Dom tajemnic

Dominika i Mariusz (zwani przez znajomych Miśka i Mario), właściciele popularnej agencji reklamowej, dostają zaproszenie do wzięcia udziału w reality-show. Wraz z dziesiątką celebrytów trafiają do naszpikowanego pułapkami domu-labiryntu. Ich zadanie jest proste: rozwiązując kolejne zagadki kryminalne, mają znaleźć ukryty w tym miejscu cenny przedmiot, aby następnie przekazać go na cele charytatywne. Kiedy jednak wydarza się morderstwo, a uczestnicy programu tracą łączność ze światem zewnętrznym, ważniejsze od wygranej stanie się ocalenie życia. Tym bardziej, że morderca nie zamierza poprzestać na jednej ofierze...

Informacje dodatkowe o Dom tajemnic:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2022-06-22

Tagi: Komedie kryminalne

Kup książkę Dom tajemnic

Dom tajemnic - opinie o książce

Świetna.Trzymająca mnie w napięciu opowieść kryminalistyczna.Pełna dobrego humoru i trzymająca w napięciu jakie przygody spotkają bohaterów.

To dopiero druga książka autora za mną, ale już wiem, że na pewno nie będzie ostatnia. Podoba mi się styl w jakim P.Rogoziński pisze. Zdecydowanie do mnie przemawia i sprawia, że chce się więcej. J

,,Dom tajemnic" to ciekawa, pełna zagadek i humoru historia, od której ciężko się oderwać. Fajni, charyzmatyczni bohaterowie. Ciągła akcja i zakończenie, które nie jest takie oczywiste. Bardzo duży plus za to, że autor na samym początku książki pokrótce przedstawia nam bohaterów. Dzięki temu jakoś łatwiej ich sobie wizualizować i dopasować do fabuły. A bohaterów w tej historii mamy dość wielu. Każdy z nich jest inny, co innego wnosi do powieści i sprawia, że jest ona jeszcze bardziej interesująca. Bawiłam się bardzo dobrze, autor potrafił nie raz mnie rozbawić. Uważam, że jest to lekka, przyjemna książka, którą można pochłonąć dosłownie na raz. Jak najbardziej polecam.

Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2022-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Dwójka przyjaciół, Dominika i Mariusz, dostaje zaproszenie do wzięcia udziału w reality-show. Wraz z innymi uczestnikami trafiają do naszpikowanego pułapkami domu - labiryntu. Ich zadaniem jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych, które mają doprowadzić ich do ukrytego w domu skarbu.
Gdy wydarza się morderstwo, a uczestnicy tracą łączność ze światem zewnętrznym, walka o przetrwanie staje się ważniejsza niż znalezienie skarbu.

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2021-07-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Alek Rogoziński swoim wyszukanym poczuciem humoru i umiejętnością budowania psychodelicznego klimatu zasłużył na miano Księcia Komedii Kryminalnej.

Tym razem pisarz zabiera nas do "Domu Tajemnic". W położonym w samym sercu lasu, przesiąkniętym złem budynku, zastawia na celebrytów pułapki, wymyśla zagadki i zmusza do ucieczki przed ... mordercą. Dość zmyślną intrygę przeobraża w walkę o sprawiedliwość. Sprawia, że egocentryczni i z pozoru nie mający ze sobą nic wspólnego ludzie dokonują pomsty niewinnej osoby. Autor z przymrużeniem oka ukazuje dążenia do zdobycia władzy, sławy i bogactwa. Odsłania techniki działania mediów i ludzi z branży.

"Dom Tajemnic" to niezwykle wciągająca powieść. Autor wkomponował w książkę całą paletę emocji. Piękny język, nieskalany wulgaryzmami, sprawił, że płynęłam przez kolejne stronice.

Autor przyznał na wstępie skąd zaczerpnął natchnienie do napisania powieści, co bardzo mi zaimponowało i rozwiało potencjalne wątpliwości.

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2020-06-20, Ocena: 2, Przeczytałam,

Już dawno chciałam przeczytać akąś książkę tego autora, bo lubię komedie kryminalne, i za Rogozińskim (jako osobą) też przepadam. Ale trafiłam chyba najgorzej jak się dało. Wymuszony humor, przerysowane postacie i mnóstwo, mnóstwo chaosu. Całość sprawia wrażenie wprawki kogoś, kto dopiero postanowił zacząć przygodę z pisaniem.
Wersja audio książki została idealnie dopasowana poziomem do treści. Co rusz powtarzały się zdania, a i lektor się nie popisał. Miał szczególnie problem w chwilach, kiedy dojeżdżał do końca linijki, a nie zdążył przeskoczyć wzrokiem do początku następnej. Nie wiem natomiast, czy liczne błędy gramatyczne to wina jego pomyłek, czy też do zarżnięcia książki przyczyniła się też nieudana redakcja/korekta.
Nie skreślam autora, mam na półce jeszcze jedną jego książkę, tym razem w wersji tradycyjnej. Być może "Dom tajemnic" to tylko jednorazowe potknięcie. Mam nadzieję.

Po trupach do celu
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki - Po trupach do celu

Marlena Jans jeszcze do niedawna była ulubioną aktorką polskich widzów i krytyków, rozchwytywaną, zdobywającą prestiżowe nagrody i zarabiającą fortunę...

Skradziony klejnot. Gorest i szpada
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki - Skradziony klejnot. Gorest i szpada

Skradziony klejnot W dniu swoich osiemnastych urodzin hrabianka Julia Zasławska dowiaduje się, że musi opuścić ukochany Paryż i udać się do Polski, a tam...