Dola aniołów

Rodzina Bradfordów należy do śmietanki społecznej, a produkowany przez nich bourbon stanowi produkt z najwyższej półki. Nad ich ogromną posiadłością i nad skomplikowanym życiem jej mieszkańców czuwa dyskretnie personel, który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców - zwłaszcza kiedy okazuje się, że samobójstwo patriarchy coraz bardziej wygląda na morderstwo...

Podejrzanym może być każdy, ale najwięcej uwagi skupia na sobie Edward, najstarszy syn. Powszechnie wiadomo o animozjach między nim a jego ojcem. Podczas gdy policyjne dochodzenie przybiera na sile, on szuka zapomnienia w alkoholu, jak również w towarzystwie córki swojego dawnego stajennego mentora. Tymczasem przyszłość rodzinnych finansów leży w doskonale wypielęgnowanych dłoniach rywalki Bradfordów w interesach, marzącej o tym, by mieć Edwarda tylko dla siebie.

Każdy czyn ma konsekwencje, wszyscy mają swoje tajemnice. Mało komu można ufać. Gdy upadek Bradfordów zdaje się już bliski, nagle zjawia się ktoś dawno uznany już za straconego. Nie wiadomo jednak, czy okaże się on zbawcą, czy raczej najgorszym ze wszystkich grzeszników.

Drugi tom - po Królach bourbona - napisanej z rozmachem sagi o dynastii z amerykańskiego Południa. Ich świat drży w posadach, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice i przewinienia.

J.R. Ward jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym serii o Bractwie Czarnego Sztyletu, święcącej triumfy na liście bestsellerów ,,New York Timesa". Na całym świecie ukazało się ponad piętnaście milionów egzemplarzy jej książek, które wydano w dwudziestu sześciu krajach. J.R. Ward mieszka na południu Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną.

Informacje dodatkowe o Dola aniołów:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2017-08-30
Tytuł oryginału: The Angeles' Share

Kup książkę Dola aniołów

Dola aniołów - opinie o książce

W języku browarników dola aniołów to ta część produkowanego trunku,która ulatniając się widoczna jest jako opar w słonecznym świetle.W przypadku tej książki termin ten został użyty do opisania
naturalnego procesu, który jest przyczyną zmian zachodzących w nas wszystkich wraz z upływem czasu.W rodzinie baldwinów nie dzieje się dobrze.Po śmierci Williama okazuje się,że rodzina stoi na progu bankructwa.Każdy próbuje sobie radzić na swój sposób.Tylko Lane postanawia zakasać rękawy i wyprowadzić rodzinę z trudnej sytuacji w jakiej się znalazła.Pomocy udzielają mu Lizzie,Samuel ,Aurora i Jeff.Wiele osób okazuje sie niegodnych zaufania,kilkoro z nich odnajduje w sobie siłę,która pomoże im sprostać wyznaczonym zadaniom,pojawiaja sie też nowi przyjaciele.Książka nie kończy sie HEA,fabuła pozostaje w zawieszeniu.Osobiście czekam na kolejna część tej niezwykłej książki.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Moje wrażenia po lekturze znajdziecie na moim blogu, na który Was zapraszam :)

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Ta powieść to drugi tom o Bradfordach dynastii z amerykańskiego południa. William, senior rodu- człowiek o wielkich aspiracjach i bardzo niskich standardach moralnych ginie. Z początku jego śmierć uważana jest za samobójstwo, potem zaś pewne odkrycia sugerują zbrodnię…

Podobał mi się w tej książce na pewno motyw ukazania spustoszenia kryjącego się pod powierzchnią prestiżu i luksusu: braków w rodzinnych finansach, toksycznych relacjach, kłopoty i troski jednego z braci, bardzo zły stan fizyczny Edwarda. Matka zaś otumaniona lekami, której mieszają się synowie. Rozwody, zakazane związki, uraza, brak akceptacji, zagłuszanie swojego sumienia. I sekrety.

„Ludzki los czasem zależy od tego, czy coś dokona się w samą porę.”

Tak myślę, że ten tom zawiera sporo spoilerów z części pierwszej. Myślałam, że podczas czytania będą towarzyszyć mi większe emocje, jednak tak się nie stało. Miałam wrażenie, że fabuła rozwija się bardzo powoli. Z bohaterów specjalnie nikogo nie polubiłam, choć pewien Samuel zyskał w moich oczach, gdy w końcu zdobył się na pewną rozmowę „Jesteś bezcenna.”

Całość oceniam pozytywnie, choć bez fanfar. Polecam czytelnikom ciekawym kto zdobył się na złą rzecz, by ocalić rodzinę i jaka jest dola aniołów.

„Anioły przecież też muszą dostać swoją dolę- to ich prawo i należność.”

Ofiara krwi
J.R Ward0
Okładka ksiązki - Ofiara krwi

Ofiara krwi - to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle. Jest to opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów...