Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu

Dwie myszy wyruszają w pełną przygód podróż na dno Atlantyku, aby odnaleźć dawno zaginiony skarb.

Informacje dodatkowe o Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-09-24
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Kup książkę Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu

Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023, Dla dzieci, Mam,

Kolejna część przygód z myszką w roli głównej. Tym razem zaczepiamy o motyw Edisona. Tej książki nie da się czytać bez oglądania jej przepięknych ilustracji, bowiem są o e równoprawną częścia akcji. Polecam.

[współpraca reklamowa] @wydawnictwotekturka

,,Edison. Tajemnice zaginionego mysiego skarbu" to krótka, ale wyczerpująca historia o tym jak została wynaleziona żarówka. Jest to również opowieść o przygodach jakie mają dwie myszki pod wodą. O determinacji, o pomaganiu i o odwadze.

W księgarni za regałami znajduje się misi uniwersytet. Każda mysz mogła w tym miejscu poznać historię swoich przodków. Wykłady prowadził profesor. Na jednym z tych wykładów pojawiła się myszka, której nigdy wcześniej tutaj nie widział. Był to Pete. Znalazł on list, w którym była mowa o skarbie. W trakcie poszukiwań okazało się, że statek z jego krewnymi zatonął, a skarb a zawsze pozostał na dnie oceanu. Czy jest to możliwe, że dwie myszki go odnajdą? Pete zaczął myśleć jak zabrać powietrze pod powierzchnię wody. Czy mu się to udało? I czym tak naprawdę okazał się list?

,,Edison. Tajemnice zaginionego mysiego skarbu" to bardzo bogato w kolorowe ilustracje książka przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia. Piękne i ilustracje i bardzo ciekawa opowieść na pewno zainteresuje niejednego młodego czytelnika jak i dorosłego. Na końcu książki autor w bardzo ciekawy sposób połączył historię myszki z życiorysem wynalazcy żarówki. Dzięki czemu całość jest bardzo dobrą lektura dla każdego. Polecam!

Niezwykłe przygody latającej myszy
Torben Kuhlmann0
Okładka ksiązki - Niezwykłe przygody latającej myszy

Oto wyjątkowa książka dla młodszych czytelników. Autor zabiera nas w niezwykłą podróż, w której przewodnikiem jest mysz. Sympatyczny...