻nie przej嗆 obok tak okrutnej zbrodni jak jest zabicie niewinnego dziecka. 奸edztwo nie jest proste, jest zawi貫, w kt鏎ym nic nie jest jednoznaczne. Ukaranie sprawcy jest jeszcze trudniejsze, kiedy na szali znajdzie si 篡cie najbli窺zych os鏏 Zuzanny.

W tym samym czasie, kiedy Zuzanna prowadzi swoje 郵edztwo, poznajemy S豉wka Kosiora. S豉wek jest nauczycielem, kt鏎ego skusi造 pieni康ze, odszed z pracy i zaj掖 si dochodowym biznesem. Wraz z 穎n planowali swoje bogate 篡cie, kiedy wszystko rozpad這 si jak domek z kart. Kosior trafi do wi瞛ienia, 穎na od niego odesz豉, straci przyjaciela. Generalnie 篡cie si mu posypa這. Po wyj軼iu z wi瞛ienia m軼i si na osobach odpowiedzialnych za pasmo nieszcz窷 jakie na niego spad造.

W pewnym momencie wendeta Kosiora i 郵edztwo Zuzanny 陰cz si. Tylko pytanie jak? Czy to mo磧iwe, 瞠by tak r騜ne sprawy znalaz造 陰cz帷e je punkty? Czy Zuzanna znajdzie winnych 鄉ierci dziecka? Jak przyjdzie jej zap豉ci cen za sw鎩 up鏎?

Wow co to by豉 za ksi捫ka!!!! Ju od pierwszych stron nie mo積a jej od這篡. Mog 鄉ia這 powiedzie, 瞠 ,,Dobry cz這wiek" nale篡 do grona ksi捫ek nieodk豉dalnych. Historia przedstawiana jest pocz徠kowo dwutorowo, w pewnym momencie 陰czy si i ju nic nie jest pewne i na pewno. Do samego ko鎍a nie wiadomo jak si sko鎍zy.

Autor rewelacyjnie przedstawi ogrom czystego z豉, nienawi軼i, zemsty, ale wpl鏒 w t histori te troch mi這軼i i humoru. By造 momenty, kiedy z niedowierzaniem kr璚i豉m g這w, otwiera豉m usta z przera瞠nia, mia豉m 透y w oczach, ale te u鄉ia豉m si. Kr鏒ko m闚i帷 to mieszanka wybuchowa, ale od kt鏎ej nie mo積a si oderwa.

Znaj帷 ca陰 trylogi, uwa瘸m, 瞠 ,,Dobry cz這wiek" jest najlepsz cz窷ci. Patrz帷 na ca這嗆 wida ogromny progres w pracy autora. Z tego wynika, 瞠 ka盥a kolejna ksi捫ka b璠zie tylko lepsza. Wysoko sobie Pan podni鏀 poprzeczk, oj wysoko. My郵, 瞠 podo豉 Pan temu wyzwaniu, dlatego trzymam kciuki i 篡cz kolejnych sukces闚 na rynku literackim. Oczywi軼ie czekam na kolejn 鈍ietn ksi捫k.

Zach璚am Was do zapoznania si z tw鏎czo軼i Mariusza Kaniosa, bo warto sp璠zi z ni czas. Na pewno nie b璠ziecie si nudzi.

Polecam

Avatar u篡tkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2023-04-27, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Mariusz Kanios w trzeciej cz窷ci cyklu o Komisarz Zuzannie Nowackiej pod tytu貫m „Dobry cz這wiek” zaskoczy mnie jak dawno nikt. Podejrzewam, 瞠 autor sam nie dowierza temu co wysz這 spod jego pi鏎a czy by mo瞠 klawiatury a na pewno z jego g這wy. Majstersztyk chyba pod ka盥ym wzgl璠em, nie jestem fachowcem st康 „chyba”. Powie嗆 鈍ietnie poprowadzona z perspektyw bohater闚 gdzie ka盥y wydaje si by wa積y. Ma co do powiedzenia czytelnikowi. A Zuzanna, ju jako Widacka jest dojrzalsza, nie tylko jako funkcjonariuszka ale jako kobieta. Kosior siedzi, za niewinno嗆, pech, zosta wkr璚ony i oszukany. Obok na pryczy kole, kt鏎y zabi, ale jak to m闚i nie ma cia豉 i wychodzi z pud豉. Czy wtedy w S豉wku narodzi這 si z這? Z這 z jego poj皻ej niesprawiedliwo軼i? Autorowi uda這 si odda klimat pewnej wiejskiej rodziny bez 瘸dnego kodeksu moralnego, mi這軼i za to przesi彗ni皻ej brakiem szacunku dla 篡cia innych. Zgrabnie i bez natarczywo軼i autor przeplata ze sob w徠ki powie軼i, kt鏎e w efekcie niejednokrotnie zaskakuj czytelnika. Ogrom 豉dunk闚 emocjonalnych i zwrot闚 akcji oraz wybrzmiewaj帷e w mojej g這wie pytanie. Czy wolno, czy mamy prawo doprowadzi do sprawiedliwo軼i poprzez 豉manie prawa? W tym przypadku nie mia貫m w徠pliwo軼i.

"Poka mi dobrego cz這wieka, a ja zajrz w g陰b jego duszy i powiem ci o nim ca陰 prawd."
Trzecia cz窷 serii "Komisarz Zuzanna Nowacka" to mim zdaniem zdecydowanie najlepsza cz窷. Dawno nie wci庵n掖 mnie tak w g陰b siebie krymina.
"Dobry cZΜwiek" to przewrotny tytu, bo czy dobry cz這wiek mo瞠 by z造? Okazuje si, 瞠 mo瞠...
Poznajemy S豉wka Kosiora, kt鏎y mo積a powiedzie, jest nieco oferm, kt鏎y da si wpakowa do wi瞛ienia za nie swoje przewinienia, lecz jak to m闚i, wi瞛ienia s pe軟e "niewinnych" ludzi. Ten nasz bohater nawet nie potrafi porz康nie si zabi...
Gdy odsiedzia sw鎩 wyrok chce by ju tylko dobrym cz這wiekiem, i嗆 przez 篡cie prost i uczciw drog. Lecz kiedy si dowiaduje, 瞠 穎na zamieszka豉 z jego "cichym" wsp鏊nikiem, wkurzy si niesamowicie. To on za namow prawnika, nie wyda swojego kompana i odsiedzia sam wyrok, a ten nie do嗆, 瞠 go zdradzi i zabra jego firm to na dodatek wzi掖 jeszcze i 穎n. Autor w taki spos鏏 przedstawia nam by貫go wi篥nia, 瞠 czasem a nam go szkoda, jest jakby ofiar. S豉wek jednak postanawia si zem軼i...
W wi瞛iennej celi przez jaki czas S豉wek siedzia z Wie鄂iem Gabrysiem, kt鏎y przyzna si jemu, 瞠 zabi s御iada, kt鏎y straszy mu go喚bie, lecz nie ma cia豉, nie ma zbrodni... Kosior postanawia poprosi Gabrysia o pomoc w zem軼ie na nieuczciwym wsp鏊niku.
Narracja tej ksi捫ki jest dwutorowa, poznajemy jakby dwie odr瑿ne historie, kt鏎e jednak z czasem si 陰cz i uzupe軟iaj.
Zuzanna zajmuje si spraw wypadku samochodowego, w kt鏎ym ginie ojciec z trzyletnim synkiem. Na pierwszy rzut oka wydawa這by si, 瞠 to wypadek jakich wiele, nadmierna szybko嗆, drzewo..., ale okazuje si, 瞠 obie ofiary nie zgin窸y podczas uderzenia samochodu w drzewo, ale zosta造 uduszone.
W czasie 郵edztwa Zuzanna odkrywa, 瞠 穎na m篹czyzny z wypadku mia豉 romans.
W 篡ciu komisarz Zuzanny r闚nie nast徙i造 du瞠 zmiany a pomys這wy przest瘼ca postanowi wykorzysta r闚nie policjantk dla swoich cel闚.
Zaskakuj帷e zako鎍zenie jest wisienk na torcie. Bardzo pomys這we i autor pokazuje nam jak pozornie dobry cz這wiek mo瞠 by zepsutym do szpiku ko軼i osobnikiem, maj帷ym gdzie prawo i sprawiedliwo嗆. Zreszt nie tylko on, nawet prawnik liczy tylko kas i nie patrzy na win cz這wieka...
Mariusz Kanios sk豉nia nas do refleksji po lekturze tej ksi捫ki. Mo積a si zastanawia, czy w ka盥ym z nas, gdzie tam w zakamarku drzemie jaka z豉 si豉 i tylko czeka na impuls 瞠by si ujawni i zaw豉dn望 nami. Czy wp造w na to mamy sami czy te 鈔odowisko w jakim przebywamy? Czy naprawd dobry cz這wiek mo瞠 zmieni si w zab鎩c?
Bardzo dobra intryga, bez zb璠nych udziwnie, rewelacyjnie si czyta. Ca豉 trylogia jest 鈍ietna.
Polecam, bo warto przeczyta.
A ja zaczn czyta now seri autora...

"JE浩LI RAZ PRZEKROCZYSZ GRANICE Zx, TO NOC xTWIEJ B犵ZIE CI ZABI, NI SPOKOJNIE ZASN﹉." Z tym cytatem zgodzi si mo瞠 kolejny bohater ksi捫ki Mariusza Kaniosa. Jego imi poznacie, czytaj帷 "Dobrego cz這wieka". Prolog ksi捫ki jest bardzo ciekawy, wr璚z mroczny. "[...] POKA MI DOBREGO CZΜWIEKA, A JA ZAJRZ W GㄐB JEGO DUSZY I POWIEM CI O NIM CAㄐ PRAWD. [...]" Brzmi ciekawie? Intryguj帷o? A to dopiero pocz徠ek. "Dobry cz這wiek" to trzeci i jak na razie ostatni tom z cyklu "Komisarz Zuzanna Nowacka". Mam cich nadziej, 瞠 autor napisze kolejne cz窷ci niezwyk造ch 郵edztw Zuzanny Nowackiej teraz ju Widackiej. S豉wek mia dos這wnie wszystko. Szcz窷liw rodzin, idealne mieszkanie i wymarzon firm. By bardzo szcz窷liwy. Straci wszystko przez pewn osob. Upad na samo dno. Nikogo nie wkopa. Ca陰 win wzi掖 na siebie. Wyl康owa w wi瞛ieniu. Czy s逝sznie? O tym zdecydujecie sami, czytaj帷 ksi捫k "Dobry Cz這wiek". Po odzyskaniu wolno軼i chcia wszystko odzyska, jednak wszyscy si od niego odsun瘭i. Co zrobi zdesperowany cz這wiek? Zobaczcie, do czego zdolni s niekt鏎zy ludzie. B璠ziecie przera瞠ni. Dzi瘯i tej ksi捫ce dowiecie si co s造cha u naszej cudownej bohaterki. Czy tym razem zostanie dopuszczona do sprawy? W tej cz窷ci b璠zie si dzia這 du穎 niedobrego dla Zuzanny. Ba豉m si o ni. Dlaczego 篡cie jej nienarodzonego dziecka b璠zie zagro穎ne? T cz窷 nie wiem, dlaczego, ale najszybciej si czyta. Znalaz豉m tutaj bardzo dobr wartk akcj. Ciekaw fabu喚. Dobre dochodzenie z mn鏀twem pstryczk闚 w nosek. To takie psikusy od autora. Nie b璠ziecie si nudzili, czytaj帷 "Dobrego cz這wieka". Autor o to doskonale zadba. Je瞠li lubicie czyta dobre krymina造, to polecam ksi捫ki Mariusza Kaniosa: "Uczynkiem i zaniedbaniem", "Karty z豉" oraz "Dobry cz這wiek".
Avatar u篡tkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-05-02, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Thriller,sensacja,krymina, 2023, E-booki,
Inne ksi捫ki autora
Karty z豉
Mariusz Kanios0
Ok豉dka ksi您ki - Karty z豉

W domku letniskowym na odludziu znaleziono zw這ki bestialsko zamordowanej kobiety. Zab鎩ca pozostawi wiele 郵ad闚 na miejscu zbrodni, wi璚 sprawa wydaje...

Uczynkiem i Zaniedbaniem
Mariusz Kanios0
Ok豉dka ksi您ki - Uczynkiem i Zaniedbaniem

Z domu dziecka pod Sandomierzem znika siedmioletni Szymek. Policja przeczesuje okolic, a w tym samym czasie u ksi璠za Piotra spowiada si m篹czyzna. Wyznaje...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemia雟ki ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher