Druga szansa

ILE RAZY MOŻNA ZOSTAĆ ODRZUCONYM I ZRANIONYM? ILE RAZY MOŻNA DAWAĆ OSTATNIĄ SZANSĘ?

Marzenia nie spełniają się ot tak, jak za skinieniem czarodziejskiej różdżki. Wie o tym Sławek, który po piętnastu latach od skończenia szkoły, na spotkaniu grupki klasowych przyjaciół, spotyka Olgę, swoją licealną miłość. On jest policyjnym psychologiem. Ona samotnie wychowuje dwóch nastoletnich synów. Walcząc o Olgę, Sławek będzie musiał zmierzyć się przede wszystkim z przywiązaniem kobiety do dzieci i jej przeświadczeniem, że jakikolwiek związek negatywnie wpłynie na jej relacje z nimi. Czy dane mu będzie wykorzystanie darowanej niespodziewanie przez los drugiej szansy? Czy będzie miał dość sił, aby zmierzyć się z trudną sytuacją, w jakiej się znajdzie i co musi się stać, aby Olga zaprosiła go do swojego życia?

Informacje dodatkowe o Druga szansa:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-05

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Druga szansa

Druga szansa - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-11-26,

Tytuł: "Druga szansa"
Autor: Agnieszka Kulig
Data premiery: 05.04.2023r.
Wydawnictwo: Filia

Licealna miłość.
Jak bardzo może być prawdziwa? I czy ma szansę przetrwać?
O tym przekonali się bohaterowie "Drugiej szansy" Agnieszki Kulig.
I wiecie co?
Dawno mnie tak bardzo nie irytowała główna bohaterka. O ludzie!🤦‍♀️ Momentami chciałam nią potrząsnąć i zapytać co ona najlepszego wyprawia?
Ale no nie dało się🤭
Z jednej strony się cieszę, bo jak bohater wywołuje w czytelniku tyle emocji tzn że jest dobrze wykreowany. Może autorce o to chodziło?😁
W powieści poznajemy grupkę przyjaciół z licealnych lat w tym Sławka, który zakochał się w swojej przyjaciółce Oldze, ale przez te wszystkie lata nie zdobył się na odwagę, by wyznać jej miłość. Potem było za późno...
Po piętnastu latach się spotykają. On jest policyjnym psychologiem, który nie potrafił się już w nikim zakochać, a ona... Ma dwójkę dzieci i wychowuje je prawie samotnie.
Dla Sławka jest to moment, by znów zawalczyć o swoją miłość.
I...
Walczy.
Pokazuje jej to na każdym kroku, a Olga?
Ehh... na pierwszym miejscu stawia dzieci (wiadomo, jak jazda matka), z tym że jeden syn miał piętnaście lat, a drugi chyba dwanaście. Sławek chciał jej uświadomić, że to duże dzieci i ona też ma prawo do szczęścia... ale Olga nie chciała tego słuchać...
Nie potrafiłam czytać i tym, jak dziewczyna za każdym razem go zbywa. Miała dziecinne wymówki... Sławek był porządnym facetem.. takim do zakochania. Naprawdę!
A ona tego nie dostrzegała...
Jeżeli jesteście ciekawi, jak potoczyły się losy Olgi i Sławka to zapraszam do czytania. Warto!
Czasami dobrze jest sobie ciśnienie dźwignąć 🤣

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-07-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam książkę "Leśniczówkę na Mazurach", która bardzo mi się podobała, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po powieść autorki. Tym razem trafiło na jej najnowszą książkę - "Druga szansa". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona, a bohaterowie bardzo prawdziwie wykreowani. To postaci, które tak jak my popełniają błędy, borykają się z problemami dnia codziennego, postępują pod wpływem emocji, dzięki czemu śmiało możemy się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy. Jestem pewna, że takie postaci jak Sławek czy Olga moglibyśmy z powodzeniem spotkać w rzeczywistości. Historia została przedstawiona oczami obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Tak naprawdę zarówno Sławek jak i Olga od początku zyskali moją sympatię. Fakt, początkowo zachowanie kobiety działało mi na nerwy, ale po dłuższym zastanawianiu doszłam do wniosku, że pewnie gdybym ja sama znalazła się w podobnej sytuacji co Olga postępowała bym z pewnością bardzo podobnie, a dobro mojego dziecka byłoby na pierwszym miejscu. Autorka na przykładzie Olgi pokazuje, że my - kobiety powinnyśmy także czasami pomyśleć o sobie, o swoich pragnieniach, marzeniach. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Jestem naprawdę pod wrażeniem determinacji Sławka, który postanowił zawalczyć o swoją miłość i nie poddawać się przy pierwszej lepszej przeszkodzie. Autorka porusza w swojej powieści wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które wywołują w Czytelniku wiele emocji i skłaniają tym samym do głębszych refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy. "Druga szansa" to emocjonująca miejscami poruszająca i wartościowa historia pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd. To opowieść o drugich szansach, zaufaniu, poszukiwaniu siebie, otwieraniu się na drugiego człowieka oraz wielowymiarowej miłości. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści Agnieszki. Polecam!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

●Historia chwytająca za serce

Czy zastanawialiście się kiedyś ile razy można być odrzuconym i zranionym?
A może nad tym ile razy można dawać ostatnią szansę?

"Druga szansa" to historia o Sławku, który po piętnastu latach od ukończenia szkoły spotyka swoją dawną licealną miłość Olgę. Kobieta samotnie wychowuje dwóch nastoletnich synów. Mężczyzna pracuje jako psycholog policyjny. Od dawna kocha się skrycie w Oldze lecz nie miał odwagi i nie potrafił zwalczyć o serce Olgi.
Czy teraz Sławek wykorzysta drugą szansę?
Czy Olga jest gotowa na związek skoro jest bardzo przywiązana do swoich dzieci i liczy się dla niej ich szczęście. Czy Olga zaryzykuje i da sobie szansę na szczęście?
Przekonacie się zagłębiając się w tę niesamowitą historię.
Uwielbiam czytać takie piękne i wzruszające historie. Bardzo wciągająca fabuła i to już od samego początku. Świetnie wykreowani bohaterowie. Śledziłam ich losy i trzymałam kciuki, aby ich relacja ułożyła się. Historia Olgi pokazuje, że nie tak łatwo jest zaufać drugiej osobie i wpuścić ją do swojego życia. Autorka stworzyła historię o samotnej matce, dla której liczą się dzieci i ich szczęście. Pokazuje nam czytelnikom, że jeśli tylko postaramy się i damy sobie szansę to znajdziemy drogę do szczęścia. Warto podjąć wyzwanie i zawalczyć o miłość. To historia, która daje do myślenia.
Jeśli lubicie mądre i życiowe książki to ta historia poruszy Wasze serca tak jak moje. Jestem oczarowana. Gwarantuję Wam takie emocje, że nie oderwiecie się od tej książki. Lekki i przyjemny styl autorki sprawił, że książkę przeczytałam w błyskawicznym tempie. Spędziłam bardzo miły wieczór.
Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-04-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

Mam ostatnio dużo szczęścia z tytułami, które recenzuję.

Tym razem sięgnęłam po powieść Agnieszki Kulig - "Druga szansa".

Sławek od czasów liceum platonicznie kochał swoją najlepszą przyjaciółkę-Olgę. Niestety, poza życia codziennego sprawiła, że ta przyjaźń nie przetrwała próby czasu. A może jednak?

Mężczyzna rokrocznie spotyka się z Tomkiem -przyjacielem z czasów szkolnych mieszkającym obecnie w Szwajcarii. To on przekonuje kumpla do spotkania w większym gronie.

Szybko okazuje się ,że uczucie jakim Słaby darzył kobietę ,gdy był nastolatkiem wcale nie wygasło.. tylko czy jest szansa by ona spojrzała na niego inaczej?

Olga jest samotną matką dwóch dorastających synów i wiele lat temu przyrzekła sobie, że nikt nie zakłóci spokoju ich małej rodziny.

Pojawienie się dawnego przyjaciela sprawia, że poukładany dotąd świat kobiety chwieje się w posadach.. czy Olga da sobie nadzieję na zbudowane szczęścia?

Książka jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, lecz nie ukrywam, iż liczę, że nie ostatnim.

Powieść została napisana lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem, co nie znaczy, że poruszane w niej tematy są błahe.

Nic bardziej mylnego- praca Sławka w zawodzie policyjnego psychologa została przedstawiona w bardzo realistyczny sposób, podobnie Agnieszka Kulig podeszła do tematu samotnego rodzicielstwa, pokazała jak ciężki jest ten kawałek chleba.

Bardzo polubiłam Sławka Grubskiego.

Taki mężczyzna jest marzeniem niejednej kobiety. Cierpliwy, uważny, opiekuńczy, a przy tym naprawdę bardzo ciekawy człowiek z mnóstwem niebanalnych pomysłów konsekwentnie dążący do celu dał się polubić od pierwszej strony, podobnie jak najlepsza przyjaciółka Olgi -Asia.

Co do samej głównej bohaterki- muszę przyznać, że była naprawdę dobrą osobą, lecz momentami niemiłosiernie mnie irytowała swoim brakiem zdecydowania i nadopiekuńczością wobec synów, która przysłaniała wszystko inne -nawet jej własne potrzeby wśród których dominowała potrzeba bycia kochaną i docenioną.

Mimo to naprawdę świetnie się bawiłam podczas czytania i z chęcią poznam ciąg dalszy o ile pani Agnieszka planuje kontynuację tej pełnej ciepła i uroku historii.

Za swój egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Filia. ❤️

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-04-09,

"Ile razy można zostać odrzuconym i zranionym? Ile razy można dawać ostatnią szansę?"

"Druga szansa" to historia o tym, że los często daję nam drugą szansę, ale to tylko od nas zależy czy ją wykorzystamy.

Olga i Sławek znają się od najmłodszych lat. Po szkole ich drogi się rozchodzą, by ponownie się spotkać po ponad piętnastu latach. Olga jeszcze nie wie, że Słaby kocha się w niej od dawna. Mężczyzna ma teraz szansę zawalczyć o swoje szczęście, ale czy Olga jest gotowa na związek, tym bardziej że sama wychowuje nastoletnich synów i to ich szczęście jest dla niej najważniejsze.

Mężczyzna pokaże wielki upór w walce o ukochaną, ale czy to wystarczy?

Olga to dobra matka, ale za dużo uwagi poświęca swoim dorastającym dzieciom, zapominając o sobie.

Bardzo polecam Wam tę lekturę. Jest to lekka książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle. Czyta się lekko i przyjemnie.

Polecam

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-05-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Na wszystko potrzeba czasu. I raz będzie lepiej, a raz gorzej..."

Serce Sławka w czasach licealnych biło szybciej na widok Olgi. Połączyła ich przyjaźń, która nie przetrwała próby czasu, on nigdy nie odważył się wyznać jej swoich prawdziwych uczuć. Teraz po piętnastu latach spotykają się ponownie na spotkaniu klasowym. On jest policyjnym psychologiem, Olga pracuje w korporacji, zmaga się z trudami samotnego macierzyństwa, ma dwoje nastoletnich synów. Niebawem okazuje się, że uczycie, które Sławek żywił do kobiety, nie wygasło. Czy jednak ona dostrzeże w nim mężczyznę, a nie przyjaciela? Olga przed laty dała sobie słowo, że zrobi wszystko, aby jej synowie, dorastali w spokoju. Pojawienie się w jej życiu Sławka, burzy jej poukładany świat. Czy tych dwoje ma szansę na bycie razem, na szczęście?

Dwoje samotnych ludzi, z bagażem życiowych doświadczeń, jak potoczy się ich relacja? Akcja powieści toczy się swoim rytmem i wzbudza spore emocje. Fabuła ciekawie poprowadzona, ukazuje pokomplikowane, trudne relacje międzyludzkie. Autorka pisze lekko, płynnie, barwnie, z dużą wrażliwością potrafi oddać emocje, wewnętrzne rozterki, jakie są udziałem naszych bohaterów. Sławek i Olga do obojga poczułam sporą sympatię. Ona jest spokojną, samotną matką. Nie jest jej łatwo, codzienność bywa bardzo przytłaczająca, jej nadopiekuńczość wobec synów bardzo mi się nie podobała, a brak zdecydowania irytował. On jest cierpliwy, troskliwy, opiekuńczy i uparty, spełnia się zawodowo, jest dobry w tym co robi. Czas płynął, a on jakoś nie ułożył sobie życia osobistego.

Z książki wybrzmiewają złożone ludzkie problemy. Cały czas miałam wrażenie, że razem z bohaterami przemierzałem ich kręte życiowe ścieżki. Olga dla swoich dzieci poświęciła bardzo wiele, są dla niej najważniejsze, nie dba o własne potrzeby. Żyje życiem dorastających synów, nie ma własnego, czy to jest dobre dla niej? Problemy wychowawcze, bunt młodych ludzi, przygniatające problemy szarej codzienności. Dawanie drugiej szansy, trudności z zaufaniem, niepewność, wątpliwości, wytrwałość, walka serca z rozumem. Ile można i warto poświęcić dla dzieci? Zajmująco ukazane kulisy pracy w policji.

Poruszająca, nasycona mądrością, realna, refleksyjna, przepełniona emocjami opowieść. Daje do myślenia i niesie nadzieję, ukazuje, że warto zawalczyć o miłość, o szczęście. Czytanie od początku do końca było ogromną przyjemnością. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Olga pracuje w korporacji, co nie stanowi spełnienia jej marzeń, jednak pozwala się utrzymać. Od wielu lat samotnie wychowuje dwóch synów, obecnie nastolatków i poświęciła im całe swoje życie. Z byłym partnerem utrzymuje poprawne stosunki, a on stara się być dobrym ojcem, lecz większość codziennych spraw spada na Olgę. Kobieta przyzwyczaiła się do swojego trybu życia, dzieci i prowadzenie domu to dla niej priorytet, a jej jedyną rozrywką są okazjonalne spotkania z przyjaciółką. Od tak dawna nie była w relacji z mężczyzną, że zupełnie zapomniała jak to jest. Nie zauważyła także, że jej ukochani synowie stają się mężczyznami. A najgorsze, że pomimo całego swojego dobra, ciepła i inteligencji nie wzięła pod uwagę, że ona, pomimo że jest przede wszystkim matką, ma także prawo, by zwyczajnie żyć swoim życiem.   Sławek to dawny przyjaciel Olgi z liceum. Kiedyś był w niej szaleńczo zakochany, jednak nigdy nie zdobył się na odwagę, by wyznać swoje uczucia dziewczynie. Obecnie pracuje jako psycholog policyjny, a praca potrafi silnie wpłynąć na jego codzienność - zwłaszcza gdy zajmuje się jakąś skomplikowaną sprawą. Niezbyt przypomina tego Słabego, którego zapamiętali przyjaciele ze szkoły, a jednak dobroć i zrozumienie nadal go cechują. Podobnie jak słabość do Olgi. Dotąd nie potrafił ułożyć sobie życia prywatnego, czy teraz wykorzysta swoją szansę ze szkolną miłością?

,,Druga szansa" to cudowna, pełna mądrości, ale i ukojenia powieść obyczajowa. Ciekawym urozmaiceniem fabuły jest prowadzony w tle wątek kryminalny, bezpośrednio związany z pracą głównego bohatera. Jednak to, co najważniejsze w tej książce, to życia kiedyś sobie bliskich osób, które po latach na powrót się splatają. Jednak, jak to zazwyczaj bywa, dorosłość nie jest tak prosta i pozbawiona zobowiązań, w odróżnieniu od czasów szkolnych, a przed postaciami pojawią się przeszkody do pokonania - lecz co warte wspomnienia - życiowe i realistyczne. Autorka w znakomity sposób wykreowała bohaterów - dążącego do celu i pewnego swoich uczuć Sławka oraz oddaną swoim dzieciom, przywykłą do obecnego trybu życia Olgę. Poruszony tu temat samotnego rodzicielstwa jest ujęty naprawdę ciekawie, ukazany bez nadinterpretacji, ale też nieprzesłodzony. Dla każdej kobiety, która sama wychowuje swoje dzieci, spotkanie kogoś takiego jak Słaby jest niczym gwiazdka z nieba - lecz tak pięknie to wygląda jedynie, patrząc na to z boku. Bowiem, będąc w samym środku wszystkich wydarzeń, staje się przed dylematami, które mogą zaprzepaścić szansę na własne szczęście. Dodatkowymi atutami książki są zawarte w niej kwestie dotyczące trudów wychowywania nastolatków, przyjaźni, kulis pracy w policji, jak również wyjątkowe, niebagatelnie działające na wyobraźnię opisy. Ze swojej strony polecam - ja jestem tą pozycją zauroczona!

Leśniczówka na Mazurach
Agnieszka Kulig0
Okładka ksiązki - Leśniczówka na Mazurach

Czy w małych mazurskich Wikliszkach Anna i Radek postanowią na nowo zawalczyć o swoje szczęście i znajdą do siebie drogę? Anna jest pisarką z Warszawy...

Agnieszka Kulig0
Okładka ksiązki - Etyka bez końca. Twórczość filmowa Krzysztofa Kieślowskiego wobec problemów etycznych

Etyka 'bez końca'. Twórczość filmowa Krzysztofa Kieślowskiego wobec problemów etycznych jest zaproszeniem do dialogu o etyce, ujrzanej w obrazach filmowych...