Dzikie sekrety przyrody

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-08-14
Tytuł oryginału: Wild Facts About Nature

Lepiej poznasz przyrodę i będziesz śmiać się w głos!

Niezliczone fakty, anegdoty, odkrycia i ciekawostki dotyczące wszystkiego, co żyje wokół nas, podane lekko i z olbrzymim poczuciem humoru. Tak o naturze pisać potrafi tylko Andy Seed, laureat Blue Peter Book Award 2015 za Najlepszą Książkę z Faktami.

Jaki spektakularny ptak nie umie latać, ale potrafi pływać? Które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu ani organów? Co powinieneś zrobić w przypadku ataku osy, mewy, niedźwiedzia grizzly lub rekina? Czy żaby potrafią przewidywać przyszłość? Które zwierzęta najszybciej biegają, a które najwyżej skaczą? Dlaczego pleśń to grzyb, który czyni cuda? I jak to się dzieje, że setki ryb nagle spadają z nieba? (UWAŻAJ!)

Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziesz w Dzikich sekretach przyrody. Poznaj naturę od podszewki, naucz się, jak powiedzieć ,,lew" i ,,żaba" w piętnastu językach, rozwiąż szynszylowy tekst i quiz o roślinach, zagraj w zwierzęcy łańcuszek i... nie przestawaj się śmiać!

Andy Seed - brytyjski autor książek dla dzieci i dorosłych. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Autor serii interaktywnych książek Anti-Boredom Books, które są zbiorem gier, zabaw, quizów i wszelkich sposobów na nudę. Prowadzi warsztaty i spotkania dla dzieci. Uwielbia grę w tenisa i pracę w ogrodzie. Mieszka w Gloucestershire, w Wielkiej Brytanii.

Tagi: Publikacje o drzewach i innych roślinach dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Dzikie sekrety przyrody

Opinie o książce - Dzikie sekrety przyrody

Jeśli chodzi o książki dla dzieci - ja jestem zawsze chętna na poznanie ich i możliwość przedstawienia szerszemu gronu czytelników. Jeśli dodatkowo te książki poryuszają tematykę przyrodniczą, zaspokajają ciekawość młodych ludzi - tym bardziej mówię TAK.

"Dzikie sekrety przyrody" - Andy Seed, to zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji i zagadek ze świata przyrody. Czy wiecie jak powiedzieć "słoń" w 14 językach? A może znacie zwierzę, które żyje mimo iż nie ma mózgu, oczu, ani organów wewnętrznych? A które ze zwierząt jest najszybsze? Które rodzi najwięcej potomstwa na raz? Dlaczego pleśń potrafi zdziałać cuda?
Odpowiedzi na te pytania i dziesiątki innych, znajdziecie w książce. A gdy już skończycie czytać, czekają na Was zagadki i quizy, sprawdzające wiedzę i uważność słuchania. A na najmłodszych czekają kawały ze świata roślin i zwierząt!

Ta książka spodoba się każdemu. Zaciekawi małych i dużych czytelników, zaskoczy nawet dorosłych! Naprawdę!
Jedyny minus? Żałuję ogromnie, że nie ma w niej kolorowych ilustracji i brakuje zdjęć stworzeń o kosmicznych nazwach. Co chwilę dzieci pytały mnie jak wygląda dane zwierzę. Ciężko czytać i szukać w Internecie tych dziwolągów, o których często ja słyszałam po raz pierwszy. Poza tym, nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton