Dziecko z bliska idzie w świat

Nowe, uaktualnione wydanie bestsellerowej książki Agnieszki Stein o dzieciach w wieku szkolnym i młodszej młodzieży.

Wielu rodziców ma obawy dotyczące momentu, kiedy dziecko spod ich opiekuńczych skrzydeł wyrusza w szeroki świat. Kiedy przekracza po raz pierwszy szkolne progi, kiedy próbuje się odnaleźć w nowej, nie zawsze przyjaznej rzeczywistości, kiedy relacje między rówieśnikami zyskują na znaczeniu.

Dorastanie dziecka to duże wyzwanie. Agnieszka Stein pokazuje, jak sprawić, aby ten czas był jednocześnie okazją do rozwoju nie tylko samego dziecka, ale także wszystkich członków rodziny.

,,Dziecko z bliska idzie w świat" odpowiada na wiele pytań rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Znajdą w niej podpowiedzi, jak mądrze pomóc dziecku:

- w adaptacji do szkolnej rzeczywistości,

- w rozwiązywaniu najczęstszych szkolnych problemów,

- w nauce współpracy i nawiązywania relacji z rówieśnikami.

A także:

- jak wspierać dzieci w rozwoju samodzielności,

- jak przygotować je do życia w nieidealnym świecie,

- jak nabrać ufności we własne kompetencje rodzicielskie.

Agnieszka Stein, odwołując się zarówno do najnowszej wiedzy o tym, jak przebiega rozwój dzieci w tym wieku, jak również do własnych doświadczeń w pracy psychologa w szkole, inspiruje do poszukiwania własnej drogi do dojrzałego rodzicielstwa.

O autorce:

Agnieszka Stein - psycholożka, autorka bestsellerowych książek dla rodziców (,,Dziecko z bliska", ,,Akcja adaptacja", ,,Nowe wychowanie seksualne").

Informacje dodatkowe o Dziecko z bliska idzie w świat:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-06-07
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki

Kup książkę Dziecko z bliska idzie w świat

Dziecko z bliska idzie w świat - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka pożyteczna, ważna i warta przeczytania. W zasadzie spodziewałam się po niej czegoś zupełnie innego, ale z drugiej strony nikt nie zaoferuje mi przecież gotowych rozwiązań i szczegółowej analizy życia dziecka, które poszło właśnie do szkoły.

Pani Stein pozwala spojrzeć na różne aspekty rodzicielstwa z nowej perspektywy, i to jest cenne. Podkreśla podmiotowość dzieci i ich odrębność od rodziców, a choć to pierwsze jest oczywiste, o tym drugim nie wolno nigdy zapomnieć - to, co ja chcę, czuję i myślę nie ma znaczenia w obliczu tego czego chce, co czuje i myśli moje dziecko. Jeśli pojawia się problem, trzeba najpierw na niego spojrzeć z perspektywy dziecka. I tak dalej - nawet, jeśli pewne rzeczy się niby wie, zawsze warto, że raz na jakiś czas ktoś nam o nich przypomniał.

Ogólnie rzecz biorąc polecam, jak każdą książkę autorki.

Potrzebna cała wioska
Agnieszka Stein0
Okładka ksiązki - Potrzebna cała wioska

Agnieszka Stein jest jedną z najbardziej inspirujących polskich psycholożek i jedną z najchętniej czytanych autorek poradników dla rodziców. Pracując...

Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację
Agnieszka Stein0
Okładka ksiązki - Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

„Dziecko z bliska” – pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości. Jej autorką jest znana i lubiana przez polskich rodziców psycholog...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;