DR. STONE: TOM 23

Przywrócony do życia Senku odpetryfikowuje pozostałych towarzyszy z Królestwa Nauki. Jakie największe tabu ludzkości ukrywa proces zamiany w kamień?! Plan lądowania na Księżycu, by odkryć tajemnicę stojącego za wszystkim Whymana, będzie wymagał zaangażowania całego świata!

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 23:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2024-04-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
Po siedmiu latach Suiki udaje się przywrócić do życia Senku. Geniusz szybko przystępuje do pracy i w zaledwie kilka dni ożywia swoich towarzyszy. Kiedy ekipa Królestwa Nauki jest w komplecie, można przejść do realizacji planu lądowania na księżycu, który skrywa sekret zagłady świata. W tym celu powstają trzy drużyny, z których każda odpowiedzialna jest za inny aspekt planu. Wszystkim im przyświeca jednak jeden cel: ocalenie świata i zmiana przyszłości.

Kolejne strony to nowe szalone pomysły i nowe powstające wynalazki. Można byłoby napisać, że autor sięga po sprawdzone fabularne schematy. W dużej mierze tak jest, ale w tych treściach wyraźnie da się wyczuć nową ekscytującą i angażującą czytelnika energię. Dotyczy to również samych bohaterów, którzy obudzeni po krótkiej drzemce są pełni werwy do działania.

Nie mogło tu również zabraknąć szczypty świetnego i przemyślanego humoru, odrobiny wyrazistych emocji oraz genialnie prezentującej się oprawy graficznej. Dodatki te sprawiają, że dwudziesta trzecia odsłona mangowej serii utrzymuje czytelnika w napięciu, zapewniając mu wyśmienitą rozrywkę....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-08-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

BOHATEROWIE WRACAJĄ

Albo przywykłem, albo tak jest faktycznie, ale jakoś mniej akcji mamy w tym tomie. Albo może inaczej - mniej rzuca się ona w oczy. Nie że brakuje, ale jednak inaczej rozłożone są tu akcenty i czym innym stać wydaje się to wszystko. Co nie znaczy, że jest inaczej, że gorzej. Nie, nadal trzyma to poziom ostatnich tomów, nieco niższy niż na samym początku, ale nadal przyjemny. Więc nieźle się to czyta i nieźle odkrywa, co tam jeszcze autorzy mają w rękawie i trzymają dla nas.

Jak się można było spodziewać, Senku wrócił do życia i teraz odpetryfikowuje swoich przyjaciół. A to, jak wiadomo, nie koniec. Bohaterowie chcą dotrzeć na Księżyc, by odkryć wszystko o swoim wrogu, a to nie będzie łatwe...

Avatar użytkownika - isil
isil