Dzień Kobiet

Trzy kobiety, co roku 8 marca, spotykają się w kawiarni u Róży, aby porozmawiać, o swojej kobiecości, błędach, które popełniły, radościach, które się im przydarzyły. Są od siebie tak różne, a jednak połączone ze sobą nie tylko więzami krwi, a także splotami zdarzeń.

Cecylia, seniorka rodu, mama i babcia, była tancerka, snuje opowieści, o czasach, kiedy tańczyła na deskach największych teatrów Europy.

Agnieszka, rozwiodła się z mężem, kiedy Izabella, jej córka, była małą dziewczynką. Przytłoczona obowiązkami domowymi, postanowiła czerpać z życia garściami. Tylko, to, o czym marzyła, wcale nie było takie piękne, jak jej się na początku wydawało. Do tej pory próbuje naprawić stosunki z córką.
A kiedy na horyzoncie pojawia się jej były mąż, sama uwierzy, że stara miłość jednak nie rdzewieje.

Izabella, kobieta po trzydziestce, na pozór szczęśliwa, ale tak naprawdę pogubiona i samotna. Kiedy na jej drodze, pojawia się przystojny lekarz, jej świat wywraca się do góry nogami. Ale czy sekret, który skrywa kobieta, nie będzie rzutował na przyszłość rodzącej się miłości?

Czy błędy przeszłości ulegają przedawnieniu? Czy kobiecość jest taka jak próbują nam wmówić? Czy warto rzucić wszystko i podążać za swoim szczęściem? A może warto zacząć wszystko od nowa?

Informacje dodatkowe o Dzień Kobiet:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-03-04
ISBN: 9788366195646

Kup książkę Dzień Kobiet

Dzień Kobiet - opinie o książce

Po tę książkę (audiobook) sięgnęłam 8 marca w tytułowy Dzień Kobiet.

Nie jest to cukierkowa historyjka przeznaczona jedynie dla płci pięknej, choć oparta na opowieści trzech pokoleń kobiet jednej rodziny.

Cecylia – matka i babcia, była tancerka największych teatrów Europy.

Agnieszka - przytłoczona domowymi obowiązkami, rozwodzi się z mężem, aby spełniać marzenia. Do tej pory próbująca naprawić relacje z córką.

Izabella – kobieta po trzydziestce, na pozór szczęśliwa, ale tak naprawdę pogubiona i samotna. Jej życie zmienia pewien lekarz, ale czy to, co ją spotka, nie przeszkodzi rodzącej się miłości?

“Dzień kobiet” Gabrieli Gargaś to poruszająca opowieść o życiu, błędach przeszłości, podążaniu do szczęścia, a przede wszystkim o tym czego pragną kobiety oraz próbie wyjaśnienia czym jest kobiecość.

“Czego pragną kobiety?” to pytanie, które zadaje sobie wielu mężczyzn, ale i my kobiety mamy czasem problem z udzieleniem na nie jednoznacznej odpowiedzi. Perypetie tych trzech kobiet pokazują, że każda z nas jest inna, ma różne oczekiwania i pragnienia. Wiele zależy od naszego charakteru i osobowości. Jest jednak kilka rzeczy, które łączą kobiety, niezależnie od wieku i usposobienia. Kobiecość jest tym, co pozwala nam się dobrze czuć i nie jest to “idealna” figura, seksowna kiecka, biżuteria, perfumy, czy czerwona szminka. Dla mnie jest m.in. świadomością, akceptacją własnego ciała, siły i bezradności, uczuciowością, dbaniem o komfort psychiczny, o siebie i wygląd zewnętrzny, dbaniem o rodzinę i dom. Ta książka pozwoli zastanowić się nad tym, czym kobiecość jest dla Was. Jak czuć się piękną, kochaną, spełnioną i kobiecą przy jednoczesnym byciu sobą. Przede wszystkim polecam ją Panom. Tak, Panom! A dlaczego? Dlatego, że często nie potrafią zrozumieć kobiet i ich potrzeb, zwłaszcza tych, których nie potrafią głośno wyartykułować.

“Kobieta jest kobieca, gdy kocha siebie, a jest piękna, gdy jest kochana przez kogoś innego.” i ten cytat znaleziony w sieci (choć książka jest ich prawdziwą skarbnicą) jest idealnym podsumowaniem historii o ludzkich relacjach.

"Ludzie się z natury szarpią z życiem. A powinni jakoś z nim pójść na ugodę, wtedy byłoby im łatwiej."

Czytałam już kilka książek tej autorki. Jedne mi się poodbały, inne nie bardzo przypadły do gustu. Ta niestety należy do tej drugiej grupy. Za dużo ,,dobrych rad'', kompletny brak chronologii, ostatecznie wszystko się tu miesza i nie wiadomo dana scena kiedy miałam miejsce i kto jest bohaterem. Nie, to coś nie da mnie.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2023-04-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Wpadka roku
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Wpadka roku

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej Matki roku! Wpadamy w zauroczenia, w dramy, w zawiłe sytuacje. Z kretesem wpadamy, po pas, po szyję, w życiową...

Minione chwile
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Minione chwile

Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że...