Dziewiąty grób

Tom 2 cyklu Fabian Risk

Szwedzki minister sprawiedliwości wychodzi z domu poselskiego po zażartej debacie. Wybiera boczne wyjście z budynku, żeby umknąć dziennikarzom, ale nigdy nie dociera do czekającego na niego samochodu. Zapadł się pod ziemię w samym centrum siedziby władz.

W tym samym czasie w Danii, w swoim domu w Kopenhadze zostaje brutalnie zamordowana żona pewnego celebryty. Dunja Hougaard rozpoczyna śledztwo, które wkrótce zawiedzie ją do Szwecji.

Jest tydzień przed Bożym Narodzeniem. Zima łapie Sztokholm i Kopenhagę w silnym uścisku, kiedy Fabian Risk dostaje polecenie, by w tajemnicy zbadał sprawę zniknięcia ministra. Oficjalnie śledztwo prowadzą służby specjalne, ale zarówno one, jak i Fabian oraz jego ciężarna koleżanka Malin Rehnberg szybko trafiają na ślepy zaułek. Wkrótce staje się jasne, że nic nie jest tym, czym się z początku wydawało, a pewne potężne siły robią wszystko, by skandaliczna prawda nie wyszła na jaw.

Informacje dodatkowe o Dziewiąty grób :

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2016-08-31
ISBN: 978-83-65586-14-8
Tytuł oryginału: Den nionde graven
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Kup książkę Dziewiąty grób

Dziewiąty grób - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :) http://magicznyswiatksiazki.pl/dziewiaty-grob-stefan-ahnhem/

Zaginął szwedzki minister sprawiedliwości. W sprawę angażuje się Fabian Risk. Przed nim trudna i skomplikowana sprawa. Do tego dokładają się problemy rodzinne.

W Danii policjantka Dunka Hougaard prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej kobiety. Czy coś łączy te dwie sprawy? Zwroty akcji, bohaterowie, którzy nie zostawiają czytelnika obojętnym. Polecam.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Bardzo, bardzo rozbudowana książka. Tak naprawdę opowiada o dwóch śledztwach i dwóch bohaterach - policjantach. Jedno śledztwo toczy się w Kopenhadze, a drugie w Sztokholmie. Łączy je osoba mordercy, a właściwie morderczyni. Książka jest dość makabryczna i krwawa, ale wymagająca od czytelnika sporego skupienia. Mam jednak wrażenie, że w pewnym momencie zmęczyła autora i część kopenhaska jest niedokończona.

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2020-07-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
X sposobów na śmierć
Stefan Ahnhem0
Okładka ksiązki - X sposobów na śmierć

Szwedzka policja zmaga się z serią wymyślnych i przerażająco brutalnych zabójstw. Nic w nich nie ma sensu: brak wyraźnego motywu, a metody zmieniają się...

Ostatni gwóźdź
Stefan Ahnhem0
Okładka ksiązki - Ostatni gwóźdź

Numer 1 na szwedzkich i norweskich listach bestsellerów Mroczny i zaskakujący thriller pióra jednego z najciekawszych współczesnych skandynawskich pisarzy...