Dziewczyna o chabrowych oczach

Jest to powieść fantasy inna niż wszystkie jakie miałam dotąd okazję poznać. Oryginalna i nietuzinkowa, tak można opisać tą książkę! Wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Ciągle dzieje coś się dzieje i nie mogłam znaleźć dobrego momentu aby odłożyć ją na bok.

Historia opowiada nam o Iris, mieszkance wiekowego miasteczka Paix, które jest ukryte głęboko w lesie. Mieszkają w nim tajemnicze istoty, które chcą uciec od ludzkiej cywilizacji, która potrafi tylko niszczyć. Jednak miasteczko zostaje przez nich odnalezione i napadają oni na mieszkańców Paix. Iris wraz ze swoimi siostrami zostają nielicznymi z ocalałych.
Teraz muszą zamieszkać w świecie, gdzie liczy się tylko władza i chciwość. Ale czy każdy człowiek musi być zły? Czy między istotami z Paix a ludźmi, może nawiązać się nić przyjaźni?

Narracja trzecioosobowa bardzo przypadła mi do gustu gdyż pozwala nam poznać perspektywy innych bohaterów. Wszystkie wątki zostają wyjaśnione, oczywiście nie od razu, przez co łatwo odnaleźć się w świecie wymyślonym przez Catherine. Autorka wyjaśnia nam wszystko w intrygującym i zrozumiałym dla nas sposobie. Pisze lekko oraz nie dodaje
niepotrzebnych wątków, jest to co trzeba przez co pomimo prawie 500 stron, czyta się ją przyjemnie i w zatrważającym tempie. Polecam książkę każdemu, kto jest fanem fantasy i nie tylko! Myślę że “Dziewczyna o chabrowych oczach, rozbudzi w was miłość do książek tego gatunku!

Informacje dodatkowe o Dziewczyna o chabrowych oczach:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-09-03
ISBN: 978-83-8147-539-6
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Shevill_books

Zobacz opinie o książce Dziewczyna o chabrowych oczach

Kup książkę Dziewczyna o chabrowych oczach