Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-11-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788365521811
Liczba stron: 176

Ocena: 5.11 (9 głosów)
Inne wydania:

W życiu warto pomagać, nawet jeśli za tą pomoc nic nie dostajemy w zamian. Takiego podejścia do życia uczy Doktor Dolitte i jego zwierzęta. Poznajemy naprawdę miłego i uprzejmego człowieka, który z początku pomagał ludziom, jednak poprzez brak pacjentów musiał zacząć leczyć zwierzęta.

 

Doktor jest osobą biedną, która nikomu nie potrafi odmówić pomocy. Robi to co kocha i to daje mu radość i szczęście. Tak bardzo kocha zwierzęta, że potrafi okrutnie patrzeć na ich krzywdę. Ma przyjaciół, którzy są zwierzętami, jego dom aż się od nich roi. Pewnego dnia otrzymał nizwykłą zapłatę za swoje nastawienie. Jego papuga Polinezja nauczyła go „mowy zwierząt”. Dzięki temu mógł rozmawiać ze zwierzętami, a to rozsławiło jego imię pośród zwierząt na całym świecie. Jak się później okazuje cała ta dobroć do niego wróciła i nie był już biednym człowiekiem.

 

Lofting Hugh w swojej twórczości pokazuje, że nie pieniądze nie są najważniejsze. Przekazuje nam, co tak naprawdę ma szczególną wartość.

 

„Pieniądze – mówił – to straszliwy ciężar, ale przyjemnie jest, jeśli człowiek nie musi się o nie troszczyć”.

Kup książkę Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:,

Cudowny powrót do dzieciństwa. Przeczytana w 2 godziny, niejednokrotnie pojawiał mi się uśmiech na twarzy

Link do opinii
Doktor Dolittle kocha zwierzęta całym sercem. Jest lekarzem ludzi, lecz biorąc pod uwagę fakt, że jego dom zamieszkuje kaczka, pies, papuga, złota rybka, króliki i wiele innych zwierząt, pacjenci przestają chodzić do niego po poradę. Doktor John uczy się języka zwierząt i postanawia leczyć właśnie je, lecz i ten pomysł nie przynosi mężczyźnie pieniędzy. Sroga zima, brak jedzenia i funduszy sprawiły, że John Dolittle z radością rzuca się na pomoc małpom w Afryce. Od tej chwili zarówno on, jaki i jego przyjaciele, przeżyją niejedną, wspaniałą przygodę. ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to klasyka literatury dziecięcej, jednak jestem pewna, że i dorośli zaczytają się w tej lekturze. Książka została napisana w 1920 roku, lecz nie jest to wyczuwalne, ale język nie jest tak prosty jakby się mogło spodziewać po książce dla dzieci. Być może, dlatego tak dobrze czytało mi się tę powieść, choć duże znaczenie odegrała tu dobrze prowadzona narracja, szczypta humoru i przesympatyczni bohaterowie. Doktor jest dorosłym mężczyzną o gołębim sercu, a jego miłość do zwierząt całkowicie przekonała mnie do jego osoby. Hugh Lofting stworzył nierealną historię, ale czy aby na pewno jest niemożliwa? Wystarczy otworzyć oczy i serce, by zobaczyć naszych domowych pupili w nowym świetle i nie machajmy lekceważąco ręko, na ich niecodzienne zachowania, tylko skupmy się na tym, co je spowodowało. Zwierzęta w pewien sposób są tu uczłowieczone, pokazane, jako istoty rozumne. Jestem wielką miłośniczką zwierząt, więc tym rozwiązaniem jestem zachwycona i myślę, że dzieci również będą. Książka został przepiękne wydana. Twarda okładka prezentuję się wręcz elegancko. Samo patrzenie na nią sprawia przyjemność. Wydawnictwo Zysk i S-ka po raz kolejny zachwyca jakością i dbałością o czytelnika. Po lekturze tej książki jednego jestem pewna, częściej będę sięgać po literaturę klasyczną, która jest nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim wartościowa. Młode umysły są jak gąbki, więc nie pozwólmy by nasiąkły komercją i dajmy dzieciom możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, która dzięki swojej wartościowości pozostawi w nich ślad.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2017-08-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 26 książek w 2017 ,
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-06, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2016-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Biblioteka, Warto przeczytać,
Avatar użytkownika - hubert2012
hubert2012
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Poczta Doktora Dollittle'a
Lofting Hugh0
Okładka ksiązki - Poczta Doktora Dollittle

Znany z poprzedniego tomu cyklu, Podróży doktora Dolittle'a, dwugłowiec, niezwykle rzadki gatunek zwierzęcia, po długim pobycie w Anglii zatęsknił za Afryką...

Doktor Dolittle i tajemnica starego dworu
Lofting Hugh0
Okładka ksiązki - Doktor Dolittle i tajemnica starego dworu

Do domu Doktora przybywa niespodziewanie wieczorem zdenerwowana myszka z wiadomością, iż w starym dworze wybuchł pożar. Doktor ze swoimi przyjaciółmi natychmiast...

Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy