Droga żelazna

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1994 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788386211562
Liczba stron: 784
Tytuł oryginału: Railroad
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Jeleniewska, Garztecki Juliusz Witold

Ocena: 3 (1 głosów)

Miłość i nienawiść - wielka namiętność i utracone szczęście, świat biznesu, polityki i hazardu, czar ogromnych przestrzeni w Ameryce, marzenie o najdłuższej drodze żelaznej, jaką kiedykolwiek zbudowano i największej miłości, jaką można przeżyć.

Collis Edmonds - młody lekkoduch z Nowego Jorku, który uciekł do Kalifornii, by zacząć nowe życie, bez obciążeń z przeszłości, najbardziej znienawidzony, ale i najbaedziej kochany mężczyzna, człowiek, któremu udało się zrealizować marzenie życia - spiąć, niczym żelazną klamrą, dwa krańce kontynentu.

Delifina - delikatna i ponętna piękność, którą Collis kiedyś przysiągł poślubić.
Hanna - kobieta, którą Collis kochał, inspiracja jego marzeń.

Kup książkę Droga żelazna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Droga żelazna

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

W prologu książki poznajemy Collisa Edmondsa, postać ta jest wzorowana na prawdziwej osobie, Collisie Potterze Huntingtonie, jednym z pionierów kolejnictwa w USA. W książce ten bohater będzie motorem napędowym przemian gospodarczych, zaistniałych na tle wojny secesyjnej. Poznajemy go bliżej jako lekkoducha, awanturnika, pijaka i dziwkarza. Swój wolny czas spędza na grze w karty i na zabawie. Tragiczny wypadek prostytutki, która miała z naszym bohaterem stosunki, zmusza go do refleksji nad swoim życiem i do podjęci określonych kroków.

Collis staje się obrotnym kupcem, wyrabia sobie kontakty, a także rozkochuje w sobie kolejne kobiety. Czasami są to wpływowe osoby, czasami zwykli ludzie. Córki senatorów, przywódcy chińskich ugrupowań, podpalacze, handlarze, a nawet Prezydent Lincoln - ich losy będą miały duży wpływ na historię Stanów Zjednoczonych.

Tłem dla tych wszystkich wydarzeń jest wojna secesyjna. Napięcie między północą a południem musi w końcu znaleźć ujście. Konflikty na tle rasowym i gospodarczym ułatwiają rozpoczęcie przedsięwzięcia, jakie planuje główny bohater tej książki.

Akcja tej książki obejmuje wiele lat. Fabuła opiera się na dialogach, opisach i powoli się rozwija. Jest to jedna z najdłuższych powieści Mastertona, jej siła leży w niezwykle nakreślonych bohaterach i ich charakterach. Pomaga także tło i tematyka wydarzeń, która przez Brytyjczyka nie była wcześniej poruszana.

Powieść ta jest dla tych, którzy szukają dobrze skonstruowanych charakterów, fantastycznych dialogów i rozwoju fabuły. Warto jest przeczytać całą tę książkę, aby zobaczyć, jak mistrz pisania horrorów radzi sobie z odmienną tematyką.

Link do opinii
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2011-01-12, Ocena: 3, Przeczytałam,

Kup książkę Droga żelazna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Geniusz
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Geniusz

W 1942 roku grupa Japończyków dokonuje zuchwałego porwania pewnego naukowca. Wydarzenie to odbije się echem ponad pół wieku później...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje