Dzieci sztyletu

Wydawnictwo: Demart
Data wydania: 2013-10-21
ISBN: 978-83-7427-914-7

Przypadek sprawił, że późną jesienią 2008 roku w krakowskim Parku Jalu Kurka znaleziono zakopany pod ziemią szkielet człowieka. Wraz ze szkieletem pochowany został drogocenny sztylet. Tajemnicze znalezisko badają: inspektor Grzegorz Sawicki, sierżant Jarosław Kopacki i kryminolog Anna Pawłoszcze. Szybko dochodzą do wniosku, że mają do czynienia z rytualnym mordem. Wkrótce zaczynają ginąć pozornie przypadkowe osoby, ale kolejne morderstwa mają podobnie zagadkowy charakter. Czy okoliczności towarzyszące piętrzeniu się wyrafinowanych zbrodni pozwolą inspektorowi Sawickiemu i jego współpracownikom wygrać wyścig z czasem? Co wspólnego z tą przerażającą historią ma sędziwy krakowski antykwariusz Antoni Janecki? Dzieci Sztyletu to zaproszenie do spaceru ulicami spowitego listopadową mgłą Krakowa. Powieść wprowadza w zadymione papierosowym dymem wnętrza, każe zaglądać do mrocznych piwnic secesyjnych domów, do katakumb, istnienia których świadomi są tylko nieliczni. Demoniczna strona tej historii wywołuje dreszcze emocji, zdziwienie, a także zaskakuje nawiązaniami do ważnych wydarzeń w historii Polski. Przy okazji odkrywa też przed czytelnikami klimat międzywojennego Krakowa, Zakopanego, Wiednia i… Langwedocji. Ta przerażająca po prostu wciąga i oczywiście finał ma zaskakujący!

Kup książkę Dzieci sztyletu

Opinie o książce - Dzieci sztyletu