Elity Edenu

Ocena: 4 (3 głosów)

Dwie dziewczyny. Jedno przeznaczenie. Yarrow należy do elity: jako córka najpotężniejszej kobiety w Edenie ma wszystko. Uczy się w ekskluzywnej szkole z internatem Oaks i biada temu, kto się jej narazi. Jej życie to ciąg kolejnych szalonych imprez aż do momentu, w którym poznała fascynującą dziewczynę o liliowych włosach i imieniu Lark. Rowan spędziła całe swoje życie w ukryciu. A kiedy przestała się chować, zaczęła uciekać. Jako nielegalne drugie dziecko w świecie podlegającym bardzo surowym regułom jest zagrożeniem dla społeczeństwa. W legalnym świecie czeka ją za to w najlepszym przypadku śmierć. Po tym, jak jej ojciec zdradził rodzinę, a matka zginęła z rąk sił rządowych, Rowan odkryła podziemną społeczność wyrzutków podobnych do siebie. Wśród tych ludzi, chroniących ostatnie drzewo na Ziemi, dziewczyna odnalazła chociaż cień spokoju i przyjaźń a może nawet coś jeszcze. Jednak tylko na chwilę, bo teraz jej los znów wisi na włosku. Coś łączy te dwie dziewczyny, coś, co może całkowicie odmienić ich życie i cały Eden. Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja bestsellera Dzieci Edenu.

 

Informacje dodatkowe o Elity Edenu :

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2018-04-18
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788372297402
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: elites of eden
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Gożdzikowski Andrzej

więcej

Kup książkę Elity Edenu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Elity Edenu - opinie o książce

Nie bardzo rozumiem, skąd tak niska ocena w stosunku do pierwszej części? Przecież druga część jest o niebo lepsza od poprzedniej. Już od pierwszej strony intryguje i zastanawia. Nie zaznamy tu ani minuty nudy i teraz już wiem, że poprzednia książka to pewnego rodzaju wstęp do tego co tu się dzieje, a dzieje się naprawdę wiele. Wartka akcja umili każdemu czytelnikowi czas a sama historia da nam wiele do myślenia. Tak bardzo ta seria odzwierciedla to co dzieje wokół nas już teraz!

Reasumując- świetna seria, czekam na 3 część i mam ogromną nadzieję, że się ukaże w Polsce.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-09-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

W niektórych momentach uderzające było podobieństwo do Intruza (dwie osobowości w jednym ciele). Kolejne rozdziały nasunęły myśl o Igrzyskach Śmierci albo Truman Show (zamknięta przestrzeń, kontrolowana całkowicie przez system). Ogólnie pomysł na powieść dobry - ocaleni z wielkiej klęski ludzie chronią się w tzw. Edenie, czekając aż  Ziemia się odrodzi i będzie można ją znów zamieszkiwać. Problem stanowią tylko bardzo surowe prawa, zakazujące posiadania więcej niż jednego potomka. Kiedy odkryte zostają Podziemia, zamieszkiwane wyłącznie przez Drugie Dzieci, nieuchronne wydaje się widmo wojny między światem na powierzchni a tym podziemnym.

Początkowo opowieść skupia się na grupie rozpieszczonych nastolatek z bogatych domów, które "używają" życia. Nic ich nie obchodzi, prócz dobrej zabawy - sądzę, że ten wątek jest zbytnio rozwleczony i nie nawiązuje w żaden sposób do 1 części. Dopiero w połowie książki akcja się rozkręca; bohaterka odkrywa, że jest częścią systemu, który manipuluje ludźmi. Tymczasem nawiedzają ja wizje odrodzonej Ziemi: prawdziwych drzew, żywych stworzeń. Czy to umysł płata figla bohaterce, czy rzeczywiście nie ma potrzeby tkwić dalej w Edenie? I dlaczego wszystkim tak zależy, aby Rowan nie rozpowiadała co zobaczyła?

Link do opinii
Inne książki autora
Dzieci Edenu
Joey Graceffa0
Okładka ksiązki - Dzieci Edenu

Rowan jest drugim dzieckiem swoich rodziców w świecie, w którym wolno mieć jednego potomka, a każdy kolejny staje się wyrzutkiem skazanym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy