Dziewczyna o chabrowych oczach

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-09-03
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-8147-539-6
Liczba stron: 492

Ocena: 4.5 (2 głosów)

PORUSZĄJACA HISTORIA O PRZYJAŹNI, KTÓRA JEST SILNIEJSZA
NIŻ ŚMIERĆ
Paix to wiekowe miasteczko, starannie ukryte w głębi lasu rozpościerającego się na północ od Strasbourga, zamieszkane przez tajemnicze istoty, które pragną żyć poza ludzką cywilizacją. Panujący tu odwieczny spokój zostaje pewnego dnia zakłócony przez brutalną napaść. Ci, którzy ocaleli z masakry, trafiają do ludzkiego świata, znanego im dotychczas jedynie z opowieści. Mimo strachu i uprzedzeń starają się go poznać i zrozumieć. Ale czy to możliwe, by między tymi dwoma, tak odległymi od siebie światami, kiedykolwiek nawiązała się nić przyjaźni?

Tagi:

Kup książkę Dziewczyna o chabrowych oczach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dziewczyna o chabrowych oczach

Avatar użytkownika - Shevill_books
Shevill_books
Przeczytane:2019-10-11, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Jest to powieść fantasy inna niż wszystkie jakie miałam dotąd okazję poznać. Oryginalna i nietuzinkowa, tak można opisać tą książkę! Wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Ciągle dzieje coś się dzieje i nie mogłam znaleźć dobrego momentu aby odłożyć ją na bok.


Historia opowiada nam o Iris, mieszkance wiekowego miasteczka Paix, które jest ukryte głęboko w lesie. Mieszkają w nim tajemnicze istoty, które chcą uciec od ludzkiej cywilizacji, która potrafi tylko niszczyć. Jednak miasteczko zostaje przez nich odnalezione i napadają oni na mieszkańców Paix. Iris wraz ze swoimi siostrami zostają nielicznymi z ocalałych.
Teraz muszą zamieszkać w świecie, gdzie liczy się tylko władza i chciwość. Ale czy każdy człowiek musi być zły? Czy między istotami z Paix a ludźmi, może nawiązać się nić przyjaźni?


Narracja trzecioosobowa bardzo przypadła mi do gustu gdyż pozwala nam poznać perspektywy innych bohaterów. Wszystkie wątki zostają wyjaśnione, oczywiście nie od razu, przez co łatwo odnaleźć się w świecie wymyślonym przez Catherine. Autorka wyjaśnia nam wszystko w intrygującym i zrozumiałym dla nas sposobie. Pisze lekko oraz nie dodaje
niepotrzebnych wątków, jest to co trzeba przez co pomimo prawie 500 stron, czyta się ją przyjemnie i w zatrważającym tempie. Polecam książkę każdemu, kto jest fanem fantasy i nie tylko! Myślę że “Dziewczyna o chabrowych oczach, rozbudzi w was miłość do książek tego gatunku!

Link do opinii
Avatar użytkownika - ZaczytanyKsiazko
ZaczytanyKsiazko
Przeczytane:,

Jak już wiecie bardzo urzekła mnie okładka książki pt. DZIEWCZYNA O CHABROWYCH OCZACH, Catherine Cachée. Ale idźmy dalej, gdyż nie ocenia się książki po okładce mimo, iż jest śliczna, taka hipnotyzująca J Główną bohaterką powieści jest Iris. Poznajemy również jej siostry Elise i Lee oraz ich kotka Stephana. Dziewczyny nie są ludzkimi istotami. Pochodzą z miasteczka Paix ukrytego starannie w lesie, gdzie wiodą spokojne, pełne radości, szczęścia i miłości życie z dala od ludzkiej cywilizacji. A raczej wiodły spokojne życie, gdyż ich spokój został przerwany przez ludzi i ich brutalną naturę. Od zawsze uciekały od człowieka i jego złej natury. Ale człowiek nie byłby sobą, gdyby to co one tworzyły latami nie zostało zniszczone przez ludzką rękę. Ta sytuacja doprowadziła do tego, iż musiały trafić do ludzkiego świata i starać się z nim odnaleźć ale jednocześnie ukrywać siebie i swoje moce przed człowiekiem, który chciałby od razu to wykorzystać. Ale czy jest na to szansa, by między tymi dwoma tak odległymi od siebie światami kiedykolwiek nawiązała się nić porozumienia, przyjaźni? Piękna powieść w stylu fantasy, prosta w odbiorze a jednocześnie czeka się na kolejne strony aby poznać dalsze losy bohaterów. Ciekawie pokazane dwie strony medalu: zło i dobro. Kiedy tak czytałam książkę to nie sposób było nie zrozumieć obaw zwłaszcza Iris przed ludźmi a to dlatego, że po dzień dzisiejszy człowiek człowiekowi wyrządza sporo krzywdy a co dopiero w stosunku do innej istoty! Czy ktoś z Was miał już okazję ją przeczytać ? Jakie odnieśliście wrażenia ? Ja ją polecam z czystym sumieniem J

FB: Zaczytany Książkoholik

Link do opinii
Avatar użytkownika - Jadziulec101
Jadziulec101
Przeczytane:2020-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Złowrogie niebo
Alex Kava;
Złowrogie niebo
Pokaż wszystkie recenzje