reklama

Dzienniczek – wydanie luksusowe

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2016-03-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-582-8
Liczba stron: 656

Ocena: 6 (1 głosów)

"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski siostry Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym Miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.

Kup książkę Dzienniczek – wydanie luksusowe

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dzienniczek – wydanie luksusowe

Czytając Dzienniczek nachodziła mnie myśl: Ilu świętych ja znam? 
Czy to nie jest niesamowite, że w naszym życiu spotykamy potencjalnie świętych ludzi? Nikt nie spodziewał się wśród środowiska s. Faustyny, że ta zwykła, chora na gróźlicę Siostra jest tak umiłowana przez Jezusa i wybrana do tak wielkich rzeczy. Raczej była wyśmiewana i poniżana (w tamtych czasach było ciężej w klasztorach niż teraz), że niby ona ma mieć jakieś wizje? Taka niedoświadczona, niewykształcona, młoda, bez posagu? Aż nagle po śmierci otwarto jej rękopisy i szczęki wszystkimopadły od sióstr do papieży. Święta żyła wśród nas! Taka niedoświadczona, niewykształcona, młoda i bez posagu! Niemożliwe, stało się możliwe. To ona stała się Iskrą Miłosierdzia, która rozeszła się na cały świat. Bo jak wiadomo Dzienniczek znany jest na całym świecie. I to ona chodziła widziała Jezusa twarzą w twarz, spacerowała z nim nad jeziorem tak jak zakochani w sobie ludzie spacerują i miłowała Go ponad wszystko.
Chcesz poczytać o tym jak Jezus pomógł Faustynie podczas gotowania - zamiast kartofli w garnku znalazła czerwone róże - tak swój Oblubieniec nagradza Oblubienicę. 
Możesz w to nie wierzyć, możesz wątpić - Bóg jest miłosierny i o tym mówi s. Faustyna. Zwykła i niezwykła zakonnica spod jakiejś łódzkiej wsi - Świnice Warckie. Ona w Dzienniczku może pokazać ci jak stać się świętym w codzienności i jak ufać Bogu kiedy jest ciężko. Już swoim nazwiskiem - Kowalska - pokazuje, że taki zwykły Kowalski z jakiejś podrzędnej wioski lub wielkiego miasta może zatopić się w nieskończonym Bożym Miłosierdziu.
Dzienniczek polecam każdemu zwykłemu, szaremu Kowalskiemu - czyli każdemu Polakowi, żeby na nowo doświadczył miłosierdzia. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - igielka
igielka
Przeczytane:2018-10-23, Przeczytałam,
Inne książki autora
Św. Faustyna o wierze, nadziei i miłości
Św. s. M. Faustyna Kowalska0
Okładka ksiązki - Św. Faustyna o wierze, nadziei i miłości

Wyjątki z Dzienniczka św. Faustyny opatrzone przystępnym wprowadzeniem ukazującym główne przesłanie wybranych fragmentów. Kieszonkowy format pozwala na...

Św. Faustyna o aniołach i szatanie
Św. s. M. Faustyna Kowalska0
Okładka ksiązki - Św. Faustyna o aniołach i szatanie

Wyjątki z Dzienniczka św. Faustyny opatrzone przystępnym wprowadzeniem ukazującym główne przesłanie wybranych fragmentów. Kieszonkowy format...

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje