Dzikie sekrety przyrody

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-08-14
Tytuł oryginału: Wild Facts About Nature
Dodał/a opinię: zaczytana_emigra

Jeśli chodzi o książki dla dzieci - ja jestem zawsze chętna na poznanie ich i możliwość przedstawienia szerszemu gronu czytelników. Jeśli dodatkowo te książki poryuszają tematykę przyrodniczą, zaspokajają ciekawość młodych ludzi - tym bardziej mówię TAK.

"Dzikie sekrety przyrody" - Andy Seed, to zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji i zagadek ze świata przyrody. Czy wiecie jak powiedzieć "słoń" w 14 językach? A może znacie zwierzę, które żyje mimo iż nie ma mózgu, oczu, ani organów wewnętrznych? A które ze zwierząt jest najszybsze? Które rodzi najwięcej potomstwa na raz? Dlaczego pleśń potrafi zdziałać cuda?
Odpowiedzi na te pytania i dziesiątki innych, znajdziecie w książce. A gdy już skończycie czytać, czekają na Was zagadki i quizy, sprawdzające wiedzę i uważność słuchania. A na najmłodszych czekają kawały ze świata roślin i zwierząt!

Ta książka spodoba się każdemu. Zaciekawi małych i dużych czytelników, zaskoczy nawet dorosłych! Naprawdę!
Jedyny minus? Żałuję ogromnie, że nie ma w niej kolorowych ilustracji i brakuje zdjęć stworzeń o kosmicznych nazwach. Co chwilę dzieci pytały mnie jak wygląda dane zwierzę. Ciężko czytać i szukać w Internecie tych dziwolągów, o których często ja słyszałam po raz pierwszy. Poza tym, nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Tagi: Publikacje o drzewach i innych roślinach dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Dzikie sekrety przyrody

Zobacz opinie o książce Dzikie sekrety przyrody
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska