Dziewczyny z placu

Tom 2 cyklu Plac Konstytucji

Druga część wciągającej historii rodzinnej mieszkańców kamienicy przy Placu Konstytucji. Nowe plany, nadzieja na lepsze jutro i wiara w ukochane miasto, które w obliczu politycznych zmian nadal chce zachwycać.

Piekny, olsniewajacy potega Plac Konstytucji, z którym Pabisiakowie wiazali swoja przyszłosc, wchodzi w wiek średni i traci blask. Budynki niszczeją, marmur się wyszczerbia, mieszkańcom przybywa zmarszczek. A w kraju jest coraz bardziej ponuro.

Maria Pabisiak nie jest już młodą dziewczyną, która naiwnie wierzy i ufa. Jako dojrzała kobieta robibilans. Nie wszystko poszło po jej myśli - nigdy się nie zakochała, nie udało jej się zbudować relacji z synem. Ale nie podupada na duchu - skończyła 50 lat i chce wreszcie żyć pełną piersią. Na innych piętrach jej sąsiedzi też walczą o to, co dla nich najważniejsze. O prawa kobiet, o jedynie słuszną wizję Polski, o znalezienie równowagi pomiędzy pracą zawodową a zajmowaniem się niemowlakiem.

Na tle porozumień sierpniowych i mrocznego stanu wojennego budzi się nadzieja na nowy porządek. W centrum Warszawy ludzie rodzą się i umierają, czas płynie szybko, a bohaterowie znani z ,,Placu Konstytucji" zmagają się ze stanem wojennym, wybierają pomiędzy generałem a karnawałem, tworzą sztab wyborczy w kawiarni Niespodzianka i przyglądają się nowej Polsce, zajadając wietnamskie jedzenie prosto z budek. Próbują też rozwikłać zagadki z przeszłości i poznać rodzinne tajemnic, które nie pozwalają im zrozumieć siebie i swoich bliskich.

To opowiesc o walce miedzy tym, czego sie pragnie, a tym co nalezy zrobic. O wyborach podyktowanych sercem i wymuszonych polityka. O pogmatwanych sciezkach przeznaczenia i ironii losu.

Informacje dodatkowe o Dziewczyny z placu:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2020-06-17

Kup książkę Dziewczyny z placu

Dziewczyny z placu - opinie o książce

Całe piękno świata
Dominika Buczak0
Okładka ksiązki - Całe piękno świata

Wzruszająca historia o powojennych losach dwóch rodzin - polskiej i niemieckiej, którym przyszło żyć pod jednym dachem. Kobieca siła i determinacja w...

Plac Konstytucji
Dominika Buczak0
Okładka ksiązki - Plac Konstytucji

Dawno nie było tak wciągającej historii rodzinnej. Wciągającej i wzruszające jak kultowy ,,Dom". Jest gorący lipiec 1952 roku. Socjalizm wkracza w życie...

Forget Me Not
Julie Soto