Dziedziczka

Tom 2 cyklu Pink Book

Dziedziczka

PIERWSZA CZĘŚĆ SAGI RODZINY DONELLÓW

Megan Donell ma wszystko: urodę, talent, kochających rodziców i gigantyczną fortunę. Jej rodzina jest jedną z najbogatszych w Nowym Jorku.

Mimo to Meg nie zachowuje się jak typowa miliarderka. Nie lubi luksusu i przepychu, chce do wszystkiego dojść sama i ciężko na to pracuje.

Kończy studia w najbardziej prestiżowej szkole kulinarnej na świecie, zamierza zostać szefem kuchni.

Nagle na jej drodze staje przystojny Erick Evans, który zmienia jej życie o 180 stopni.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby Evans nie miał tylu tajemnic, a w jego spojrzeniu nie czaiłby się niepokojący mrok.

Czy Meg ulegnie jego urokowi?

Informacje dodatkowe o Dziedziczka:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2021-02-24

Kup książkę Dziedziczka

Dziedziczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2021-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Megan Donell, bohaterka "Dziedziczki" autorstwa K.N. Haner drugiej książki z cyklu "Pink Book" wydawanej równolegle z historiami Edyty Folwarskiej jest posiadaczką niezwykłej urody i talentu. Ma kochających ją rodziców i ogromną fortunę. Jej rodzina to ta jedna z najbogatszych w Nowym Jorku, a dziewczyna może mieć wszystko, o czym pomarzy, ale czy tego chce?

No właśnie! Mimo posiadanego bogactwa kobieta nie zachowuje się jak typowa miliarderka. Stroni od luksusu i przepychu. Pragnie, wbrew woli rodziców, do wszystkiego dojść sama i ciężko na to pracuje. Megan nie wykorzystuje pozycji ani majątku wpływowych rodziców. Sama chce zasłużyć na swój sukces, dlatego postanawia zrealizować swoje marzenie i uczęszcza na studia w najbardziej prestiżowej szkole kulinarnej na świecie, a po jej ukończeniu zostaje szefem kuchni.

Nagle na drodze jej nieskomplikowanego, poukładanego życia dziedziczki staje przystojny Erick Evans i wszystko się zmienia. W trakcie rozwijającej się znajomości dziewczyna zaczyna się niepokoić. Wszystko bowiem byłoby dobrze, gdyby Evans nie miał tylu tajemnic, a w jego spojrzeniu nie czaiłby się tajemniczy mrok. Czy Meg odnajdzie w nim bratnią duszę? Czy ulegnie jego urokowi i pozna głęboko skrywany sekret? Sprawdźcie same.

"Dziedziczka" to pierwsza część "Sagi rodziny Donellów". Tym razem wiem, że historia będzie kontynuowana, więc już teraz niecierpliwie wyczekuję kolejnej odsłony losów pięknej dziedziczki i jej kochanka.

Sama opowieść przypomina bardzo lekki, kobiecy romans ze wszystkimi jego urokami, czyli jest w nim namiętność, intrygi, pozytywni i negatywni bohaterowie oraz emocje, o które przecież chodzi w każdej dobrze napisanej książce.

Opowieść przedstawiona przez Haner nie wydaje się specjalnie skomplikowana i — podobnie jak książka Folwarskiej — nie jest zbyt długa, więc wystarczy jeden wieczór na jej przeczytanie, co poczytuję za ogromną zaletę.

"Dziedziczka" to dopiero wstęp, który wprowadza nas w tajemniczy i mroczny świat z pozoru idealnego Evansa i jego skomplikowanej natury. Sądząc po dotychczasowych perypetiach, spodziewam się, że akcja się dopiero rozwija. Niewątpliwą zaletą tej opowieści jest kreacja głównej bohaterki. Megan pokazana została jako dziewczyna myśląca, nierozchwiana emocjonalnie jak wiele dziedziczek ogromnych fortun, które tylko czekają na spadek. Ma wielkie ambicje i marzenia, ale nie jest marzycielką. Z ogromną dbałością i swoją osobowość pielęgnuje wyznawane przez siebie wartości i z determinowana dąży do wyznaczonych sobie celów.

Jest też fajną, ale skromną dziewczyną nieświadomą tego, jakie wrażenie robi na mężczyznach, których zdaje się wcale nie zauważać aż do chwili, gdy poznaje Ericka. Teraz jej świat wywróci się do góry nogami i dowiemy się, że ta niepozorna kobieta potrafi też pokazać pazurki.

Ta historia, z pozoru nieskomplikowana, kobieca i pełna uroku, ma też tajemnicę, czym zyskuje bardzo wiele, ponieważ sprytnie zawiązana intryga sprawia, że wprost nie można przestać czytać. Akcja postępuje bardzo szybko, ale sprawnie i pewnie wiele wątków wyjaśni się w kolejnych częściach.

To fajna, lekka i przyjemna książka do torebki lub na wieczór. Idealnie nadaje się na odstresowanie czy poprawę humoru. Gorąco polecam.

Ryzyko bywa czasem dość spore i może nieść za sobą szereg korzystnych, bądź niekorzystnych konsekwencji. Jednakże, jeśli się niemu człowiek nie podda, to nigdy nie dowie się, czy było warto. Każdy wybór obarczony ryzykiem utraty dóbr materialnych jest ciężki, ale gdy chodzi o uczucia to sprawa wydaje się być poważniejsza, gdyż ból w przeciwieństwie do debetu, może zostać z nami na całe życie.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Megan Donell córkę znanego miliardera, która woli pracować jako kucharka, by zarabiać pieniądze własnymi siłami. Jako osoba samotna prócz przyjaciół nie ma innego życia o charakterze uczuciowym. Bohaterka pomaga swojej siostrze Kimberly w przygotowaniach do zbliżającego się jej ślubu. Podczas poszukiwań różowej limuzyny w jednym z salonów na skutek nieszczęśliwego poślizgnięcia się, Megan upada i traci przytomność. Po odzyskaniu świadomości poznaje głównego szefa salonu Ericka Evansa i od razu wpadają sobie wzajemnie w oczy. W ten sposób nawiązała kontakt z zamożnym biznesmenem. Do czego doprowadzi znajomość Ericka i Megan? Jak zareaguje na to dość zaborczy ojciec Megan? Jaką przemianę przejdzie Megan? Co rzuci niekorzystne światło na Ericka? O tym w książce „Dziedziczka” autorstwa K.N. Haner.

Odczucia

Sama historia dwójki młodych, bogatych bohaterów jest dość delikatna i praktycznie prócz pikanterii przy scenach erotycznych niczego więcej nie poczułem. Jedynie można początkowo kibicować Megan, żeby wreszcie się odważyła i zaczęła coś zmieniać w swoim życiu. Myślę, ze może to być spowodowane podzieleniem jednej historii na kilka tomów. Całe szczęście, że końcówka książki zostawia pewne niedopowiedzenia dzięki czemu chętniej sięgnę po kolejny tom. Kontrowersyjnym aspektem jest to, czy w realnych warunkach córka bogacza mogłaby mieszkać sama bez żadnej ochrony. Wydaje mi się, że byłoby to zbyt niebezpieczne, gdyż byłaby narażona na parowanie z okupem w tle. Jednakże pamiętajmy, że to jest fikcja literacka i tu wszystko jest możliwe, bo znacznie gorzej gdy czytelnikowi mylą się oba światy.

Ryzyko

Autorka w postaci Megan przedstawiła kogoś, kto ciągle ryzykuje stawiając wszystko na jedną kartę, może nie byłaby taka odważna bez zaplecza finansowego. Wszak studia gastronomiczne, praca, mieszkanie, a potem relacje z Erickiem, są przykładami dość wyjątkowych zachowań ryzykownych biorąc pod uwagę własne możliwości oraz pochodzenie. O ile ewentualne porażki edukacyjne lub finansowe byłyby do przełknięcia (choć takowe nie miały miejsca), to ryzykowanie w sferze uczuciowej z nieznanym mężczyzną jest obarczone możliwością osiągnięcia poczucia mniejszej wartości z bólem w tle. Jak to mówią, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, ale jak w tym przypadku sytuacja się rozwinie, a raczej zakończy zapewne dowiemy się w kolejnych tomach. Warto poruszać taką tematykę, bo zbyt wielu ludzi żałuje, że nigdy nie zaryzykowało, bo być może byliby szczęśliwsi, niż ma to miejsce obecnie.

Podsumowanie

Książkę czyta się lekko bez większego zaangażowania emocjonalnego, a jedynie możemy liczyć na pikantniejsze sceny erotyczne z udziałem obojga głównych bohaterów. Końcówka zostawia czytelnika pod znakiem zapytania, dlatego warto sięgnąć po kolejny tom. Zdarzało się kilka dziwnie napisanych sformułowań, bądź nazw, które dla mnie osobiście mogą świadczyć o pomyłce w zapisie. Okładka zapewne przede wszystkim przykuje wzrok czytelniczek, gdyż jest na niej przystojny mężczyzna. Polecam książkę fanom gatunku poszukującym czegoś lekkiego na jeden wieczór, a zarazem z nutką pikanterii.

Bardzo przyjemna, lekka książka początkuje serię sagi Rodzina Donellów. Czytało mi się ją mega szybko i miło spędziłam ten czas. Muszę przyznać, że autorka ma fajny, nieskomplikowany styl, który czytelnicy odbierają bardzo dobrze. Potwierdzeniem jest moja córka czytająca tę książkę przede mną. To ona poleciła mi tę różową serię. Fabuła nie jest zawiła, nie męczy i nie przynudza. Wątki są dynamiczne, ciekawe a sceny erotyczne dodają pikanterii i pobudzają wyobraźnię oraz zmysły. Bohaterowie podobali mi się, nie są stereotypowi i od razu dali się polubić. Muszę przyznać, że jest to wielki plus. Megan nie jest cukierkową lalką barbie, normalnie się zachowuje i nie wywyższa po mimo bogactwa ojca. Jest zakompleksioną, o kobiecych kształtach dziewczyną z ciętym językiem i krnąbrnym charakterkiem. To jakbym widziała siebie. No tylko brakuje mi bogactwa, he, he. Lektura trzyma w napięciu dzięki tajemnicom, które odkrywamy na łamach książki. Cieszę się że czytałam kolejny tom, bo wiem, że historia wspaniale się rozwija.
Pierwszy tom opisuje moment, gdy Megan pomaga swojej ciężarnej siostrze w przygotowaniach do ślubu. Po mimo bogactwa Kimberly uparła się sama wszystko pozałatwiać z pomocą siostry. W poszukiwaniu różowej limuzyny udają się do salonu samochodowego, w którym dochodzi do niebezpiecznego wypadku. Przez mokrą plamę na posadzce bohaterka upada i uderza głową o płytki. Na chwilę traci świadomość, a gdy odzyskuje przytomność widzi nad sobą przystojnego mężczyznę, który jest właścicielem tego lokalu. Kobieta zabrana jest do szpitala na badania. Następnego dnia wraca do domu i wraca do normalnego życia. Erick nachalnie domaga się spotkania z Megan i nie ukrywa przed nią, że bardzo mu się podoba.
Czy między tą dwójką wybuchnie romans, a może to tylko intryga. Zachęcam do lektury. Nie zajmie Wam długo czytanie, ale na pewno miło spędzicie czas z tą książką.

Megan Donnel jest dwudziestoczteroletnią dziedziczka fortuny. Ma troskliwego ojca miliardera a jej mama i siostra Kimberly dzierżą ten sam charakter. One uwielbiają luksus i bogactwo, nie to co Meg. Ona chce sama do wszystkiego dojść. Bez koneksji. Jej pasja jest gotowanie a marzeniem włąsna restauracja. Zbliża się ślub Kim z Robertem, z którym jest w ciąży. W momencie szukania wymarzonej limuzyny na ślub Megan poślizguje się na mokrej podłodze jednego z salonów i niefortunnie ląduje na podłodze tracąc przytomność. Właściciel salonu Erick Evans jest oczarowany młodą kobietą o bardzo ponętnych kształtach. Już wkrótce ich znajomość się zacieśnia. Czy Erick jest wobec niej szczery? Czy ona odkryje wszystkie tajemnice?

Pierwszy tom serii 'Efekt Ericka" jest za razem pierwszym tomem nowej serii książek od Edipresse. Pink Book - (w moim odczuciu) historie do torebki. Małe, cienkie, w sam razem do torby by umilić sobie podróż czy czekanie w kolejce przypuśćmy do  lekarza. "Dziedziczka" Kasi rozpoczyna tą serię. Głowna bohaterka, Megan Donnel jest dziedziczką fortuny. Ale to fajna i skromna kobieta, która nie lubi przepychu i obnoszenia się bogactwem. Pokazywania swojej wyższość tyko dlatego, że ma się określoną liczbę zer na koncie. Ona woli zdecydowanie być niezauważalna. ma niską samoocenę i nie widzi tego, jak działa na płeć przeciwną. Fajna przyjazna postać ,która jak trzeba to umie pokazać pazurki. Polubiłam ją. Nie tam jak jej siostrę Kim. Ta zdecydowanie działała mi na nerwy właśnie przez to wywyższanie się i zachowanie vel. rozpieszczona księżniczka. Mamy tu także rodziców dziewczyn, którzy są przeciwieństwem a jednak dobrze się dogadują. Matka z zachowania to druga Kim, a to po ojcu Meg odziedziczyła zachowanie i trzeźwe spojrzenie na świat. Mimo bogactwa woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Fajne i wykreowane postacie. Różne, jak my sami. Do tego wszystkiego on - Erick. Przystojny, szarmancki, uwodzicielski i pewny siebie. Bogaty i trochę tym szpanuje. Miałam co do niego mieszane uczucia. Podobała mi się jego troska i ciepło ale z drugiej strony zaborczość mnie odtrącała a mrok powodował gęsią skórkę. Ten mężczyzna ma tajemnice, której trochę się obawiałam. Książka fajnie podsycała moją ciekawość. Intrygowała i kusiła rozpalającymi zmysły scenami uniesień. Może zbyt szybko to wszystko siedziało ale z drugiej strony jeszcze nikt nie wytyczył odpowiedniego momentu na zbliżenia. To fajna, lekka i przyjemna w odbiorze książeczka. Idealna na odstresowanie czy poprawę humoru. Niestety nie należy do jednych z lepszych autorki, ponieważ zbyt szybko, według mnie, akcja gna do przodu. Zbyt wiele się działo jak na tak małą objętość lektury i właśnie dlatego zabrakło mi tego dopracowania wątków. Ale rozumiem zamysł autorki. Pod względem treści i fabuły było dobrze. Miało być lekko, przyjemnie i rozpalająco. Pierwszy tom wywarł na mnie dobre wrażenie i mimo pewnych minusów już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, by poznać dalsze losy bohaterów. Jeśli jesteście fanami autorki to myślę, że powinniście się skusić na tę pozycję. A jeśli szukacie czegoś lekkiego, na wieczorny relaks to również możecie po nią siegnąć.

Polecam.

Książka fajna, dobrze się ją czyta. Jednak jest ale. Po pierwsze za szybko Megan poddała się urokowi Ericka. Po drugie  za dużo scen seksu a za mało jakiejś ciekawej fabuły. Może druga część będzie lepsza

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Fajnie lekko się czyta. Megan i Eric dostarczają wiele emocji. Czy aby Ericowi nie zależy na pieniądzach Megan? Czy jest tu jakąś inną tajemnica? A to zakończenie czekam na kolejną część

Avatar użytkownika - kamilaszczygiel
kamilaszczygiel
Przeczytane:2021-02-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Historia wcześniej była pisana przez autorkę na wattpad, teraz z trochę zmienioną fabułą nareszcie została wydana w wersji papierowej. Co mnie bardzo cieszy, bo niestety,ale cieżko czytało mi się na telefonie.
Jednak papier to papier, dlatego wcześniej przerwałam czytanie i czekałam na wersję papierową.
Lekka, zmysłowa, historia, mimo, że okładka wygląda trochę
jak coś w stylu harlequinn i to może lekko czytelnika zmylić, Jednak to taka odskocznia od codzienności, jest to pierwsza część z całej historii o Megan i Eriku, Książek ma być 12 części, które będą wydawane co 6 tygodni, więc czekam na dalszy rozwój.

Avatar użytkownika - Fruzia
Fruzia
Przeczytane:2022-11-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Do sprzedania, 12 książek 2022,
Trudna decyzja
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Trudna decyzja

Związek Meg z Brayanem rozwija się w ekspresowym tempie. Młodzi sprawiają wrażenie zakochanych i szczęśliwych. I nawet krążący wokół nich Erick nie jest...

To skomplikowane
K.N. Haner 0
Okładka ksiązki - To skomplikowane

Meg jest mistrzynią w komplikowaniu życia sobie i innym. Panna Donell nadal bez pamięci kocha Ericka i choć już nie ukrywa swojego pobytu w Londynie, wciąż...