DR. STONE: TOM 2

Bohaterowie kontynuują poszukiwania składników na proch. Nagle w oddali zauważają dym. Senku wierzy, że to oznaka obecności innych ludzi, dlatego, pomimo ryzyka, postanawia nadać do nich sygnał. Jednak Tsukasa, chcąc zapobiec produkcji prochu, depcze im po piętach i sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna.

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

BAWIĄC UCZY, UCZĄC BAWI

„Dr. Stone” to shounen, jakich wiele, można by rzec. Na pierwszy rzut oka bowiem nie rożni się od typowych przedstawicieli tego gatunku, gdzie akcja goni na złamanie karku, a fabuła koncentruje się wokół kolejnych zmagań. Ale to tylko pozory, chociaż jednocześnie wszystkie wymogi gatunkowe zostały zachowane.

Ze światem coś się stało. W jednej chwili wszyscy ludzie zamienili się w kamień i taki stan rzeczy trwał kilka tysięcy lat. Nagle jednak przebudzili się Taiju i Senku, dwaj nastolatkowie, na których czekała konfrontacja z nieznaną im rzeczywistością i próby ratowania cywilizacji.
Teraz wypoczywają w gorących źródłach, ale to jedynie pretekst do zdobycia niezbędnego składnika dzięki któremu stworzą proch. Potrzebują bowiem borni, by stawić czoła swojemu największemu póki co jedynemu ludzkiemu wrogowi. Czy jednak uda im się zrealizować ten cel, skoro przeciwnik wie, co planują? I czy obecność Yuzurihy, dziewczyny, w której kocha się Taiju, pomoże im czy zaszkodzi?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/01/dr-stone-2-riichiro-inagaki-boichi.html