Druga śmierć Edie i Violet Bond

Ocena: 6 (1 głosów)

Sacramento, rok 1885. Edie i Violet Bond znają prawdę o życiu w zaświatach. Podobnie jak ich matka, która była potężnym medium, siedemnastoletnie bliźniaczki mają zdolności parapsychiczne. Po jej śmierci zostają zmuszone przez ojca do ucieczki z domu.

Edie i Violet udaje się dołączyć się do grupy spirytystek, które w czasie pokazów dla publiczności nawiązują kontakt ze światem duchów. Pewnej nocy seans Violet wymyka się spod kontroli, a Edie przekonuje się, że mroczna istota odpowiedzialna za śmierć ich matki zagraża też im. Próbując poznać tożsamość ostatniej klientki matki, która sprowadziła na nią śmiertelne zagrożenie, dziewczyna odkrywa, że ktoś – lub coś – zabija osoby o nadprzyrodzonych zdolnościach, a nad nią i Violet wisi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Informacje dodatkowe o Druga śmierć Edie i Violet Bond :

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788383215198
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: The Second Death of Edie and Violet Bond
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala

Tagi: seria Young

więcej

Kup książkę Druga śmierć Edie i Violet Bond

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Druga śmierć Edie i Violet Bond - opinie o książce

Są książki, które powstały na podstawie prawdziwych wydarzeń. Są również takie, których opisana historia została zainspirowana fotografią.

 

,,Druga śmierć Edie i Violet Bond" to książka przeznaczona dla młodzieży w wieku 12 lat. Ale myślę, że starsi czytelnicy również wyniosą z opisanej historii wiele. Autorka zbiera nas do XIX wieku, gdzie poznajemy dwie bliźniaczki: Edie i Violet Bond. Młode dziewczyny maja parapsychiczne mocne, a ich matka jest medium. Po jej śmierci bliźniaczki zmuszone są do ucieczki z domu. Dołączają do grupy spirytystek. Co się stanie gdy jeden z seansów Violet wymknie się spod kontroli? Czy dziewczyny dowiedzą się kto zabił ich mamę? Czy Edie i Violet są w niebezpieczeństwie? Przekonacie się sami.

 

Książkę czyta się bardzo szybko. Ze względu na to, ze jest przeznaczona dla młodszych czytelników, napisana jest prostym językiem. Do tego posiada ciekawą, mroczną historię o przywoływaniu duchów. Dla mnie osobiście dodatkowym jej plusem jest fakt, że akcja dzieje się w moim ulubionym okresie historycznym oraz to, że opisana historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

 

Autorka świetnie oddała klimat XIX wiecznej Kalifornii. Wspaniale wykreowała postacie. Chociaż głównymi bohaterkami są bliźniaczki, to każda z nich jest inna. Całość dostarcza wielu emocji. Na pewnie uczucie strachu i napięcia nie będzie nas opuszczać. Książka posiada nawet specyficzną nutkę mroku i na pewno tytuł ten dobrze będzie się czytało w okresie Halloween. Bardzo polecam!

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy