Eden – It’s an Endless World! #9

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

Informacje dodatkowe o Eden – It’s an Endless World! #9:

Wydawnictwo: Kotori
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Eden – It’s an Endless World! #9

Eden – It’s an Endless World! #9 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-07-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Fabularnie (bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły scenariusza) tomik można podzielić na dwie różniące się od siebie części. Pierwsza skupia się na wątku zemsty. Autor świetnie łączy bardziej złożoną treść z masą wyrazistej akcji. Nie brakuje tu bowiem strzelanin, wybuchów, wszechobecnej śmierci czy bardziej rozbudowanych dialogów. Scenarzysta nie stara się jednocześnie na siłę dorabiać do owej „zemsty” jakiejś większej ideologii, prezentując ją jako czysty przejaw ludzkich emocji (które nie potrzebują dodatkowych rozbudowanych wyjaśnień).

Wielbiciele złożonej opowieści z masą niejednoznacznych wątków z pewnością będą zachwyceni dalszą częścią tomiku. Autor skupia się tu na poważnym zagrożeniu naszej planety, co musi prowadzić do radykalnych i zdecydowanych działań (niezależnie od ich konsekwencji). Kolejne strony mangi to dawka naukowej treści pokroju czarnych dziur, ciemnej materii, zmian klimatycznych itp. Wątki te są ciekawe, ale jest ich tu na tyle dużo, że momentami potrafią mocno przytłoczyć czytelnika. Obok tego pojawia się również trochę akcji (dokończenie wątków z początku tomu) pełni tu ona jednak rolę mało istotnego dodatku dziejącego się gdzieś w tle. Do tej części mangi można mieć również pewne jakościowe zastrzeżenia. Autorowi zdarza się tu urywać niektóre wątki czy pokazywać je w sposób mocno skrótowy. Pojawiają się tu na przykład momenty przeskoków czasowych, bez wyjaśnienia co działo się pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

IT'S A END OF THE EDEN

No i koniec. Szkoda, żal, bo ,,Eden" to naprawdę świetna seria była, ale z drugiej strony fajnie, że całość dostaliśmy w miarę szybko i w dobrym tempie mogliśmy to wszystko doczytać do końca. A jaki to koniec? Bardzo dobry, co tu dużo mówić, w dobrym stylu splatający wszystko w jedną całość, a w samym ścisłym finale wchodzący w klimaty, które po prostu uwielbiam, a które świetnie dopełniły ,,Eden".

Koloid się rozrasta. Powstaje z niego wieża sięgająca samego kosmosu. Pytanie jednak czym tak właściwie jest i co niesie dla ludzkości? Gdy jedni widzą w nim jedyną szanse na życie wieczne, dla innych jest to coś, co należałoby powstrzymać. Jeszcze inni zaś, mimo osobliwości całej sytuacji, starają się wieść normalne życie - a przynajmniej normalne, jak na ten świat, te czasy i okoliczności. Kto ma rację? I czym to wszystko się skończy?

Avatar użytkownika - isil
Okładka ksiązki - Eden – It’s an Endless World! #1

Eden t.10
Hiroki Endo0
Okładka ksiązki - Eden t.10

Świat nawiedza katastrofa - tajemnicza choroba prawie całkowicie wyniszcza ludzkość, zaś naukowcom nie udaje się wymyśleć żadnego antidotum. Okazuje się...