Dzienniczek – wydanie luksusowe

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2016-03-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-582-8
Liczba stron: 656

Ocena: 6 (1 głosów)

"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski siostry Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym Miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.

Kup książkę Dzienniczek – wydanie luksusowe

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Dzienniczek – wydanie luksusowe

Czytając Dzienniczek nachodziła mnie myśl: Ilu świętych ja znam? 
Czy to nie jest niesamowite, że w naszym życiu spotykamy potencjalnie świętych ludzi? Nikt nie spodziewał się wśród środowiska s. Faustyny, że ta zwykła, chora na gróźlicę Siostra jest tak umiłowana przez Jezusa i wybrana do tak wielkich rzeczy. Raczej była wyśmiewana i poniżana (w tamtych czasach było ciężej w klasztorach niż teraz), że niby ona ma mieć jakieś wizje? Taka niedoświadczona, niewykształcona, młoda, bez posagu? Aż nagle po śmierci otwarto jej rękopisy i szczęki wszystkimopadły od sióstr do papieży. Święta żyła wśród nas! Taka niedoświadczona, niewykształcona, młoda i bez posagu! Niemożliwe, stało się możliwe. To ona stała się Iskrą Miłosierdzia, która rozeszła się na cały świat. Bo jak wiadomo Dzienniczek znany jest na całym świecie. I to ona chodziła widziała Jezusa twarzą w twarz, spacerowała z nim nad jeziorem tak jak zakochani w sobie ludzie spacerują i miłowała Go ponad wszystko.
Chcesz poczytać o tym jak Jezus pomógł Faustynie podczas gotowania - zamiast kartofli w garnku znalazła czerwone róże - tak swój Oblubieniec nagradza Oblubienicę. 
Możesz w to nie wierzyć, możesz wątpić - Bóg jest miłosierny i o tym mówi s. Faustyna. Zwykła i niezwykła zakonnica spod jakiejś łódzkiej wsi - Świnice Warckie. Ona w Dzienniczku może pokazać ci jak stać się świętym w codzienności i jak ufać Bogu kiedy jest ciężko. Już swoim nazwiskiem - Kowalska - pokazuje, że taki zwykły Kowalski z jakiejś podrzędnej wioski lub wielkiego miasta może zatopić się w nieskończonym Bożym Miłosierdziu.
Dzienniczek polecam każdemu zwykłemu, szaremu Kowalskiemu - czyli każdemu Polakowi, żeby na nowo doświadczył miłosierdzia. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - igielka
igielka
Przeczytane:2018-10-23, Przeczytałam,
Inne książki autora
Św. Faustyna o aniołach i szatanie
Św. s. M. Faustyna Kowalska0
Okładka ksiązki - Św. Faustyna o aniołach i szatanie

Wyjątki z Dzienniczka św. Faustyny opatrzone przystępnym wprowadzeniem ukazującym główne przesłanie wybranych fragmentów. Kieszonkowy format...

Św. Faustyna o wierze, nadziei i miłości
Św. s. M. Faustyna Kowalska0
Okładka ksiązki - Św. Faustyna o wierze, nadziei i miłości

Wyjątki z Dzienniczka św. Faustyny opatrzone przystępnym wprowadzeniem ukazującym główne przesłanie wybranych fragmentów. Kieszonkowy format pozwala na...

Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje