Dziewczyna do towarzystwa

Są tajemnice, których lepiej nigdy nie odkrywać

Alice miała gotowy plan na życie, ale nie wzięła pod uwagę, że życie pisze własne scenariusze. Nagła utrata pracy i pogarszająca się sytuacja finansowa sprawiają, że postanawia zatrudnić się jako dziewczyna, która ma zapewniać dobrą zabawę i towarzystwo. Ale to dopiero początek niespodziewanych zdarzeń, bowiem na jej drodze pojawia się wyjątkowy mężczyzna.

Spencer, młody aktor przytłoczony życiem w cieniu ojca, wciąga Alice do światka show-biznesu i… swojej poplątanej przeszłości. Ustawiane randki, seks na telefon, narkotykowe imprezy i nieustanna presja nie sprzyjają rodzącemu się powoli między nimi zaufaniu. Ile będą musieli poświęcić, aby wyrwać się z gęstej sieci kłamstw i zacząć żyć w zgodzie ze swoimi uczuciami?

Informacje dodatkowe o Dziewczyna do towarzystwa:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-10-21

Kup książkę Dziewczyna do towarzystwa

Dziewczyna do towarzystwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-01-07,

Dziewczyna do towarzystwa
Tom 1

"Są tajemnice, których lepiej nigdy nie odkrywać."

Alice miała plan na życie i pracę. Ale z dnia na dzień okazuje się, że utraciła pracę. I boi się że pogorszy się jej już i tak średnia sytuacja finansowa. Z pomocą przychodzi jej Anna, koleżanka i to ona namawia ją żeby zatrudnić się jako dziewczyna do towarzystwa. Czy to dobry pomysł? 🤔 Czy Alice da radę tak pracować? 🤔
Kobieta na swojej drodze spotyka pewnego mężczyznę. Kim on jest? 🤔

Spencer jest młodym aktorem, przytłoczonym życiem w cieniu ojca.
Mężczyzna korzysta z życia ma ustawiane randki, seks na telefon, narkotyki, imprezy.
Jego agent zatrudnia już nową asystentkę, którą jest Alice. Spencer z dnia na dzień ma wrażenie, że coraz bardziej ufa kobiecie i chce się jej zwierzać. Czy to dobrze? 🤔
Jak długo kobieta wytrzyma? 🤔
Czy między innymi wywiąże się jakieś uczucie? 🤔
Czy Spencer wróci do narkotyków? 🤔 Mężczyzna z pomocą Alice odkrywa że został okłamywany? 🤔
Przez kogo? 🤔 Jak on się zachowa? 🤔
Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książka jest króciutka, można ją przeczytać w jeden wieczór. Historia jest ciekawa, czyta się ją dobrze i szybko. Ale jestem zawiedziona zakończeniem już myślałam, że mój egzemplarz nie ma wszystkich kartek. Ale okazało się, że autorka cięła historie w takim momencie. Jak tak można? 🤔 Dlaczego? 🤔 Autorko nie masz sumienia? 🙄
Mam nadzieję, że następny to będzie szybko.

Polecam Wam tą pozycję.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Bardzo dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Alice miała dość poukładane życie i plany na przyszłość. Jednak pewnego dnia wszystko runęło jak domek z kart. Najpierw traci pracę, która jest jej niezbędna, aby móc opłacić sobie studia, a nie długo później nakrywa chłopaka na zdradzie. Na dodatek jest to zdrada z mężczyzną, co jest dla niej bardziej dotkliwe, a jednocześnie wyjaśnia pewne zdarzenia. Jednak kobieta nie ma dużo czasu na użalenie się nad sobą, musi szybko znaleźć nowe źródło dochodu. Dostaje pewną propozycję i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zgadza się zostać panią do towarzystwa. Jej zadaniem ma być umilanie czasu bogatym mężczyzną. Pewnego dnia dostaje stałe zlecenie i tak trafia do świata show-biznesu.
Kobieta zostaje asystentką Spensera, młodego aktora, który lubi zaszaleć. Jej zadaniem będzie poprawienie jego wizerunku, co wcale nie będzie takie łatwe. Tym bardziej że na jaw wyjdą pewne fakty, tajemnice do rozwiązania. Jakie? Jak potoczy się znajomość Alice i Spensera? Czy kobiecie uda się poprawić jego wizerunek?

Książka jest debiutem literackim, moim zdaniem bardzo udanym. Historia, jaką w niej znalazłam, wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłam się oderwać praktycznie od samego początku, aż do ostatnich stron. Była ciekawa, wciągająca, a przy tym wywołująca emocje. To historia o tym, jak w jednej chwili może zmienić się całe życie, o trudnej przeszłości, tajemnicach, świecie show biznesu. Pełna świetnych dialogów między głównymi bohaterami, które niejednokrotnie wywołały u mnie wybuch śmiechu. Akcja dość sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć.

Bohaterowie moim zdaniem ciekawi, dość dobrze wykreowani.
Alice to kobieta z planem na życie, który w jednej chwili się rozsypuje. Jest bohaterką z jednej strony poukładaną, mającą plany i marzenia. Z drugiej niepoddającą się, odważną, ma własne zdanie i nie daje sobie wejść na głowę.
Spenser jest młodym aktorem. Z pozoru można by stwierdzić, że nie liczy się z niczym, lubi dobrą zabawę z kobietami i używkami. Jednak to wszystko to tylko część jego twarzy, a resztę chowa pod maską. To bohater, którego dobrze trzeba poznać, aby zrozumieć i oceni.

„Dziewczyna do towarzystwa” to moim zdaniem świetny debiut. Książka wywołuje emocje, znajdziemy w niej ciekawą historię, od której nie mogłam się oderwać. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023, Mam,

„Poczuła się trochę jak hipokrytka. Obraża jakąś kobietę, bo ta wystawiła swoje ciało na sprzedaż. Tymczasem Alice też jest tu w celach zarobkowych i sprzedaje swoje towarzystwo.”

Plan na życie Alice sypie się, gdy traci pracę i przyłapuje chłopaka na zdradzie. Brak pieniędzy zmusza ją do podjęcia drastycznych kroków. Zgadza się pracować jako dziewczyna do towarzystwa, ma zapewniać zabawę i rozrywkę swoim klientom. Do pewnego dnia, gdy otrzymuje bardzo korzystną ofertę i poznaje przystojnego Spencera.

Jak spotkanie wpłynie na dalsze losy kobiety? Czy uda jej się wyjść na prostą?

Spencer jest dobrze zapowiadającym się aktorem, niestety w pewnym momencie się pogubił. Imprezy, narkotyki i alkohol potrafią człowieka dobić. Pojawienie się Alice przypomina mu demony przeszłości. Jak mężczyzna poradzi sobie ze wspomnieniami?

Tajemnice i intrygi czają się tu na każdym kroku. Świat show-biznesu rządzi się bowiem swoimi prawami. Jak dobrze, że nie mam z nim styczności. 😅

Zaciekawiła mnie historia dwójki nieznajomych sobie ludzi. Chciałam odkryć łączące ich sekrety. Nie spodziewałam się pewnych nowinek. Udało się autorce zaskoczyć mnie na końcówce książki. Czytanie zajęło mi jeden wieczór, tak szybko przewracałam kartki. Miło spędziłam czas na lekturze książki.😊

Mam przed sobą debiut autorki, moim zdaniem udany. Przed Natalią jeszcze sporo pracy, myślę jednak, że z każdą kolejną historią będzie coraz lepiej. Życzę Ci tego. 🥰

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

W powieści są poruszane duża ilość tematów,które skłaniaja do refleksji i spojrzenia inaczej na świat show-biznesowy.To co na zewnątrz widza kamery i paparazzi w rzeczywistości jest zupełnie inne.Świat używek,dużej ilości alkoholu,samotności i niezrozumienia są ciemnymi stronami sławy.W takim oto sposób żyje Spencer.Chciałby wreszcie mieć kogoś zaufanego i prawdziwego.I wtedy pojawia się ona-Alice.Ich relacja staje się czymś nowym,świeżym niż wszystko co otacza bohatera.Czy w rzeczywistości taka jest?
Poznajemy także tryb pracy aktora oraz związane z nimi zobowiązania,które trzeba się z nich wywiązać.Gdy jest się sławnym nie wiadomo kto jest przyjacielem a kto tylko gra,by mieć z tego korzyści.

Intrygi,tajemnica i mieszana we wszystkim przeszłość jest istną mieszanką emocjonalną w książce powodująca,że czytanie jest przyjemnością.Odkrywanie prawdziwych działań bohaterów jest niesamowite i pełne napięcia,bo zakończenie wbija w fotel.
Nigdy nie przewidziałabym takiej prawdy,co czyni książkę wartą przeczytania.Efekt zaskoczenia gwarantowany.Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-01-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

RECENZJA?

Cześć w niedzielę.

,,Dziewczyna do towarzystwa" Natalia K. Palonek, od wydawnictwa Novae Res.

Ile może wydarzyć się w jeden dzień?

Otóż dużo i o tym przekonała się na własnej skórze Alice, gdy jednego dnia straciła pracę, a za kilka godzin nakryła chłopaka na zdradzie. Nagła utrata pracy powoduje, że postanawia się zatrudnić jako dziewczyna do towarzystwa, która ma zapewnić dobrą zabawę.

Pewnego dnia na drodze Alice pojawia się Spencer, który wciąga kobietę do świata show-biznesu oraz do swojej przeszłości.

,,Dziewczyna do towarzystwa" to debiut autorki, który nie zalicza się do tego gatunku o jakim mówi tytuł książki. Nie znajdziecie tu pikantnych scen, bardziej bym zaliczyła tą książę do romansu z elementami kryminału. Fabuła pełna intryg, tajemnic, przekrętów, jest to książka pełna emocji, które powodują, że ciężki jest ją odłożyć.

Świetnie wykreowani bohaterowie, którzy mają za sobą trudną przeszłość, która, ich ukształtowała.

Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, wbiło mnie w fotel i mam nadzieje, że jeszcze przeczytam o Alice i Spenserze.

Książkę Wam polecam.

A autorce, życzę kolejnych świetnych książek.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Uwielbiam motyw tajemnic w książkach. A w "Dziewczynie do towarzystwa" jest ich naprawdę dużo. I choć początkowo autorka pozwala nam wejść w fabułę dość spokojnie, bez większych szaleństw w zwrotach akcji, to w miarę upływu stron, zostajemy kilka razy zaskoczeni wydarzeniami. A im bliżej finału, tym bardziej wyczekiwałam, jak to wszystko się rozwiąże. A wierzcie mi, że jest szokująco.

Postaci, jakich stworzyła Natalia K. Palonek niby z pozoru niczym szczególnym się nie wyróżniają, ale ich historia intryguje. Muszę przyznać, że nastawiałam się na jakieś większe porywy namiętności między parą główną bohaterów (bo tak zwykle bywa w tego typu książkach), a otrzymałam coś zgoła innego, w pewien sposób zaskakującego, oryginalnego.

"Z jednej strony pragnęła go skosztować, a z drugiej strony zdawała sobie sprawę, że angaż emocjonalny w tym wypadku może ją mocno poturbować."

Alice to zwykła, spokojna, poukładana i pomocna dziewczyna. Z kolei Spencer wydawać by się mogło taki typowy bad boy. Może i tak jest, ale przy bliższym poznaniu tylko zyskiwał w moich oczach. Przeszedł w życiu wiele. Nie może sobie poradzić ze stratą. Jednakże to, co dzieje się potem, intrygi, które demolują wszystko to, w co do tej pory wierzył... Widzimy, jak poprzez media społecznościowe łatwo można manipulować drugim człowiekiem. Doskonale rozumiałam to, co przeżywał mężczyzna i na jego miejscu również czułabym się oszukana.

"Ostatnie godziny jego życia uświadomiły mu, że sam żyje w serialu, w którym każda bliska mu osoba odgrywa rolę (...)"

Interesująco wypadają bohaterowie drugiego planu. Zwłaszcza manager Spencera, który odgrywa tu znaczącą rolę. Jednak nic więcej nie dodam, by nie psuć Wam zabawy...

Autorka pokazuje, jak wygląda świat show-biznesu od kulis. To, co jest nam serwowane przez kolorowy ekran, często mija się z prawdą. Samotność, niezrozumienie, popadanie w używki, gra pozorów - to ciemne strony sławy.

"Dziewczyna do towarzystwa" to udane połączenie romansu z wątkiem kryminalnym w oparach licznych tajemnic. To powieść o presji życia na świeczniku, zmianach pod wpływem drugiej osoby, manipulacji, intrygach, sieci kłamstw, niepewności i niepokoju. To lektura, która pozostawia niedosyt na więcej. Debiut, na który warto zwrócić uwagę.

Cicha Aria
Natalia K. Palonek0
Okładka ksiązki - Cicha Aria

Gdy słyszysz przeraźliwy krzyk, masz dwa wyjścia: ruszyć na pomoc lub uciekać przed zagrożeniem. Nataniel wybrał pierwszą opcję, nie wiedząc, że ocalenie...

Nieustanna gra pozorów
Natalia K. Palonek0
Okładka ksiązki - Nieustanna gra pozorów

Gdy wszystkie karty zostały odsłonięte, wychodzi na jaw, że gra pozorów dopiero się rozpoczęła. Spencer po przedawkowaniu narkotyków wraca do zdrowia...