Dzieci peerelu

Oto z kina wysypywał się tłum podnieconych niedorobieńców z wyświeconych kurtkach z ortalionu, w sweterkach po starszym bracie i kraciastych koszulach. Puste zwykle wieczorem miasto wypełniało się nagle tłumem ludzi, którzy podskakiwali i wymachiwali nogami, wykrzykiwali coś w niezrozumiałych językach, bili się pomiędzy sobą i popisywali się przed dziewczynami. Część z tych szaleńców od razu próbowała łamać znajdowane po drodze kawałki gałęzi lub desek, nie zważając na ich grubość, ani nawet na wbite w nie gwoździe. Wrzeszczeli przy tym upiornie, a ich twarze wykrzywiał dziwny grymas. Ludzie spokojni, którzy nie korzystali z kulturalnych rozrywek zamykali okiennice i bramy czekają aż ta fala barbarzyństwa przetoczy się dalej. I ja byłem wśród tych oszalałych widzów. I ja także podskakiwałem i wrzeszczałem, a także wykrzywiałem twarz chcąc przerazić tym grymasem przeciwników. Nikt jednak, nawet moi koledzy, nie traktował mnie poważnie

Informacje dodatkowe o Dzieci peerelu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-10-19

Kup książkę Dzieci peerelu

Dzieci peerelu - opinie o książce

Avatar użytkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Autor w krótkich opowiadaniach - scenkach z własnego dzieciństwa, przybliża czytelnikowi, jak wyglądało życie dzieci wychowujących się w okresie PRL-u. Ciekawa książka, zwłaszcza dla młodych - takich jak ja - którzy o tamte czasy znają tylko z opowiadań.