Doświadczenie wglądu

Współczesna klasyka niezwykle jasnych, praktycznych instrukcji praktyki medytacji buddyjskiej: siedzącej i chodzącej - jak odnoszą się do oddechu, uczuć, myśli, percepcji zmysłowej, świadomości i codziennych czynności. W książce omówiono tematy takie jak natura karmy, cztery szlachetne prawdy, czynniki oświecenia oraz zależne powstanie i oddanie.

Informacje dodatkowe o Doświadczenie wglądu:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-09-30
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Experience of Insight

Kup książkę Doświadczenie wglądu

Doświadczenie wglądu - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2020-11-08,

Wbrew tytułowi może przeczytać ją każdy, kto tylko chce żyć w zgodzie z sobą i wszystkimi otaczającymi go istotami, rzeczami, światem.
Nie jest to książka tylko dla fanów buddyzmu.
Jest napisana tak prostym językiem, że czytanie jej było czystą przyjemnością.
Jej pierwsze wydanie miało miejsce w 1976r i do tej pory jest wznawiane. Autor był nauczycielem medytacji. Dzieli się z nami swoją wiedzą, mądrością życiową.
Książka ma charakter codziennej praktyki medytacyjnej. Nie tylko są tu porady medytacji w odosobnieniu, wyciszeniu i poddaniu się jej przez cały dzień.
Medytować można stojąc nawet na przystanku autobusowym.
Książka to zapiski autora, który brał udział w praktykach medytacyjnych w grupie z innymi osobami.
Wszelakie ćwiczenia medytacyjne mogą omoc nam w życiu codziennym. Mogę powiedzieć, że to tylko chodzenie i siedzenie. Niby nic takiego a jak dużo możemy wynieść z dnia codziennego. Spożywanie posiłku może mieć harakter medytacyjny, relaksacyjny.
Dużo autor wspomina o karmie, o nirvanie, o tym jak radzić sobie z napotykanymi trudnościami, cierpieniu.
Ta książka jest świetną lektura dla osób, które nie radzą sobie z trudnościami dnia codziennego, za bardzo się przejmują, popadają przez to w melancholię

Medytacja wglądu. Praktyka wolności
Joseph Goldstein0
Okładka ksiązki - Medytacja wglądu. Praktyka wolności

Medytacja wglądu to kolejna książka Josepha Goldsteina, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie. Stanowi owoc doświadczeń...