Dzikie stwory Sztuka wychowania chłopców

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2011-10-11
ISBN: 978-83-7482-417-0

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: rodzina, wychowanie - wybór Internautów

- Jak ukształtować dzikie serce Waszego syna?

- Jak wychować go, by wyrósł na silnego, dojrzałego emocjonalnie mężczyznę?

- Jak okiełznać Wasze „dzikie stwory”, nie marnując przy tym potencjału, który niesie ze sobą ich „dzikość”, żądza przygód i pasja?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Stephen James i David Thomas, doświadczeni ojcowie i terapeuci. Mają oni wyjątkowy dar rozumienia złożonego języka chłopięcego serca i zdolność przekładania swojej wiedzy na praktyczne wskazówki i sugestie.

Opierając się na badaniach klinicznych i własnych doświadczeniach rodzicielskich, pokazują, na czym polega specyfika chłopców pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Oferują jednocześnie kompletny program radzenia sobie z problemami, jakie ta specyfika może stwarzać rodzicom, wychowawcom czy nauczycielom.

Ich książka daje świeże spojrzenie i podnosi na duchu tych, którzy czują się sfrustrowani zmaganiami z chłopięcą „dzikością”.

Podkreśla przy tym rolę zarówno ojca, jak i matki, wskazując odmienność zadań, jakie stawia przed nimi wychowanie chłopców.

Kup książkę Dzikie stwory Sztuka wychowania chłopców

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Małe stwory zwane dziećmiNieudany eksperyment chemiczny, który skończył się sprzątaniem łazienki? Zabawa w Indian, podczas której zamiast skalpu w dłoni zostały w oknie kawałki szyb? Próba koszenia trawy albo budowy domu, zwieńczona wizytą na pogotowiu? Tylko ten, kto ma w domu wulkany pomysłów i generatory niebezpieczeństwa zwane dziećmi, wie, że czasami jedynym marzeniem rodziców jest chwila ciszy i spokoju. Jak jednak poskromić tych nieobliczalnych przedstawicieli młodego pokolenia?Stephen James, psychoterapeuta oraz David Thomas, dyrektor Poradni dla Mężczyzn i Chłopców (prywatnie: ojcowie) stworzyli książkę niesamowitą, prawdziwy instruktaż poskramiania lwów, czyli… dzieci. Sztuka wychowania chłopców. Dzikie stwory to praktyczny poradnik, który pozwala rodzicom zrozumieć serce, umysł i zachowanie chłopców w wieku od 2 do 22 lat. Już Platon pisał, że „ze wszystkich stworzeń na świecie najtrudniej jest z pewnością poradzić sobie z dzieckiem”, a ci, którzy z maluchami (niezależnie od wieku) mają do czynienia, zarówno rodzice, dziadkowie, jak i nauczyciele oraz pedagodzy, doskonale wiedzą, że ten starożytny grecki filozof miał absolutną rację. Dodatkowo znacznie trudniej jest wychować chłopców, zapanować nad nimi i wpoić im podstawowe zasady obowiązujące w społeczeństwie. Mimo, iż nigdy do końca nie będziemy ...

Opinie o książce - Dzikie stwory Sztuka wychowania chłopców

Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Poradnik ten został napisany nie tylko z myślą o mamach. Ojcowie również znajdą w nim wszystko co powinni wiedzieć o chłopcach. Bo to, że kiedyś sami nimi byli, wcale nie oznacza, że muszą ich rozumieć :) Na zakończenie dodać muszę, że dzięki tej książce dowiedziałam się masy interesujących rzeczy. Przeczytałam o psychice, uczuciach i emocjach chłopców. Trafiłam na wiele bardzo przydatnych informacji. Dużo wskazówek do wykorzystania przez nas - rodziców - w naszym codziennym życiu. Dowiedziałam czym się kierować podczas wychowywania małego mężczyzny. Jednym słowem, zostałam zainspirowana :) Zainspirowana do tego by pomóc mojemu synkowi wyrosnąć na mądrego, dobrego i dojrzałego mężczyznę. Czy mi się to uda? Dam Wam znać za jakieś 20 lat :) Więc jeśli również chcecie dowiedzieć się jak "okiełznać" swojego "Dzikiego stwora" to ta książka jest dla Was idealna. Co ja piszę... Ona jest idealna dla wszystkich którzy mają synów lub też mają do czynienia na co dzień z chłopcami... Polecam!
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz