Duchy rebelii

Tytuł oryginału: Hero at the Fall
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Tom 3 cyklu Buntowniczka z pustyni

Piasek pustyni wypełnia jej duszę!

Trzecia część bestsellerowej serii pozbawi cię tchu i będzie trzymać w napięciu, dopóki nie opadnie kurz po ostatecznej bitwie!

Kiedy Amani Al-Hiza uciekała z zabitego deskami miasteczka, nie sądziła, że dołączy do rewolucjonistów, a co dopiero, że stanie na czele rebelii. Ale nie ma innego wyjścia, gdy żądny krwi Sułtan Miraji więzi Księcia Buntownika w mitycznym mieście Eremot.

Amani uzbrojona jedynie w rewolwer, zimną krew i potężną moc Półdżina musi przeprowadzić grupę rebeliantów przez bezlitosną pustynię. Jednak ma wrażenie, że jedyne, co jej się naprawdę udaje, to prowadzenie ich na pewną śmierć.

Kup książkę Duchy rebelii

Opinie o książce - Duchy rebelii

Avatar użytkownika - Leania112
Leania112
Przeczytane:2019-11-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-03-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Mam bardzo mieszane odczucia odnośnie tej serii. Dużo w niej polityki, mnóstwo urwanych akcji i mocno irytująca mnie główna bohaterka, o pobocznych nie wspominając. Amani była bardzo naiwna, łatwowierna i popełniała tak wiele błędów, że aż mnie to bolało. Miałam również wrażenie, że autorka czasem za bardzo popłynęła w swoich fantazjach i później musiała wpleść w fabułę coś jeszcze bardziej niewiarygodnego, takiego co uratowało Amani z opresji. W gratisie dość mocno zirytowało mnie pół-otwarte zakończenie. Pół, bo niby wszystko zostało wyjaśnione, ale sposób, w jaki to zrobiła Alwyn pozostawia jak dla mnie wiele do życzenia.

Cała seria jednak jest dość dobrze zarysowana. W pierwszym tomie nie mogłam wbić się w ten świat, ale jak już w drugim się wkręciłam, to od razu sięgnęłam po 3. Jednak nowelek chyba nie mam zamiaru czytać... Chyba, że zatęsknię.

Przykro czytało mi się ten tom. Z jednej strony bardzo mi się on podobał (chociaż zginęło kilka postaci), z drugiej jednak strony wiedziałam, że to już koniec historii Amani. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze szansę przeczytać jakieś inne książki autorki, bo bardzo podpasował mi jej styl.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-12-05, Ocena: 4, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2018,
Zdrajca tronu
Alwyn Hamilton0
Okładka ksiązki - Zdrajca tronu

Los pustyni spoczywa w jej rękach. Druga część "Buntowniczki z pustyni", bestsellerowej powieści według „New York Timesa”, autorstwa laureatki...

Buntowniczka z pustyni
Alwyn Hamilton0
Okładka ksiązki - Buntowniczka z pustyni

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy! Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą...

- Teraz jedyne, czego trzeba, by spalić spelunę, to dziewczyna, obcokrajowiec i banda pijaków.

- Ten, kto nie boi się śmierci, jest albo głupi, albo kłamie.

Więcej cytatów z tej książki