Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2010-02-01
ISBN: 978-83-7588-939-0
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Nina jest uczennicą piątej klasy (pomocy ! niedługo egzaminy!), mieszka w Madrycie u swoich cioć. Jej rodzice pracują w Moskwie, więc nie widuje ich zbyt często. Na prawej dłoni ma znamię w kształcie gwiazdy, identycznie jak ukochany dziadek Misza, wielki alchemik z Wenecji.\r\nCzy to znak przeznaczenia?\r\n\r\n\"Wybiegła godzina 22 w nocy 2 czerwca. Nina wstała z łóżka, jak zawsze zrzucając przy tym na podłogę biednego Platona, i pobiegła do łazienki. Myjąc ręce, zobaczyła, że znamię zajmuje już cała prawą dłoń. Było czarne jak smoła... To się nigdy wcześniej nie zdarzało.\" (fragment)\r\n\r\nPrzygoda Niny dopiero się rozpoczyna!\r\nWkrótce ukażą się następne tomy!

Kup książkę Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Na wszystkie czekoladki świata. To książka dla dzieci!I to raczej dlaniezbyt wymagających młodych czytelników. Bardzo ładnie wydana. Ze świetnymi, czarno-białymi ilustracjami Ilarii Matteini, które przykuwają wzrok i stwarzają niezwykły klimat. Z przyjemnością się na nie patrzy i są one dla mnie najjaśniejszym elementem tej książki. A fabuła? Dosyć zagmatwana, momentami nawet ciekawa. Tylko styl bardzo prosty i w sumie irytujący.Dziesięcioletnia Nina mieszka u swoich dwóch cioć w Madrycie. Jej rodzice pracują w Fork, słynnym rosyjskim centrum naukowym zajmującym się badaniami nad życiem pozaziemskim. Od roku dziewczynka mieszka w dwupiętrowej eleganckiej willi w Madrycie. Budowli, która należała kiedyś do rodziny jej babci, księżniczki Marii Luisy Espassii De Righejra. Zmarła ona w czasie porodu gdy przyszła na świat mama Niny, Vera. Mężem Esperii jest Misza, Michaił Meszyński, filozof i alchemik. Zamieszkujący, oczywiście, w luksusowej willi, w Wenecji. Nina jest żywą, niespokojną i pełną fantazji dziewczynką, trochę wyrośniętą jak na swój wiek. Ma ulubionego doga Adona i kota Platona. I wielkie, naprawdę wielkie marzenia. Niesamowitą chęć do nauki i poznawania tajemnic alchemii, która ją fascynuje. No cóż, jak wiele dziesięcioletnich dzieci.Dziadek Misza pisze do Niny list w którym prosi ją o jak najszybsze przybycie do Wenecji. W tajemnicy. Dziewczynce nie trzeba tego dwa ...

Opinie o książce - Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-10-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Jako dorosły mam różne zastrzeżenia do tej książki m.in. brak logiki w niektórych fragmentach, ale moim uczniom książka bardzo się podoba. Podkreślają jej odmienność od innych lektur szkolnych- wartką akcję, magiczny świat przemieszany z realnym, ciekawych bohaterów.
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Alchemia, magia, potężne receptury chemiczne, które sprawiają, że niewidoczne staje się widzialne, a gadające księgi opowiadają odległe historie. A wszystko to w rękach dziesięcioletniej dziewczynki, która nagle staje przed wielkim wyzwaniem i niesamowicie straszliwym wrogiem do pokonania. Czy uda się jej kontynuować dorobek swojego dziadka? A może ta wyprawa okaże się ponad jej siły?

„Dziewczynka z szóstego księżyca” jest niesamowitą przygodą dla każdego dziecka (skłaniam się ku dzieciom powyżej 10. roku życia), w której zostaną alchemikami razem z główną bohaterką i zgłębią tajemnice, których w normalnym życiu nie będzie im dane poznać. Sami powiedzcie, jak tu się nie zakochać?

„Na stole leży woreczek zawiązany sznurkiem.

Otwórz go, weź 26 kawałków żelaza, które znajdziesz w środku,

i wrzuć je do białej miski, dodaj dwie łyżki siarki,

ząb smoka, odrobinę Żywej Rtęci,

osiem kropel Niebieskiej Żywicy

i mieszaj to małą, czarną pałeczką

przez siedem minut i cztery sekund. Przełóż wszystko

do kociołka z mieszaniną szafiru i złota

i gotuj przez dziewięć sekund.

Potem bez obaw wylej tę miksturę na mnie.”

Autorka świetnie opisała przygody Niny i czwórki jej przyjaciół, w których poznajemy zupełnie nowe światy i niecodzienne wydarzenia. Czytając tę książkę przenosimy się w realia, które wywołują uśmiech na twarzy Czytelnika i ogromnie rozbudzają wyobraźnię. I to absolutnie nie jest książka tylko dla dzieci, wiem co mówię – mnie wciągnęła bez reszty! Dodajmy do tego piękne ilustracje narysowane przez Illarię Matteini, które ułatwią podróż do świata pełnego alchemii oraz świetne tłumaczenie Andrzeja Szewczyka, dzięki któremu książka po polsku ma nadal swój urok.

Moony Witcher (prawdziwe Roberta Rizzo) to włoska pisarka, która Odwiedziła Warszawskie Targi Książki, które odbyły w tym tygodniu i zapewne szczegółowa relacja z tego zdarzenia będzie na stronie Wydawnictwa Olesiejuk. Z tego co widzę, cały cykl o Ninie został już w Polsce przetłumaczony i wydany, co bardzo mnie cieszy, bo chętnie nadrobię wszystkie tomy. Autorka napisała także inne książki dla dzieci i jedną dla dorosłych. Jeśli są choć ciut podobne do „Dziewczynki z szóstego księżyca” to z przyjemnością przeczyta je każde dziecko – warto sprawić taki prezent małoletniemu, aby rozwinąć jego wyobraźnię czymś innym niż gra komputerowa.

Avatar użytkownika - Kasztanowa
Przeczytane:2012-03-07, Ocena: 4, Przeczytałam, podstawówka,
Avatar użytkownika - justyna1
justyna1
Przeczytane:2010-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
bardzo ciekawa,skłaniająca do myślenia książka opatrzona ciekawymi rysunkami.Dzięki Ninie poznajemy świat 6 księżyca,zaklęcia alchemiczne i wraz z nią toczymy bitwy ze złem.Polecam księżkę nie tylko dziecom lecz również dorosłym.
Dziewczynka z Szóstego Księżyca (#5). Nina i Złota Liczba
Moony Witcher0
Okładka ksiązki - Dziewczynka z Szóstego Księżyca (#5). Nina i Złota Liczba

Nina i jej przyjaciele pokonali Karkona. Świat został uratowany. Pewnej nocy jednak mała alchemiczka zauważa, że gwiazda na jej prawej dłoni zmienia kolor...

Nina i Tajemnica Ósmej Nuty
Moony Witcher0
Okładka ksiązki - Nina i Tajemnica Ósmej Nuty

Lato się skończyło, ale w Wenecji opowiada się wciąż o pewnych szczególnym dniu sprzed dwóch miesięcy, kiedy to wiele osób widziało, jak statua Skrzydlatego...