Dobry Niemiec to martwy Niemiec

Powieściowe losy oficera Wehrmachtu i warszawskiego powstańca, które splotły się w niezwykłą historię.

W lipcu 1944 roku Warszawa przygotowuje się do powstania. Janek Brodawski („Szakal”), młody żołnierz niepodległościowego podziemia, marzy tylko o tym, żeby dobrać się wreszcie do skóry Niemcom. Przypadkowe spotkanie z tajemniczym oficerem Wehrmachtu, Ansgarem Reuschem, wywraca jego świat do góry nogami. Ich regularne mecze tenisowe przeradzają się w dziwną, podszytą przyjaźnią i wzajemną fascynacją relację kata i ofiary. Tylko kto zostanie katem, a kto ofiarą?

Tymczasem śledztwo w sprawie zabójstwa szefa SD i policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa zatacza coraz szersze kręgi. Reusch musi stawić czoło podejrzeniom i lawirować między przełożonymi, żeby przetrwać i nie trafić na pierwszą linię zbliżającego się do Warszawy frontu.

Nieudany zamach na Hitlera uruchomi lawinę zdarzeń, która wchłonie Reuscha i „Szakala”, stawiając ich przed najtrudniejszymi w życiu wyborami.

Informacje dodatkowe o Dobry Niemiec to martwy Niemiec:

Dobry Niemiec to martwy Niemiec - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Obraz wojny i Niemców pokazany z nieco innej strony. Trudna znajomość powoli przekształcająca się w przyjaźń. Gdzie obie strony ryzykują nie tylko dobrym imieniem ale również życiem. Bardziej życiowe oblicze wojny, gdzie autor ukazał nam, że nawet w tych trudnych czasach ludzie złaknieni byli choćby pozorów normalności.
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca