Eat Pretty Every Day

Książka to krótkie, proste i tanie w realizacji porady i inspiracje dla zabieganych i tych, którzy mają zbyt mało czasu na długie zabiegi pielęgnacyjne. Podaruj swojemu ciału kilka minut dziennie, a ono odwdzięczy ci się z nawiązką – promiennym i zdrowym wyglądem. Wielka zmiana zaczyna się od małych kroków.

Rewolucyjna i kompleksowa metoda na piękną cerę, lśniące paznokcie i aksamitną skórę . Rób codziennie jedną rzecz, która doda ci blasku . Możesz zacząć, kiedy tylko zechcesz (ale nie czekaj do jutra, zacznij dziś!).

Eat pretty - rewolucja w myśleniu o pielęgnacji urody. Zadbaj o swoje piękno od środka. Odżywianie jest narzędziem, dzięki któremu to wszystko jest możliwe. Kluczem do piękna i dobrego samopoczucia jest wyłącznie zdrowe, naturalne odżywianie, które przywróci skórze wewnętrzny blask, włosom sprężystość, a talii – odejmie centymetrów.

Informacje dodatkowe o Eat Pretty Every Day:

Eat Pretty Every Day - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2018-01-19,
         Eat Pretty... na pierwszy rzut oka jest w stanie przyciągnąć i zachwycić czytelnika swym nietuzinkowych wyglądem. Jest minimalistyczny - co też jest dziś modne - ale jednocześnie "zorganizowany" z wyczuciem smaku. Piękne pastelowe barwy, słodki print kwatowy na okładce - nic tylko czytać. I do tego nas zachęca sama autorka we wstępie. Jolene Hart wskazuje, zwracając się bezpośrednio do swego czytelnika, na walory i wartość treści oraz porad w niej zawartych. Daje także rady, jak należy z książki korzystać, aby jak najwięcej zrozumieć i ewentualnie wcielić potem w swój plan zmiany samego siebie.           Niniejsza książka podzielona jest na cztery części, czyli cztery pory roku. W każdej  z nich odnajdziemy mnóstwo rad i propozycji adekwatnych do rytmu natury.  Znajdziemy tu nie tylko typowe porady, np. jak należy wstawać z łóka po przebudzeniu, jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn, w jaki sposób organizować własną życiową przestrzeń, itd., ale również wiele przepisów na zdrowe jedzenie, propozycje ze świata kosmetycznego i wskazówki zależności między tym, co jemy, a tym, jaki to ma wpływa na nasz rozwój całościowy.               Przypomnieć należy jednak, że są to dygresje, badania oraz filozofia na temat uzykania równowagi wewnętrznej i zewnętrzne według samej autorki. Kto i w jaki sposób z tych porad zechce skorzystać - to sprawa wielce indywidualna. Dla jednych tego typu porady będą inspiracją  dla innych motywacją do poczynienia pewnych zmian na lepsze.

Wiem, że nie powinno oceniać się książki po okładce, ale ta jest wyjątkowa! Cudowne kolory idealnie ze sobą współgrają i tworzą pastelową oprawę. Blasku dodaje również środek. Kolorowy tekst wnosi radość do naszego życia, a dzięki niezwykłym przerywnikom unikamy monotonii.

Cały poradnik podzielony jest na pięć części. Pierwsza z nich, to wstęp, w którym autorka wyjaśnia, co znajdziemy w książce oraz czego potrzebuje nasze ciało, a co mu szkodzi. Kolejne cztery rozdziały podzielone są na pory roku, a następnie na każdy dzień tygodnia. Jolene przykłada dużą wagę do owoców i warzyw sezonowych, dzięki którym poprawi się jakość naszej cery. Na kartkach znajdziemy również przepisy na ciekawe potrawy oraz wskazówki dotyczące codziennego funkcjonowania.

Autorka sugeruje czytanie książki na dwa sposoby. Pierwszy z nich, to otwieranie egzemplarza codziennie i wykonywanie danego polecenia. Drugi to poznanie kilku wskazówek jednocześnie i zastosowanie ich do życia. Osobiście skorzystałam z drugiego rozwiązania i od razu przeczytałam całą książkę. Stwierdziłam, że warto poznać skrywane tajemnice od razu - tak jestem ciekawska i niecierpliwa, więc nie mogłabym rozłożyć czytania na 365 dni. Wiem, że wrócę do poradnika jeszcze kilka razy. Chętnie wypróbuję przepisy z sezonowych okazów. Niestety niektóre od razu wykluczyłam, ale kto wie? Może kiedyś zmieni się mój gust w kwestii jedzenia?

Reasumując wiem, że od jutra będę starała się unikać porannego picia kawy na rzecz przegotowanej wody z cytryną. Myślałam o tym już dawno, ale ta pozycja zmotywowała mnie do tego. Chętnie sięgnę również po pokrzywę oraz spróbuję hodowli własnego czosnku (Ania ogrodnik?).

Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2018-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, #czytam w 2018,

Dobre nawyki dla siebie

Eat Pretty Every Day to pewnego rodzaju pamiętnik, w którym znaleźć można wskazówki na każdy dzień roku, o tym co dobrego i zdrowego można zrobić dla siebie. W poradniku występuje podział na pory roku i poszczególne dni. Zbiór wskazówek odnosi się do kuchni, czyli przepisów na pyszne dania oraz do dbałości o stan umysłu. Na każdej stronie znajduje się „przepis”, który pozwoli żyć spokojniej, zdrowiej i uważniej po wdrożeniu go do naszego życia. Być może dzięki opisanym nawykom, każdy nowy dzień będziemy rozpoczynać z uśmiechem na twarzy, bez względu na zewnętrzne okoliczności

Eat Pretty. Jedz i bądź piękna. Twój osobisty kalendarz piękna
Jolene Hart0
Okładka ksiązki - Eat Pretty. Jedz i bądź piękna. Twój osobisty kalendarz piękna

Jedz tak, by cieszyć się pięknem w środku i na zewnątrz. To proste! Pomoże ci w tym twój osobisty kalendarz piękna. * EAT PRETTY to nowa filozofia...

Eat pretty. Jedz i bądź piękna
Jolene Hart0
Okładka ksiązki - Eat pretty. Jedz i bądź piękna

Opróżnij szafę pełną chemicznych kosmetyków i zadbaj o to, co masz w lodówce. Bo: - zdrowe włosy to: orzech włoski, botwinka, kokos...