Dziedzictwo krwi. Potomkowie władców Polski na tronach Europy

Wielu władców europejskich miało polskie korzenie, a krew Jagiellonów po dziś dzień płynie w żyłach wielu dynastii.

Czy odziedziczone geny oraz wychowanie miały wpływ na postrzeganie przez nich świata, ich postawy i decyzje? Czy pamiętali o związkach z Polską, krajem ich przodków?

Oto niektórzy potomkowie polskich królów i książąt zasiadający na tronach Europy:

KNUT WIELKI - wiking, który zagarnął korony Anglii, Danii i Norwegii, wojowniczy wnuk Mieszka I;

MARIA MEDYCEJSKA – francuska królowa Margot, wnuczka Anny Jagiellonki;

MARIA ANDEGAWEŃSKA – córka króla Polski i Węgier Ludwika Węgierskiego i królowej Elżbiety Bośniaczki;

ALBRECHT HOHENZOLLERN - ostatni wielki mistrz Krzyżaków i pierwszy książę pruski;

KAROL EDWARD STUART - „piękny książę Karolek”, prawnuk Jana III Sobieskiego i przywódca powstania Szkotów.

Iwona Kienzler zaprasza na niezapomnianą historyczną podróż po dawnych dworach Europy!

Bohaterami książki są wybrani władcy europejscy, którzy odegrali znaczącą rolę w historii Europy lub zapisali się jako twórcy dynastii. Nie zabraknie też osób, których nawet nie podejrzewa się o pokrewieństwo z władcami naszego kraju, jak chociażby Maria Medycejska, jedna z najsłynniejszych królowych Francji

Autorka w pełen pasji sposób prowadzi czytelników ścieżkami, które zahaczają o alkowy, kuchnie i tajemne sekretarzyki. Odkrywa zamknięte pokoje i wydobywa na jaw skrzętnie skrywane tajemnice. To wspaniała lekcja historii.

Informacje dodatkowe o Dziedzictwo krwi. Potomkowie władców Polski na tronach Europy:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: Historyczne

Tagi: historyczne

Kup książkę Dziedzictwo krwi. Potomkowie władców Polski na tronach Europy

Dziedzictwo krwi. Potomkowie władców Polski na tronach Europy - opinie o książce

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2021-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, przeczytane, 35 książek 2021,
Krwawa Luna i inni. Oprawcy systemu stalinowskiego w Polsce
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Krwawa Luna i inni. Oprawcy systemu stalinowskiego w Polsce

Zasadniczym zadaniem urzędu bezpieczeństwa w początkowym okresie PRL było wspieranie komunistycznej władzy, która pełnymi garściami czerpała z systemu...

Ignacy Paderewski - ulubieniec kobiet
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Ignacy Paderewski -  ulubieniec kobiet

Ignacy Jan Paderewski był nie tylko wybitnym pianistą, ale także politykiem i społecznikiem, a przede wszystkim - wielkim patriotą. Choć Paderewski miał...