Dzikie sekrety przyrody

Lepiej poznasz przyrodę i będziesz śmiać się w głos!

Niezliczone fakty, anegdoty, odkrycia i ciekawostki dotyczące wszystkiego, co żyje wokół nas, podane lekko i z olbrzymim poczuciem humoru. Tak o naturze pisać potrafi tylko Andy Seed, laureat Blue Peter Book Award 2015 za Najlepszą Książkę z Faktami.

Jaki spektakularny ptak nie umie latać, ale potrafi pływać? Które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu ani organów? Co powinieneś zrobić w przypadku ataku osy, mewy, niedźwiedzia grizzly lub rekina? Czy żaby potrafią przewidywać przyszłość? Które zwierzęta najszybciej biegają, a które najwyżej skaczą? Dlaczego pleśń to grzyb, który czyni cuda? I jak to się dzieje, że setki ryb nagle spadają z nieba? (UWAŻAJ!)

Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziesz w Dzikich sekretach przyrody. Poznaj naturę od podszewki, naucz się, jak powiedzieć ,,lew" i ,,żaba" w piętnastu językach, rozwiąż szynszylowy tekst i quiz o roślinach, zagraj w zwierzęcy łańcuszek i... nie przestawaj się śmiać!

Andy Seed - brytyjski autor książek dla dzieci i dorosłych. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Autor serii interaktywnych książek Anti-Boredom Books, które są zbiorem gier, zabaw, quizów i wszelkich sposobów na nudę. Prowadzi warsztaty i spotkania dla dzieci. Uwielbia grę w tenisa i pracę w ogrodzie. Mieszka w Gloucestershire, w Wielkiej Brytanii.

Informacje dodatkowe o Dzikie sekrety przyrody:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-08-14
Tytuł oryginału: Wild Facts About Nature

Tagi: bóg Publikacje o drzewach i innych roślinach dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Dzikie sekrety przyrody

Dzikie sekrety przyrody - opinie o książce

Książka pt. ''Dzikie sekrety przyrody'' autorstwa Pana Andy Seeda zwróciła moją szczególną uwagę ze względu na nadany jej ciekawie tytuł, zawiera licznie wykonane staranne zamieszczone ilustracje Pana Scotta Garretta to nie lada wyczyn zachęcający do zapoznania się z ich główną treścią oraz posiada twardą piękną oprawę.

Oprócz dobrej przeżytej znakomitej pozytywnej zabawy podczas zdobywania licznych informacji w trakcie czytania czytelnik dowie się, co skrywają sekrety z życia zwierząt i roślin.

Bardzo podoba mi się sposób podejścia autora do przedstawionego głównego tematu, gdyż odsłania to, co do tej pory nie było istotne o życiu zwierząt, roślin.

Można spojrzeć humorystycznie na zagadnienia związane ze światem zwierząt, roślin, ponieważ autor zadbał o to, aby były zamieszczone ciekawe dające do wiele myślenia zagadki, quizy i zadania do wykonania.

Książka ta nie zawiera w spisie treści numeracji. Za to zamieszczone są w niej właściwe dobrane tematyczne zagadnienia, jakie powinniśmy wiedzieć, abyśmy byli nieco wcześniej byli uświadomieni, jak mamy się zachować w momencie, kiedy zobaczymy zwierzęta i rośliny z bliska.

Szczególnie zwróciłam uwagę w tej książce na następujące rozdziały: Imponujące stworzenia, Strzeż się, Miejsca z historią, Tu i tam.

Autor wyjaśnia, czego dokładnie dotyczą wybrane przeze mnie zagadnienia i jakie one mają zastosowania w praktyce i teorii w świecie zwierząt i roślin.

Bardzo podoba mi się zastosowana i opracowanie graficzne oraz zamieszczona czcionka, która ułatwi przeczytanie tekstu zarówno dzieciom, jak i nauczycielom, która będzie przydatna do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i zwierzęcej.

Rodzic będzie, mógł, dzięki tej książce mile spędzić czas z dziećmi czytając im, wyjaśniając i rozwiązując wspólnie z nimi przygotowane przez autora zadania do wykonania.

Dodatkowym walorem w tej książce jest to, że można nauczyć się poznawania w 15 językach wypowiedzi zwierząt występujących w sytuacji, kiedy chcemy, aby dziecko mogło zaimponować wiedzą na ich temat.

Warto przeczytać tę książkę.

Jeśli chodzi o książki dla dzieci - ja jestem zawsze chętna na poznanie ich i możliwość przedstawienia szerszemu gronu czytelników. Jeśli dodatkowo te książki poryuszają tematykę przyrodniczą, zaspokajają ciekawość młodych ludzi - tym bardziej mówię TAK.

"Dzikie sekrety przyrody" - Andy Seed, to zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji i zagadek ze świata przyrody. Czy wiecie jak powiedzieć "słoń" w 14 językach? A może znacie zwierzę, które żyje mimo iż nie ma mózgu, oczu, ani organów wewnętrznych? A które ze zwierząt jest najszybsze? Które rodzi najwięcej potomstwa na raz? Dlaczego pleśń potrafi zdziałać cuda?
Odpowiedzi na te pytania i dziesiątki innych, znajdziecie w książce. A gdy już skończycie czytać, czekają na Was zagadki i quizy, sprawdzające wiedzę i uważność słuchania. A na najmłodszych czekają kawały ze świata roślin i zwierząt!

Ta książka spodoba się każdemu. Zaciekawi małych i dużych czytelników, zaskoczy nawet dorosłych! Naprawdę!
Jedyny minus? Żałuję ogromnie, że nie ma w niej kolorowych ilustracji i brakuje zdjęć stworzeń o kosmicznych nazwach. Co chwilę dzieci pytały mnie jak wygląda dane zwierzę. Ciężko czytać i szukać w Internecie tych dziwolągów, o których często ja słyszałam po raz pierwszy. Poza tym, nie mam żadnych zastrzeżeń :)