Medytacja wglądu. Praktyka wolności

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788381432818
Liczba stron: 280
Tytuł oryginału: Insight Meditation

Ocena: 5 (1 głosów)

Medytacja wglądu to kolejna książka Josepha Goldsteina, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie.

Stanowi owoc doświadczeń nabytych w ciągu jego dwudziestoletniej kariery nauczycielskiej, a jednocześnie jest swego rodzaju odpowiedzią na często formułowane przez adeptów medytacji pytania i wątpliwości.

Podzielona na kilkadziesiąt zwięzłych rozdziałów książka ma charakter przekrojowy. Przedstawia fundamentalne nauki buddyjskie, takie jak Cztery Szlachetne Prawdy, współzależne powstawanie, karma, czy nietrwałość. Wprowadza do praktyk medytacyjnych, omawiając pojawiające się w toku praktyki trudności i przeszkody, głównie natury psychologicznej, i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Osadza też filozofię i praktykę buddyjską w kontekście codziennego życia, dokonywanych w nim wyborów i podejmowanych działań, czy relacji z ludźmi. Wskazuje również na ważną w buddyzmie perspektywę wspólnoty i solidarności ze wszystkimi istotami, ilustrując ją słowami Issy, japońskiego mistrza poezji: ,,Pod kwitnącą wiśnią nie spotkasz obcego".

Tagi:

Kup książkę Medytacja wglądu. Praktyka wolności

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Medytacja wglądu. Praktyka wolności

Kocham jogę i medytację. Odkąd zaczęłam je praktykować śmiało mogę powiedzieć, że moje życia diametralnie się zmieniło. Otworzyłam się na to co nowe i szerzej spojrzałam na świat. Zrozumiałam także wiele rzeczy i lepiej radzę sobie ze stresem. Oczywiście o kwestiach zdrowotnych chyba nie trzeba tutaj wspominać ? 

Dlatego chętnie pogłębiam wiedzę w tej dziedzinie i czytam książki, które jej dotyczą. 

Niedawno swoją premierę miała „Medytacja wglądu” Josepha Goldstein’a. Autor jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie. Książka jest kwintesencją jego długoletniego doświadczenia i odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez jego uczniów. 

„Medytacja wglądu” podzielona została na siedem części, a te na krótkie podrozdziały które pozwalają nam wszystko lepiej zrozumieć. Krok po kroku zostajemy przeprowadzeni po praktykach medytacyjnych, Czterech Szlachetnych Prawdach, czy nurtach psychologicznych. Otrzymujemy szereg wskazówek jak w życie codzienne wpleść praktyki buddyjskie i nauczyć się dokonywać właściwych wyborów, czy relacji. 

Całość napisana jest bardzo przestępnym językiem, słowami płynącymi prosto z serca. Autor stara się w jak najprostszy sposób opisać nam wcale nie łatwą praktykę i zachęcić nas do niej. Uważam, że „Medytacja wglądu” to idealna książka dla każdego, kto chcę się zagłębić w tematyce medytacji i życia w zgodzie ze sobą. 

Link do opinii
Inne książki autora
Doświadczenie wglądu
Joseph Goldstein0
Okładka ksiązki - Doświadczenie wglądu

Współczesna klasyka niezwykle jasnych, praktycznych instrukcji praktyki medytacji buddyjskiej: siedzącej i chodzącej - jak odnoszą się do oddechu, uczuć...

Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy