Droga żelazna

W prologu książki poznajemy Collisa Edmondsa, postać ta jest wzorowana na prawdziwej osobie, Collisie Potterze Huntingtonie, jednym z pionierów kolejnictwa w USA. W książce ten bohater będzie motorem napędowym przemian gospodarczych, zaistniałych na tle wojny secesyjnej. Poznajemy go bliżej jako lekkoducha, awanturnika, pijaka i dziwkarza. Swój wolny czas spędza na grze w karty i na zabawie. Tragiczny wypadek prostytutki, która miała z naszym bohaterem stosunki, zmusza go do refleksji nad swoim życiem i do podjęci określonych kroków.

Collis staje się obrotnym kupcem, wyrabia sobie kontakty, a także rozkochuje w sobie kolejne kobiety. Czasami są to wpływowe osoby, czasami zwykli ludzie. Córki senatorów, przywódcy chińskich ugrupowań, podpalacze, handlarze, a nawet Prezydent Lincoln - ich losy będą miały duży wpływ na historię Stanów Zjednoczonych.

Tłem dla tych wszystkich wydarzeń jest wojna secesyjna. Napięcie między północą a południem musi w końcu znaleźć ujście. Konflikty na tle rasowym i gospodarczym ułatwiają rozpoczęcie przedsięwzięcia, jakie planuje główny bohater tej książki.

Akcja tej książki obejmuje wiele lat. Fabuła opiera się na dialogach, opisach i powoli się rozwija. Jest to jedna z najdłuższych powieści Mastertona, jej siła leży w niezwykle nakreślonych bohaterach i ich charakterach. Pomaga także tło i tematyka wydarzeń, która przez Brytyjczyka nie była wcześniej poruszana.

Powieść ta jest dla tych, którzy szukają dobrze skonstruowanych charakterów, fantastycznych dialogów i rozwoju fabuły. Warto jest przeczytać całą tę książkę, aby zobaczyć, jak mistrz pisania horrorów radzi sobie z odmienną tematyką.

Informacje dodatkowe o Droga żelazna:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1994 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Railroad
Tłumaczenie: Anna Jeleniewska, Garztecki Juliusz Witold
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Droga żelazna

Kup książkę Droga żelazna

Ludzie cienia
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Ludzie cienia

BOHATEROWIE WIRUSA I DZIECI ZAPOMNIANYCH PRZEZ BOGA ZNOWU ŁĄCZĄ SIŁY. Londyńska policja dokonuje makabrycznego odkrycia w starej, opuszczonej fabryce...

Zjawa
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Zjawa

Pewnego zimowego popołudnia tafla lodu załamuje się pod spacerującą po zamarzniętym basenie pięcioletnią Peggy. Jej śmierc pogrąża w żalu dwie starsze...