Dzieci Edenu

Rowan jest drugim dzieckiem swoich rodziców w świecie, w którym wolno mieć jednego potomka, a każdy kolejny staje się wyrzutkiem skazanym na śmierć. Dziewczyna żyje w ukryciu: nie może chodzić do szkoły, mieć przyjaciół ani specjalnych implantów soczewkowych, które nie tylko chronią przed szkodliwym promieniowaniem, lecz także są przepustką do społeczności Edenu.Ziemia od wielu lat jest już martwa. Działania człowieka doprowadziły do wyginięcia wszystkich zwierząt i większości roślin. Pozostała tylko mała enklawa, Eden, w którym schroniła się reszta ocalałych, a którą zarządza Ekopanoptykon, system sztucznej inteligencji stworzony przez genialnego naukowca. Ekopan przejął kontrolę nad całą wcześniej powstałą technologią i zaprzągł ją do pracy na rzecz uleczenia Ziemi. Proces ten potrwa jednak tysiące lat, a ludzie muszą czekać na jego zakończenie w społeczności rządzącej się bardzo surowymi prawami.Jako drugie dziecko Rowan od szesnastu lat musi ukrywać się przed bezwzględnymi urzędnikami Centrum. Wszystko wskazuje jednak na to, że jej marzenie o posiadaniu implantów i wyjściu z cienia wreszcie się spełni. Rodzice nadludzkim wysiłkiem (i kosztem) organizują dla córki upragnioną przepustkę do legalnego życia.Tylko że coś idzie bardzo nie tak.Teraz Rowan jest nie tylko nielegalna, ale i poszukiwana przez najpotężniejsze siły w Edenie

Joey Graceffa to jeden z najpopularniejszych videoblogerów na świecie. Jego kanały na YouTube osiągnęły już ponad miliard wyświetleń. Dzieci Edenu to jego druga książka po autobiograficznej In Real Life.

Informacje dodatkowe o Dzieci Edenu:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2017-11-22
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: children of eden
Tłumaczenie: Gożdzikowski Andrzej

Kup książkę Dzieci Edenu

Dzieci Edenu - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2023-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2023,

Eden to ostatnie miejsce na ziemi, w którym można żyć. Przypomina utopię tylko pozornie. W rzeczywistości narzuca swoim mieszkańcom wiele ograniczeń. Najgorszym z nich jest posiadanie jednego potomka, każdy kolejny skazany jest na śmierć. Rodzina Rowan postanowiła jednak ją ocalić i wychowywać w ukryciu.Bez specjalnych implantów soczewkowych dziewczyna momentalnie zostałaby rozpoznana jako nadprogramowy obywatel, dlatego szesnaście lat swojego życia spędziła w czterech ścianach domu.

To mądra, dobrze napisana i przede wszystkim bardzo wciągająca powieść. Rowan koniecznie chce się wyrwać z swojego życia a kiedy myśli, że wszystko idzie w dobrą stronę jej życie jeszcze bardziej się komplikuje.

Dzieci Edenu to książka o życiu ludzi po zagładzie planety". Zawiera masę opisów przez co może wydawać się nudna. Pawdą jest też, że jak na prawie 400 stron to akcji tu niewiele. Skłamałabym jednak gdybym powiedziała, że nie warto. Gdy czytałam ją to zupełnie tak jakbym czytała o świecie widzianym oczyma producentów serialu The 100, emitowanym na Netflixie:)

Mimo, że niewiele się dzieje to posiada ona spory urok , opisy są przepiękne tak samo z resztą jak bohaterzy, którym przyświecają szlachetne idee.

Autor dał radę a wydanie a w szczególności druk zachęca do czytania.

Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Powieść typu fiction, opisująca świat zniszczony przez ludzi, w którym funkcjonuje coś na kształt oazy, stworzonej w celu zapewnienia przeżycia nielicznym ocalałym. Eden powstał, aby ludzkość mogła przetrwać do czasu odrodzenia się Ziemi. Brzmi niczym utopia, jednak Edenem rządzą twarde prawa, za których złamanie grozi śmierć. Otóż każda rodzina może mieć tylko jedno dziecko. Rowan jest drugim dzieckiem- skrzętnie ukrywanym przed władzami, nie figurującym w żadnej bazie, zamkniętym w domu niczym w luksusowym więzieniu. Jak długo nastolatka zniesie takie życie? I czy w ogóle ma jakąś alternatywę?

Powieść napisana z pomysłem, jednak trochę mozolnie rozkręca się akcja. Mimo tego czyta się lekko i przyjemnie.

Elity Edenu
Joey Graceffa0
Okładka ksiązki - Elity Edenu

Dwie dziewczyny. Jedno przeznaczenie. Yarrow należy do elity: jako córka najpotężniejszej kobiety w Edenie ma wszystko. Uczy się w ekskluzywnej...