DR. STONE: TOM 21

Trwa wyścig przez Amerykę Południową do „punktu zero” petryfikacji, prowadzący przez Dżunglę Amazońską! W miejscu, gdzie nastąpił początek katastrofy, oczom Senku i jego przyjaciół ukazuje się ponury widok, będący manifestacją czyjejś złośliwej woli! Zbliża się ostateczna i decydująca bitwa ze Stanleyem w „Kamiennym sanktuarium” Amazonii!

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 21:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-12-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
Senku i jego drużyna niestrudzenie przedzierają się przez Amerykę Południową, ciągle będąc ściganym przez grupę Stanleya. Drużyna nauki zrobi jednak wszystko, aby dotrzeć do celu swojej podróży i odkryć sekret zagłady świata. W Dr. Stone tom 21 dzieje się więc naprawdę wiele, a to przekłada się na dużą dawkę rozrywki.

Jak do tej pory Senku i jego przyjaciołom skutecznie udawało się uciekać przed ścigającym ich wrogiem. Zdaje on sobie jednak sprawę z tego, że nie mogą oni unikać wiecznie konfrontacji. Zbliża się więc wielkimi krokami decydująca walka pomiędzy siłami Stanleya a Królestwem Nauki. Nieprzeciętny umysł nastolatka i jego szalone pomysły na pewno pomogą przygotować się ekipie na ten moment, nawet jeśli zespół podzielony jest na cały kontynent.

Oznacza to nic innego jak powstanie kolejnych dalekosiężnych planów, w których każdy odgrywa jakąś ważną rolę. Obok tego nie mogło tu również zabraknąć nowych wynalazków, które rodzą się w głowie głównego bohatera. Każdy kolejny jego pomysł jest coraz bardziej szalony i ekscentryczny, ale do tego fani mangi zdołali się już przyzwyczaić. Tomik odkrywa również niektóre sekrety związane z głównym wątkiem, ale nie należy się spodziewać uzyskania konkretnych odpowiedzi na nurtujące czytelników pytania. Autor nadal utrzymuje gęstą zasłonę tajemnicy powoli, ale sukcesywnie odkrywając nowe fakty.

Humor i nauka nie są jedynymi wartościami dodanymi recenzowanej mangi. Ważnym elementem tomiku jest również trzymająca w napięciu akcja. Takowa pojawia się jednak dopiero pod koniec komiksu, będąc jednak na tyle intensywną, że trudno opanować przemożną chęć szybkiego sięgnięcia po kolejną odsłonę serii. Tytuł cały czas podnosi więc stawkę, a wyobraźnia i bohaterowie dzieła Riichiro Inagakiego sprawiają, że na bardzo długo pozostanie on w pamięci fanów gatunku shōnen....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-03-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

CORAZ BLIŻEJ CELU

Przyszłościowo-przeszłościowych wariacji ciąg dalszy. Przyszłościowych, bo to jednak postapo SF, które dzieje się w dalekiej przyszłości, przeszłościowo, bo jednak to nowa epoka kamienia łupanego i trzeba wszystko jakoś ogarnąć, jak nasi przodkowie, robiąc sobie skok cywilizacyjny i ewolucję. Bo skokami to wszystko postępowało. I postępuje nadal, a teraz, na cztery tomiki przed wielkim finałem, susy te są jeszcze większe. Ale nadal fajnie się to czyta, fajnie to wchodzi i ogólnie ma się ochotę na więcej tego szaleństwa.

Punkt zero petryfikacji jest coraz bliżej! Nasi bohaterowie muszą jednak przedrzeć się przez Dżunglę Amazońską, by do niego dotrzeć, a wtedy... Właśnie, co tam znajdą? Co odkryją? I co na nich teraz czeka?

Avatar użytkownika - isil
isil