Dowód przeciw tobie


Tom 1 cyklu Rewers
Ocena: 4.6 (5 głosów)

W warszawskiej kamienicy ujawniono zwłoki pedofila, który niedawno wyszedł z więzienia. Na miejsce przybywa świeżo przyjęta do policji Joanna Motz. Sprawa wydaje się mieć osobiste znaczenie dla jej nowego szefa komisarza Piotra Rudowskiego, legendy Wydziału Kryminalnego.

A to właśnie z nim i pod jego kierunkiem Motz ma prowadzić dochodzenie. Śledztwo z czasem się komplikuje, a gromadzone poszlaki nadają mu niepokojący kierunek. Czy jednak można zignorować dowody, które jednoznacznie wskazują podejrzanego?

Informacje dodatkowe o Dowód przeciw tobie:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2023-10-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366977747
Liczba stron: 320

Tagi: kryminał sensacja

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Dowód przeciw tobie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dowód przeciw tobie - opinie o książce

Już dawno nie czytałam tak świetnego kryminału. W ostatnim czasie czytam głównie romanse i obyczajówki. Tym razem postanowiłam troszkę zamieszać i przeczytałam najnowszą książkę Katarzyny Żwirełło. Znacie książki Kasi? Ona pisze rewelacyjne książki sensacyjne. Uwielbiam jej pióro, dlatego chciałam poznać bohaterów nowej serii. Tak bo tą książkę Kasia otwiera nowy cykl Rewers.

W warszawskiej kamienicy znaleziono zwłoki pedofila, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna został bardzo brutalnie zmordowany, dlatego policja czuję się zobowiązana, by znaleźć mordercę. Tu nawet nie chodzi o to że zamordowano pedofila, wszyscy uważają, że mu się to zwyczajnie należało. Ale chodzi o fakt, że w mieście żyje niebezpieczny morderca, który jak zabił raz, to zrobi to kolejny.

Na miejsce zbrodni zostaje wezwana świeżo zatrudniona policjantka Joanna Motz. Dochodzeniem kieruje komisarz Piotr Rudowski. Dowody, ślady i poszlaki wskazują jeden kierunek śledztwa. Kierunek, który bardzo nie podoba się Motz i jej kolegom z wydziału. Muszą jednak podążać za tymi dowodami, bo tylko w ten sposób znajdą prawdziwego mordercę.

To była naprawdę świetna książka. Akcja rozpoczyna się już na początku, potem nie zwalnia. Każda poszlaka czy dowód jaki znajdują policjanci, podkręcają tempo książki. Końcówka to już jazda bez trzymanki. Bardzo szybko i nieoczekiwanie zmienia się wszystko. Ta szybka i nieoczekiwana zmiana akcji prowadzi do tego że prawda zatriumfuje.

Autorka stworzyła silne postacie. Postacie, które są prawdziwe. Każdy z nich ma swoją przeszłość, często bardzo bolesną, a mimo to starają się żyć normalnie ze swoimi słabościami i demonami. Nasi bohaterowie nie są bez skazy, potrafią podejmować decyzje, które czasem mogą okazać się błędne, ale to sprawia, że są postaciami rzeczywistymi. Dzięki temu czyta się to świetnie, bo Czytelnik ma wrażenie, że czyta o kimś kogo może znać.

Kasia w swojej historii opowiada o tragediach rodzinnych. Pokazuje jak radzi sobie kobieta, która traci męża i zostaje sama z dzieckiem. Jak poradzi sobie małżeństwo, które staje przed obliczem brutalnej śmierci swojego dziecka. A także jak uczy się żyć człowiek, który wraz ze śmiercią żony, stracił mentalnie syna. Są to bardzo trudne tematy książki, ale udowadniają, że Kasia potrafi pisać nie tylko o zbrodni, ale także o ludzkich tragediach.

Kasia stworzyła książkę, w której świetnie i ze szczegółami przedstawia zbrodnię, a także mnóstwo mylących dowodów. Całość wzbogaca o całą paletę emocji swoich bohaterów. Ten zabieg powoduje, że książka jest praktycznie nieodkładalna. Uwierzcie mi, jak zaczniecie czytać, tak po prostu jej nie odłożycie, chyba że skończycie. A i tak będziecie czuć niedosyt. Zatem czekam na kolejny tom serii. Mam nadzieję, że Kasia nie pozwoli nam czekać zbyt długo.

Bardzo dziękuję Kasi i wydawnictwu za egzemplarz i za możliwość poznania tej historii.

Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - olgamajerska
olgamajerska
Przeczytane:2023-10-22,

Gorycz w nienawiść zmieniona. Bezradność w alkoholu zatopiona. 

Relacja ojca z synem bezpowrotnie zniszczona. 

Serce tęsknotą za zmarłym mężem wypełnione. 

Duszy strapienie. 

Serca cierpienie. 

I żal. 

 

Piętnaście lat komisarza Piotra Rudowskiego. 

Piętnaście lat żalu, wyrzutów sumienia, tęsknoty i nienawiści w oczach własnego syna. 

Nagle oko w oko stanąć mu przyjdzie z przeszłością. Człowiek, którego aresztował za pedofilię zostaje zamordowany. Śledztwo rusza, a odkrywanie jego kart spędzi czytelnikowi sen z powiek.

Lawina zdarzeń i tropów dopadnie bohaterów. Zespół śledczych, w tym nowa podkomisarz, Asia Motz stają przed nie lada wyzwaniem. Zwątpić czy zaufać? Dać się ponieść instynktowi czy ulec temu, co na pozór oczywiste? 

 

- „ Tak należało zrobić. Iść za dowodami ”.

 

Wypełniona zaufaniem do autorki zasiadłam do tej lektury. Nie sposób nie ufać osobie, która już kilka razy dostarczyła mi ogromnych wrażeń i emocji czytelniczych. I nie było we mnie wątpliwości żadnych. Najmniejszych nawet. Była tylko ekscytacja, w jaką ty razem zabierze mnie podróż Katarzyna Żwirełło. 

 

W tej historii nietuzinkową zagadką kryminalną mnie uraczyła.

W wir refleksji i przemyśleń rzuciła. 

Bohaterów prawdziwych mi podarowała.

Za ich życiem podążałam. 

Ze współczuciem. Z nostalgią. Z melancholią.

 

„ Dowód przeciw tobie ” to kryminał, którego ścieżki prowadzą po emocjonujących detalach śledztwa. To historia kreślona przeszłością, która staje się nieodłącznym elementem kreacji bohaterów. Tworzy ich, kształtuje, by na koniec nie wybrzmieć bez echa. 

 

Autorka wkracza tym pierwszym tomem swojej nowej serii kryminalnej „ Rewers ” w odmęty gatunku efektownie i z klasą. 

Nic, tylko czekać na kolejny tom. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2023-10-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Katarzyna Żwirełło powraca z zupełnie nowym cyklem kryminalnym „Rewers”, który niewątpliwie ma moc zaginania czasu. Przy czytaniu absolutnie nie odczuwałam jego upływu, a po przewróceniu ostatniej strony ze zdziwieniem stwierdziłam, że minęło kilka emocjonujących godzin. Ma też moc trzymania w napięciu do samego końca, zaskakiwania i skłaniania do refleksji. Ale przede wszystkim ma nową bohaterkę z krwi i kości, której nie da się nie lubić, podkomisarz Joannę Motz.

Jeszcze na dobre nie rozpoczęła pracy w Wydziale Kryminalnym, gdzie przeszła z biura detektywistycznego, gdy zostaje wezwana do morderstwa pedofila, który niedawno opuścił więzienie. Przed piętnastu laty to jej obecny szef, komisarz Rudowski doprowadził do jego ujęcia.

Nikogo nie dziwi śmierć zwyrodnialca, bo wiele osób mogłoby chcieć wymierzyć właściwą w swoim mniemaniu karę za zbrodnię, której się dopuścił. Choćby jego żona lub ojciec ofiary pedofila. Policjanci, mimo dylematów, które mają przecież, jak wszyscy ludzie, muszą podążać za dowodami, by ująć sprawcę.

Autorce udało się stworzyć nie tylko charakterną, ale nieprzejaskrawioną bohaterkę, znakomicie odnajdującą się w męskim zespole, ale również sięgającą przeszłości historię jątrzącą niczym niegojąca się rana, która rezonując po latach zbiera krwawe żniwo. W pewnym momencie można nabrać podejrzeń co do osoby sprawcy, ale nie liczą się przeczucia, tylko fakty, prawda?

Autorka już przyzwyczaiła mnie, że pisze sugestywnie i realistycznie, nie oddając w ręce bohaterów supermocy, ale trafnie i wnikliwie nazywając ich emocje i motywy. Dając im za to przyzwolenie na popełnianie błędów i zmęczenie, wyrzuty sumienia i zawierzanie intuicji. A czasem warto na nią postawić, bo jak nazwa cyklu wskazuje, mimo jednoznacznych dowodów warto poszukać odwrotnej strony, by dostrzec prawdę.

Czytajcie i szukajcie jej i Wy!

Link do opinii

Jestem Joanna Motz, samotna matka, policjantka, kobieta... będę mogła pracować z policyjną legendą - Rudym. Czuję się tym wyróżniona, ale mam w sobie niepewność. W końcu nowe miejsce, nowi ludzie...

 

Joanna wchodzi w swoją pracę z przytupem, bo od razu dołącza do sprawy zabójstwa pedofila. Jednak to co w pierwszym momencie wydaje się proste i oczywiste, wraz ze zbieranymi dowodami zaczyna mieć coraz mniej wyraźny obraz.

 

#życiejestjakpudełkoczekoladek i można to odnieść do wszystkich, którzy piszą powieści. Sięgamy po nowy smak i nigdy nie jesteśmy pewni czy to będzie coś co lubimy.

 

Kasia ma świetne, klimatyczne pióro. Buduje nie tylko fabułę, ale również wszystko to co pozwala jej się osadzić w rzeczywistości. Kreśli charakterystycznych bohaterów, zagłębia się w ich wnętrza by oddać w pełni to co każdy z nich posiada. Nie ma tu kalki, odbić, każda postać jest w pełni sobą.

 

Nie idziemy po nitce do kłębka. Tutaj droga jest wyboista, pełna zaskoczeń. Czasami trzeba wrócić do wcześniejszych przemyśleń i zweryfikować kierunek w jakim powinniśmy się udać.

 

Jednak to nie tylko zagadka kryminalna, to również podróż w emocje rodziców i dzieci. To one grają tu drugoplanową rolę, ale tak ważną i istotną. W końcu każdy z nas jest zlepkiem emocji i w zależności od sytuacji, któreś z nich wypływają na wierzch.

 

Dla mnie to było bardzo udane spotkanie i chcę więcej ?

Moja ocena to 8/10

Link do opinii

,,Ludzie w gniewie są zdolni do różnych rzeczy. Kiedy gniew jest zbyt duży, tracą nad sobą kontrolę, działają jak we śnie, a potem tego żałują."

 

,,Dowód przeciw tobie" to hipnotyzująca powieść kryminalna, która przykuwa uwagę od pierwszych stron i prowadzi czytelnika przez mroczne zakamarki ludzkiej natury i kryminalnych tajemnic. Fabuła tej książki jest jak intrygująca łamigłówka, w której każdy kawałek układa się w bardziej zaskakujący sposób.

 

Historia zaczyna się od makabrycznego odkrycia zwłok pedofila w warszawskiej kamienicy. To już na samym początku wprowadza czytelnika w napiętą atmosferę, gdzie każda strona kryje nową tajemnicę. Główną osią opowieści jest postać Joanny Motz, która niedawno przyjęła się do policji i zostaje wplątana w śledztwo, które ma osobiste znaczenie dla jej przełożonego, komisarza Piotra Rudowskiego, legendarnej postaci Wydziału Kryminalnego.

 

To, co wyróżnia tę pozycję to zdolność autora do budowania napięcia i zaskakiwania czytelnika. Gromadzone dowody i poszlaki nadają historii niepokojący kierunek, a emocjonalne rozterki bohaterów sprawiają, że fabuła jest nieustannie dynamiczna.

 

Język użyty w książce jest precyzyjny i wciągający. Autorka doskonale balansuje między prezentacją faktów a ukazywaniem emocji bohaterów. Jesteśmy przenoszeni w sam środek akcji, a opisy warszawskiej kamienicy i jej otoczenia tworzą odpowiednią atmosferę dla kryminalnej intrygi.

 

Kluczowym elementem tej opowieści są moralne dylematy, które pojawiają się w miarę rozwoju śledztwa. Czy można zignorować dowody, które wydają się jednoznacznie wskazywać na podejrzanego, czy też trzeba poddać je w wątpliwość? To pytanie towarzyszy czytelnikowi przez całą fabułę i prowokuje do refleksji.

 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Bez przedawnienia
Katarzyna Żwirełło0
Okładka ksiązki - Bez przedawnienia

W luksusowym warszawskim mieszkaniu dochodzi do nietypowego zabójstwa. Ofiara okazuje się byłym posłem, w przeszłości zamieszanym w afery kryminalne, który...

Nim padnie pierwszy strzał
Katarzyna Żwirełło0
Okładka ksiązki - Nim padnie pierwszy strzał

Kiedy sprawa wagi państwowej stanie się osobistą rozgrywką... Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym jest na tropie groźnego gangu. Podczas jednego z...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy