DyrdyMarki. Audiobook

Ocena: 4.75 (4 g這s闚)

Marek Nied德iecki po raz pierwszy ujawnia tajemnic swojego g這su...

- o 篡ciu na antenie i poza ni

- o muzyce i ciszy

- o PRL-u i wspó販zesno軼i

- o niezwyk造ch podró瘸ch i zwyk貫j codzienno軼i

Marek Nied德iecki, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych i by mo瞠 najwspanialszy g這s w historii Polskiego Radia, zaprasza do siebie. Do obejrzenia kolekcji 15 tysi璚y p造t, do wys逝chania prywatnej listy p造t wszech czasów, do podró篡 po ulubionych miejscach na 鈍iecie.

Przyzna si do sportowych osi庵ni耩 w je寮zie (prawie) figurowej. Ugo軼i nas swoimi popisowymi daniami (legendarne mielone!), a potem na stó wjedzie butelka australijskiego shiraza oraz piwo z mango i zaczn si opowie軼i bardziej muzyczne. Pan Marek od listy zdradzi, jak czeka w apartamencie paryskiego hotelu Ritz na Madonn i jak uratowa przyj璚ie Lionela Richiego. Opowie o swoich wpadkach, momentach absolutnego szcz窷cia, parali簑j帷ym strachu przed wychodzeniem na estrad i o tym jak zw璠zi papierosy 穎nie Davida Bowiego...

To b璠zie wspania豉 uczta. I pi瘯na podró. Momentami wzruszaj帷a, pe軟a anegdot, niecodziennych historii i pi瘯nych wspomnie, których przez dziesi徠ki lat byli鄉y 鈍iadkami i s逝chaczami. I która, mimo stara z造ch ludzi, trwa nadal...

Ksi捫k czyta Autor.

Tagi: b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k DyrdyMarki. Audiobook

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

DyrdyMarki. Audiobook - opinie o ksi捫ce

Jak lepiej zapozna si z ksi捫k s造nnego polskiego radiowca, je郵i nie poprzez audiobooka, którego czyta sam autor? Mi這 by這 us造sze spokojny i przyjemny w odbiorze g這s Marka Nied德iedzkiego, szczególnie kiedy opowiada o kulisach swojej pracy. Dla osób, które zas逝chiwa造 si w dawnej Trójce, ka盥a pozycja o popularnych prowadz帷ych audycje w niej to prawdziwa gratka.

Samej tre軼i w ksi捫ce nie jest du穎. To zbiór krótkich i 瘸rtobliwych anegdot wszelkiego rodzaju. Niestety momentami mia豉m wra瞠nie, 瞠 autor opowiada o ulubionym gatunku jab貫k albo w jaki sposób segreguje 鄉ieci, bo brakuje mu ju tematu do rozmów. Jakby na si喚 stara si zape軟i miejsce. Na szcz窷cie s te ciekawsze rzeczy, jak spotkania z muzykami czy wspomnienia z podró篡.

"DyrdyMarki" potraktowa豉bym raczej jako suplement do jego poprzednich ksi捫ek. Tak naprawd niewiele o samej osobie Nied德ieckiego si dowiemy, je瞠li wcze郾iej nie wiedzieli鄉y nic. Z drugiej strony, ten kolorowy wolumin nie zaskoczy niczym kogo, kto karier radiowca 郵edzi ju od dawna. Ot, takie ciekawostki zebrane w jednym miejscu, tytu adekwatny do tre軼i.

Polecam zapozna si i z wersj audio, i papierow (tej nie mog這 zabrakn望 w naszej domowej "Trójkowej" kolekcji). Tak jak pisa豉m, audiobook ma t zalet, 瞠 jest czytany bezpo鈔ednio przez autora, wi璚 to taka bonusowa audycja. Wydanie papierowe za cieszy oczy swoim niesamowitym designem, jest jak artystyczny album, w którym tekst i obraz zgrywaj si ze sob. Ksi捫ka jest kolorowa, ma mnóstwo zdj耩 i ciekawych grafik. Wed逝g stopki redakcyjnej za ilustracje i projekt graficzny odpowiadaj Andrzej W御ik i Agnieszka Szczepa雟ka - naprawd 鈍ietna robota. Bawi si nie tylko podobiznami Marka Nied德ieckiego modyfikuj帷 stare zdj璚ia albo przerysowuj帷 jego rysy na nowo, ale równie ilustruj w nietuzinkowy sposób tre嗆 rozdziaów i sprawiaj, 瞠 litery w niektórych miejscach "o篡waj" (ró積e czcionki, kola瞠 itp.). Mo積a troch powspomina razem z autorem, zrelaksowa si na jedno popo逝dnie.

Avatar u篡tkownika - edytkakkk
edytkakkk
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Taki dzie najlepiej sp璠zi tak, jak si lubi najbardziej. Tak wi璚 zrobi豉m pyszn kaw i si璕n窸am po ksi捫k Marka Nied德ieckiego "Dyrdymarki". Nawet nie wiem kiedy ksi捫ka si sko鎍zy豉 ???
To przyjemnie napisane wspomnienia Marka Nied德ieckiego z pracy w radiu, podró篡, dorastania, spotka ze znanymi muzykami.
Nie wiem, czy m這dsze pokolenie wie wogóle cokolwiek o Li軼ie Przebojów Programu Trzeciego. Ja w latach 80 i 90 nami皻nie jej s逝cha豉m i nagrywa豉m na swojego cudownego Kasprzaka kolejne nagrania ???
Cz瘰to w trakcie trwania nagrania pojawia si nagle g這s prowadz帷ego, ale mi to zupe軟ie nie przeszkadza這. To by jedyny sposób, 瞠by móc pó幡iej s逝cha przebojów.
Wi璚 je郵i tak jak ja byli軼ie s逝chaczami Listy Przebojów, dorastali軼ie w latach, kiedy nie by這 Internetu, Spotify i Youtuba, to ta ksi捫ka jest dla Was. Polecam

Dyrdyma造 to wypowiedzi niemaj帷e sensu lub nieprawdziwe, którymi nie warto si przejmowa. W przypadku tej “ksi捫ki” a tak 幢e nie jest, bo dla wielu osób b璠zie to krótka, sentymentalna podró do czasów m這do軼i. W豉軼iwie trudno nazwa t pozycj ksi捫k - to zbiór lu幡ych refleksji, wspomnie i anegdot.

Dla kogo ta ksi捫ka? Nie wiem. Fani Marka Nied德iedzkiego z pewno軼i znaj te historie, dla reszty b璠 to nostalgiczne wspomnienia Starszaka.

Avatar u篡tkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2020-10-07, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Pana Marka nikomu chyba nie trzeba przedstawia. Klasa sama w sobie. I taka w豉郾ie jest ta ksi捫ka.

Ni to biografia, ni to zbiór wspomnie, ale jak napisana! Czytelnik po prostu p造nie przez kolejne kartki opowie軼i o pocz徠kach kariery, o chorobliwym wr璚z kolekcjonowaniu p造t, o wywiadach z gwiazdami, okraszonych wpadkami.

No pi瘯na sprawa. A na dok豉dk audiobook czytany przez samego Autora - warto by這 specjalnie przeslucha dla samego g這su Pana Marka!

Avatar u篡tkownika - agulka
agulka
Przeczytane:2020-09-11, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Ksi捫eczka niewielka, z kolorowymi grafikami stanowi ciekawe uzupe軟ienie jak dla mnie " Radioty czyli sk康 si bior Nied德iedzie " równie marka Nied德iedzkiego. Znajdziemy tu ponownie wspomnienia z rodzinnego Szadku. Poprzygl康amy si jak wygl康aj kulisy pracy radiowej i we幟iemy udzia w festiwalach.
To równie ciekawe wspomnienia z wywiadów z gwiazdami 鈍iatowego formatu. Razem z autorem polecimy do Australii jego wielkiej podró積iczej mi這軼i i dowiemy si ile liczy zbiór p造t wszelakich Marka.
Serdecznie polecam DyrdyMarki zw豉szcza tym dla których Lista przebojów programu III stanowi豉 nieod陰czn cz窷 pi徠kowych wieczorów sp璠zonych z magnetofonem nastawionym na nagrywanie ulubionych kawa趾ów.
I ten g這s....

Inne ksi捫ki autora
Australijczyk
Marek Nied德iecki0
Ok豉dka ksi您ki - Australijczyk

GDZIE NIED柱IEDZIE ZIMUJ Mimo 瞠 nie wyobra瘸 sobie, by na sta貫 wyjecha z Polski, trudno mu 篡 bez corocznych d逝gich wypadów na ,,koniec 鈍iata"...

Radiota, czyli sk康 si bior Nied德iedzie
Marek Nied德iecki0
Ok豉dka ksi您ki - Radiota, czyli sk康 si bior Nied德iedzie

Wszyscy znamy g這s Marka Nied德ieckiego. Dla wielu to wzorzec radiowego brzmienia. Jest jednym z niewielu mistrzów tworzenia nastroju...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
R騜a Napoleona